טיהור 'מים אפורים'

תת-פורום זה מכיל שירשורים חשובים, מידע לפי נושאים, סרטונים מיוחדים ועוד..
כל הנוןשאים הנמצאים כאן 'נעולים'!
לצורך שאילת שאלות הבהרה, יש להיכנס ל'פורןם גינון' ולשאול את השאלות שם.
רצוי לצרף לינק למאמר המדובר ולהודעה הספציפית.

סנן ביולוגי בגודל 1 קוב מים

הודעהעל ידי תמיר אנגל » 30 ספטמבר 2011,14:04

השגתי מיכל קוביה שישמש כסנן ביולוגי.מדובר בשטח סינון ענק, הבחנתי בכך בעיקר אחרי שחתכתי את החלק העליון. האם הייתם ממליצים לפצל אותו לשניים- חלק אחד סנן ביולוגי והחלק האחר חבית חתוכה לרוחבה שקועה בצד המיכל שתשמש כאגן ירוק? או ללכת רק על סנן ביולוגי.

שתי שאלות נוספות.
1. האם ניתן לשים בסנן הביולוגי בלוק במקום שכבת הטוף הגסה (הוא גם מאד מחורר) ?
2. האם שיחי הפטל הפראי הצומחים לצד גדות הנחלים בגליל ובגולן עשויםי להיות טובים לסנן?
תמיר אנגל
גנן חדש

תמונות צמחי גדה סמוך לירדן

הודעהעל ידי תמיר אנגל » 01 אוקטובר 2011,14:04

פרט לקנה (התמונה הראשונה), אתם מזהים צמחים נוספים רלוונטיים?תמונות צמחי גדה
תמיר אנגל
גנן חדש

Re: טיהור 'מים אפורים'

הודעהעל ידי ראובן אורן » 01 אוקטובר 2011,14:04

האגן הירוק יהווה גם מיכל אגירה או שעדיין יהיה מיכל אגירה נפרד?

כן, בינתיים הוא יהווה גם מיכל אגירה, כי כמות המים האפורים המיוצרים אצלי בבית, כעת, נמוכה מאוד. 3 'צרכני המים העיקריים', נמצאים מחוץ לבית והכמות זעומה להכעיס.. :shock:
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

Re: סנן ביולוגי בגודל 1 קוב מים

הודעהעל ידי תמיר אילן » 02 אוקטובר 2011,14:04

תמיר אנגל כתב:השגתי מיכל קוביה שישמש כסנן ביולוגי.מדובר בשטח סינון ענק, הבחנתי בכך בעיקר אחרי שחתכתי את החלק העליון. האם הייתם ממליצים לפצל אותו לשניים- חלק אחד סנן ביולוגי והחלק האחר חבית חתוכה לרוחבה שקועה בצד המיכל שתשמש כאגן ירוק? או ללכת רק על סנן ביולוגי.
שתי שאלות נוספות.
1. האם ניתן לשים בסנן הביולוגי בלוק במקום שכבת הטוף הגסה (הוא גם מאד מחורר) ?
2. האם שיחי הפטל הפראי הצומחים לצד גדות הנחלים בגליל ובגולן עשויםי להיות טובים לסנן?

תמיראנגל,
שטח הסינון של קוביה אכן גדול; מתאים לסינון של כל המים האפורים הפוטנציאליים של משפחה. לא הייתי מקטין אותו ע"י הכנסת חבית שוכבת שתתפוש חצי מנפחו (אם זאת היתה כוונתך).

מציע שתתחיל עם הקוביה כסנן ביולוגי. בלוקים שלמים לא כדאי לשים במקום טוף גס. הבלוק עצמו גם גדול מדי ולא מעביר מים טוב, אז עדיף שברי בלוקים ושברי רעפים כי כל שאתה צריך זה שכבה של 5 עד 10 ס"מ בתחתית לאפשר זרימה טובה החוצה.

ביציאה מהמיכל קוביה (שצריכה להיות דרך פתח היציאה התחתון הקיים) אפשר לרוב לתקוע בלחץ צינור 50 אפור (כדאי לשים סיליקון לפני שדוחפים אותו פנימה).
מציע שבשלב ראשון לא להתעסק עם אגן ירוק (דגים וצמחי מים) כדי לא להעמיס יותר מדי עבודה ותחזוקה בזמן קצר. שים חבית או חצי חבית 200 ליטר פתוחה עם משאבה שתעלה את המים למיכל האגירה שלך ומשם בצינור דק (או עם ברז ויסות) חזרה לסנן הביולוגי (לקוביה).

בהמשך תוסיף את האגן הירוק...
לגבי סוג צמחים זה ראובן...

הערה טכנית: לא כדאי לצטט הכל כשאתה מגיב; למחוק מה שלא רלוונטי כולל ציטוטים קודמים ולהשאיר רק מה שאתה מגיב אליו (וגם שם לצמצם רווחים :wink: )
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 02 אוקטובר 2011,14:04

צמחי גדה לטיהור מים

הצמחייה הרצויה היא מיני 'קנה' למיניהם, וכן 'קאנה' רגילה המופיעה בכ 4 צבעים וכמובן קאנה סינית - היפה יותר.
עוד - כל סוגי ה'גומא'.
הצמחים שהבאת בתמונות, צומחים על הגדה, אך לא ידועים כבעלי כושר ספיחת רעלים וכושר ניקוי מיוחד של המים.

קח בחשבון ש'קנה' או 'סוף' הם יעילים לצורך זה, אך הם צמחים ענקיים המגיעים למימדי ענק ועל כן עדיף להשתמש בתמחים פחות אגרסיבייםפ, כי מדובר בסה"כ ב'אגן ירוק' די קטן - קובייה של 1 קוב ולא 'אגן ירוק' היורד לאורכו של ואדי..

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ראובן אורן » 06 אוקטובר 2011,14:04

טוב.., אז התקדמנו עוד שלב בשידרוג המערכת החדשה
חיכיתי לאישור QA מ'המלאך הנודד' לפני הפעלה ופירסום השידרוג הסופי.
לשמחתי, נתקבלה המערכת ואושרה כדת וכדין ואף הובטח לי כי התעודה, בדרך אלי.. בדואר רשום 8)
אז, כעת אני יכול להציג אותה:

כאמור לעיל, ליד מיכל הסינון 'נשתלה' חבית שוכבת שתשמש / משמשת כ'אגן ירוק'. הנה תזכורת:
חידוש מע טיהור 011.jpg

לאגן הירוק הוכנסה משאבה עם מצוף (אני אוהב 'מערכת אוטונומית' - שתעבוד לבד) ולאחר כמה ניסיונות וסיוע מ'המלאך הנודד', היא מתפקדת לשביעות רצוני המלאה - כשהאגן הירוק מתמלא ומגיע מעבר ל3/4 גובהו, קרי מעל ל 150 ליטר, המשאבה מתחילה לעבוד ומזרימה את המים חזרה ל..מיכל הראשון - מיכל הפרדת השומנים. כשמפלס המים באגן הירוק, יורד לגובה כ 20 ס"מ (50 ליטרים בערך), המצוף מפסיק את השאיבה וכך נותרים מספיק מים לדגים ולצמחי מים.
מאחר ומדובר במשאבה רצינית עם פתח יציאה של צינור 32 מ"מ וכוח דחיפה שיכול להביא את המים לגובה 6 או 7 מטר, החלטתי להתחכם איתה, כדי שתהייה מרוסנת. לצינור היציאה שלה (32 מ"מ) חיברתי מחבר המוריד את הקוטר למחבר מהיר לצינור 18 מ"מ (כמו צינור השקייה). הקוטר הפנימי של המחבר הזה, משמש כ'מיצר לוע' :P או.. 'מפחת לחץ' והמים זורמים יפה ובקצב נורמאלי את מיכל הצפת השומנים בהפרש גבהים של כ 1.5 מטר. החיבור של הצינור למשאבה, הוא בחיבור מהיר, כמו בצינור השקייה. בצד ימין אפשר לראות את הצינור הירוק הנכנס לאגן הירוק - הוא מכניס את המים המטוהרים המגיעים ממיכל הטיהור הנמצא מימין.

חידוש מע טיהור 017.jpg
האגן הירוק החדש - המשאה + המצוף. מימין צינור ירוק המביא מים מטוהרים ממיכל הסינון שמימינו

גם החיבור למרומי חבית ההפרדה, הוא בחיבור כזה (אני אוהב 'מערכת גמישה') וזה מאפשר לי, לחבר את הצינור הזה לצינור מאריך להשקייה של כל מקום בגינה, ישירות מהאגן הירוק, בסיוע המשאבה.

חידוש מע טיהור 019.jpg
כניסת המים למיכל הפרדת השומנים - מים חוזרים מ'האגן הירוק', עם משאבה - עם חיבור מהיר

החזרת המים, מהאגן הירוק אל מיכל הפרדת השומנים, מסייעת במהילת המים המתרכזים שם ולאחר כמה 'סיבובים' שהמים עשו, התוצאה נראית טובה מאוד, המים נקיים ואין שום ריח.
היום הכנסתי לאגן הירוק, עציץ ראשון של שרך ובהמשך, אכניס עוד צמחי מים שתולים וצפים ('עדשת המים' כבר נמצאת שם ומתרבה בקצב) ובהמשך, כמובן שיכנסו לשם כמה גמבוזיות - נגד קינון יתושים ויתושות.

השלב הבא יהיה החלק הדקוראטיבי - הוספת סלעים יפים ושתילת צמחי גדה, מסביב לחבית, כדי להפוך את המקום לנעים לעין ויותר טבעי, בלי שיראו את ה'כחול'. הכל יהיה 'ירוק'.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי תמיר אילן » 06 אוקטובר 2011,14:04

1. כניסת המשאבה הטבולה לא נראית מוגנת מכניסת שורשים/דגים. האם יש שם רשת מתאימה שלא רואים בצילום? אם לא, ממליץ לשים רשת או לשים המשאבה בתוך דלי שלומי מחורר שישמש פילטר להגנת המשאבה (והדגים).

2. למה להחזיר המים למפריד השומנים? זה גורם לעירבוב מתמיד של המים (השומנים והג'יפה) במקום לאפשר שקיעת הג'יפה וציפת השומנים. באותה מידה אפשר כבר לוותר על מפריד השומנים! :!:

3. משאבה טבולה כזאת משמשת להעלאת המים לגובה של מטרים רבים. קצת כמו לירות עם תותח בזבוב... לא היתה לך משאבת אקואריום של 30-40 וואט לצורך הסיחרור?
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 06 אוקטובר 2011,14:04

תמיר1 כתב:1. כניסת המשאבה הטבולה לא נראית מוגנת מכניסת שורשים/דגים. האם יש שם רשת מתאימה שלא רואים בצילום? אם לא, ממליץ לשים רשת או לשים המשאבה בתוך דלי שלומי מחורר שישמש פילטר להגנת המשאבה (והדגים).

2. למה להחזיר המים למפריד השומנים? זה גורם לעירבוב מתמיד של המים (השומנים והג'יפה) במקום לאפשר שקיעת הג'יפה וציפת השומנים. באותה מידה אפשר כבר לוותר על מפריד השומנים! :!:

3. משאבה טבולה כזאת משמשת להעלאת המים לגובה של מטרים רבים. קצת כמו לירות עם תותח בזבוב... לא היתה לך משאבת אקואריום של 30-40 וואט לצורך הסיחרור?

תמיר שלום.

1.נסגר ונחתם בלחיצת יד וכוס קפה שהמשאבה תהיה מוגנת ע"י דלי מחורר עם טוף דק או רשת יתושים שתעטוף את המשאבה.

אחרת ואני מצטט מה אמרתי לראובן "כבודו יראה בהשקיה רסק של דגי גמבוזיות " .

2 תמיר מכל הנסיונות שעשיתי במפריד השומנים אם עי סינון מקדים של רשת יתושים ולאחר מכן סינון פחם פעיל וסינון צמר פרלון .

כל זמן שלא היתה סירקולציה של מפריד השומנים המים תמיד הסריחו ,צבעם היה עכור ולעיתים שחור ושומן תמיד הצטבר בדפנות החבית

מרגע שבוצעה הסירקולציה כל המריעין בישין המוזכרים למעלה נעלמו כלא היו.

המצב האופטימלי הוא שהזרימה לחבית השומנים תהיה בזרימה איטית .

אך גם בזרימה מהירה התוצאות משביעות רצון והמיים צלולים וללא ריחות.

3.תמיר גם אני חושב שראובן מפגיז זבוב בתותח אבל כשראיתי את המערכת ואת זרימת המיים החוזרים משמעות ההפגזה בתותח קיבלה

תפנית מעט חיובית.

המשאבה הטבולה מעבירה מיים לחבית השומנים ב3-4 דקות.

המיים החוזרים ממיכל השומנים דרך חבית הטיהור בזרימה איטית מאוד ממלאים את החבית לאחר שעה או שעה וחצי עד שהמשאבה

הטבולה נכנסת שוב לעבודה.

אך בכל זאת עדיין בדעה שמשאבת אקווריום 40 וואט עדיפה על תותח העל שראובן שם.
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 06 אוקטובר 2011,14:04

מה אמרתי לראובן "כבודו יראה בהשקיה רסק של דגי גמבוזיות " .

ואני עניתי ש..' יש מספיק גמבוזיות.. אז שייזהרו! ומי שלא ייזהר, יגיע למיכל הפרדת השומנים' :P
כן, המשאבה תקבל 'עטיפה' של רשת או שתשכון לבטח בתוך מיכל 'מי עדן' מרובד באבני טוף 'גמבו', עוד לפני תחילת ה'געפילטע פייש' :lol:

ברור שאם המשאבה הייתה נשארת עם צינור 32 מ"מ המחובר ישורות לבית, הזרימה הייתה מאוד מהירה. אבל מאחר וביציאה שלה, יש 'מיצר לוע' בקוטר של כ12 או 15 מ"מ (לא זוכר במדוייק) הרי שזה בהחלט ומריד את הספיקה והזרימה לחבית ההפרדה, מגיעה באופן די מתון.
המים מהאגן הירו, מוהלים את המים האפורים, כמו שצריך להיות - רצוי להוסיף למים האפורים, מים נקיים יותר (מי גשם או מי מזגנים..) כדי להקל על מיכל הסינון במלאכתו.

המים שנאגרו באגן הירוק, לאחר המקלחות של ראש השנה (כולם היו בבית.. כולם היו בבית :party: והתקלחו..!!! הרבה !! :party: ), הסריחו קצת. אבל לאחר 2 'סיבובים' של סירקולציה עם המשאבה, כבר לא האמנתי לחוש הריח שלי וביקשתי מרעייתי שתבדוק אותי (וגם 'מלאכנו' בדק) ואכן, המים היו צלולים ו.. ללא ריח בכלל. הסירקולציה עושה את העבודה בצורה מעולה.
(הבת שלי, צעקה לי מהמקלחת - 'אבא.. אפשר כבר לצאת מהמקלחת?! יש כבר מספיק מים במיכלים שלך?! נמאס לי!! :rofl: :rofl: :rofl: )
המים האפורים נשפכים לתוך גוש של פרלון הנמצא בתוך המסנן הגדול מהנירוסטה ואוספים את כל המרחפים..

בינתיים, הכל נראה יפה ומעולה :rock:

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

האינסטלטור הגדיל ראש יותר מדי...

הודעהעל ידי תמיר אנגל » 08 אוקטובר 2011,14:04

האינסטלטור הגדיל ראש וחיבר את מי מכונת הכביסה למערכת המים האפורים שביקשתי (2מקלחות+כיורים). ניגשתי לשיחת הבהרה עם אשתי שלא מיהרה לומר כי תעבור לכבס באבקות אקולוגיות. האינסטלטור הוסיף כי הוא יעזור לי לחבר את מיכל האגירה הסופי למערכת הביוב, כך שיהיה ניקוז במידה ויהיו יותר מדי מים.

המערכת תעבוד בעזרת מפריד שומנים בגודל 200 ליטר, אגן סינון בגודל קוב ומיכל אגירה בגודל קוב. השאלה איך היא תשרוד מהתחלה את מי מכונת הכביסה??

האם לא לוותר ולהפריד את מי מכונת הכביסה מהמערכת? או שמא לא מדובר באסון. מה שלי עלה לראש זה להריץ את המערכת איזה חודש ורק לאחר מכן לשתול את צמחי הגדה, יעזור?
תמיר אנגל
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 08 אוקטובר 2011,14:04

אתה חושב נכון !

האם לא לוותר ולהפריד את מי מכונת הכביסה מהמערכת? או שמא לא מדובר באסון. מה שלי עלה לראש זה להריץ את המערכת איזה חודש ורק לאחר מכן לשתול את צמחי הגדה, יעזור?

אם תעיין בתחילת השירשור הארוך הזה, תראה שכך בדיוק נהגתי בהתחלה. נתתי למערכת 'להתבגר' במשך תקופה ארוכה - שצמחי הטיהור יגדלו וכן המושבות של החיידקים המפרקים ורק לאחר מכן חיברתי גם את מי השטיפה של מכונת הכביסה, למערכת כשאשתי עברה במקביל כביסה בחומץ.
מערכת הסירקולציה תסייע בכך מאוד, עם חיבור מי מכונת הכביסה למערכת.

לאחרונה, לפני כמה חודשים, אשתי קצת 'חזרה בשאלה' והחלה לכבס בחומרי כביסה החביבים עליה ועל כן ניתקתי שוב את מי השטיפה של מכונת הכביסה והם זורמים ישירות לביוב.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

Re: האינסטלטור הגדיל ראש יותר מדי...

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 08 אוקטובר 2011,14:04

תמיר אנגל כתב: האינסטלטור הוסיף כי הוא יעזור לי לחבר את מיכל האגירה הסופי למערכת הביוב, כך שיהיה ניקוז במידה ויהיו יותר מדי מים.

תמיר שלום.
אני כמעט בטוח שהאינסטלטור יחבר את צינור העודפים לביוב עם מחסום ריח (כמו ברצפת המקלחת)המונע מעבר ריחות וכל מיני יצורים

מהביוב למיכל האגירה.

חשוב מאוד לבדוק שכך נעשה.

מחכים לתמונות המתבקשות ולדעת שיש עוד אזרח במדינה ש "משתמש במיים פעמיים".
שלומי.
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי תמיר אילן » 09 אוקטובר 2011,14:04

תמיר אנגל כתב: השאלה איך היא תשרוד מהתחלה את מי מכונת הכביסה??

נסה לעניין את האישה בפתיתי סבון לכביסה שנקרא ליטופית (שקית פלסטיק כחולה). אנחנו משתמשים בזה וזה הדבר הטוב ביותר (לצמחים) אחרי חומץ כי אין בזה פטרוכימיקלים. מוכרים את זה כבר בהרבה (אבל לא בכל) חנויות וזה לא יקר מרוב האבקות.
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 09 אוקטובר 2011,14:04

תמיר1 כתב:
תמיר אנגל כתב: השאלה איך היא תשרוד מהתחלה את מי מכונת הכביסה??

נסה לעניין את האישה בפתיתי סבון לכביסה שנקרא ליטופית (שקית פלסטיק כחולה). אנחנו משתמשים בזה וזה הדבר הטוב ביותר (לצמחים) אחרי חומץ כי אין בזה פטרוכימיקלים. מוכרים את זה כבר בהרבה (אבל לא בכל) חנויות וזה לא יקר מרוב האבקות.

הפתק עם הפרטים מונח לפני כבר מזמן... :lol:

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ראובן אורן » 12 אוקטובר 2011,14:04

המשך שיפצור המערכת

'גבריאל' ביקר וכהרגלו הפתיע !
עוד אני 'שובר את הראש' איך לחבר לתחתי מיכל הפרדת השומנים, צינור שקוף שיציית לחוק 'כלים שלובים' ויתן לי אינדיקציה מה גובה המים במיכל ה 200 ליטר (כמו ב'מיחם') והוא, 'המלאך הנודד' כבר הגיע עם המחברים המתאימים + צינורית שקופה שיכולה להגיע עד.. למפגש הפורום.. :lol:

הפתח התחתון עם הברז הענק, מיועד לצינור הלבן (קוטר 50) לצורך יקון תקופתי של משקעים מצטברים, ישירות לביוב. בחיבור מהיר, מתחברת לשם 'מופה' פלסטית עם חיבור לצינור השקוף וגם.. עוד ברז קטן.. שיהיה ! :party: :clap: (יש לו, כל מיני מחברים בכיסים.. וגליל טפלון מוחבאים בגרביים.. וצינורות שקופים, מתחת לחולצה.. כל מיני..)

חידוש מע טיהור 025.jpg

הצינורית עולה למעלה - קיבעתי אותה עם קלמרה קטנה ושיפצרתי עם סיליקון, לכל האורך, שיהיה מיקצועי
הקון המסומן, מראה את גובה המים העומדים כשאין זרימה - זה למעשה הגובה של תחתית צינור ה ר ובתמונה רואים את גובה המים בצינורית

חידוש מע טיהור 024.jpg

הוספתי עוד סימון, כמחווה של כבוד למשתמשת הכבדה וספקית המים האפורים :rain: הרצינית ביותר במשפחה.. :clap:
בכל מקלחת שלה, המים מגיעים למפלס - "קו אדום עליון"

חידוש מע טיהור 028.jpg

אפרופו, יהיה עוד שידרוג קטן בעתיד - במרומי הצינורית השקופה, מעל 'הקו של קרן', יותקן מחבר T כדי לשחרר לחץ במקרה של הצפה או עודף פתאומי. המים יזרמו לערוגה סמוכה בה גדלים כמה צמחי נוי בלבד.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי יניב.ר » 17 אוקטובר 2011,14:04

שלום רב
עקב מעבר דירה אני "מחסל" את טיהור המים
אז במידה ומישהו מעוניין בחבית טיהור מוכנה , מוזמן לשלוח מסר בפרטי...
יניב.ר
גנן חדש

צינור נשם ובד גיאוטכני

הודעהעל ידי תמיר אנגל » 20 אוקטובר 2011,14:04

חג שמח חברים. ראשית מקווה מחר לצלם לכם את "יצירת הפאר" שלי בבנייה.

1. האם צינור הנשם (מיכל קוב) צריך להיות מחורר, או פשוט להגיע כמו ארובה עד למטה ללא חורים באמצע?

2. האם הבד שנמצא מתחת לאדמה לא יעכב את התפתחות השורשים כלפי מטה?

אני מערער קצת בנוגע לתפקודה של משאבת המצוף במערכת שלי (מצורף איור). אילו יש מים כל הזמן במיכל האגירה שמוריד בכוח הגרוויטציה מים למיכל הסינון, אזי צריכה להיות גם זרימה קבועה של מים לפח השחור בו נמצאת משאבת המצוף(כלומר תמיד יהיו מים בפח השחור). אם כך הדבר, לא יותר פשוט לשים משאבת אקווריום חזקה במקום משאבת המצוף העצבנית? ואם כן יש משאבת אקווריום שמרימה את המים לרום 2.5 מטר?
קבצים מצורפים
water.gif
תמיר אנגל
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 20 אוקטובר 2011,14:04

אצלי בחבית של 230 ליטר (קוטר כ 60 ס"מ) התקנתי 2 'נשמים', כי אחד בלבד לא הספיק
לדעתי, במיכל של 1 קוב - עם שטח פםנים של 1 על 1 מטר, אתה צריך להתקין ביםן 4 ל 5 'נשמים שיגיעו לאמצע השכבה התחתונה של הטף, כדי לאפשר לה להיות 'אירובית'.

הנשמים צריכים להיות ללא חורים ושיגיעו אד לשפת המיכל למעלה ואפילו קצת יותר (כ 10 ס"מ). הצמחים שיגדלו שם, כבר יסתירו אותם.

אם אתה מקפיד על שכבת טוף גס תחתונה ועליה עוד שכבת טוף עליונה, דקה יותר, תוכל לוותר על הבד הגיאוטכני וגם על האדמה, אם במקומה תוסיף שכבה של טוף דק מאוד - 'רסק טוף'. אדמה, יכולה להיסתם, במשך הזמן ותגרום לחילחול איטי יותר.. אז עדיף 3 שכבות של טוף עם הדק ביותר למעלה.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

Re: צינור נשם ובד גיאוטכני

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 20 אוקטובר 2011,14:04

תמיר אנגל כתב:
אני מערער קצת בנוגע לתפקודה של משאבת המצוף במערכת שלי (מצורף איור). אילו יש מים כל הזמן במיכל האגירה שמוריד בכוח הגרוויטציה מים למיכל הסינון, אזי צריכה להיות גם זרימה קבועה של מים לפח השחור בו נמצאת משאבת המצוף(כלומר תמיד יהיו מים בפח השחור). אם כך הדבר, לא יותר פשוט לשים משאבת אקווריום חזקה במקום משאבת המצוף העצבנית? ואם כן יש משאבת אקווריום שמרימה את המים לרום 2.5 מטר?

תמיר כמובן שיש משאבות אקווריום שמרימות לגובה 3 וגם 4 מטרים.

אם הגובה מתחתית הפח השחור עד למיכל האגירה הוא 2.5 מטרים אתה צריך משאבה לגובה של 4 מטר לפחות.

אבל וכאן האבל הוא גדול אתה תצטרך לסנכרן את כמות המיים הנכנסת מול כמות המיים היוצאת אחרת המיכל השחור או שיוצף או שיתרוקן.
הבעיה הזו לא קיימת במשאבה טבולה עם מצוף מאחר ומהירות הריקון שלה עולה על מהירות כניסת המיים למיכל.

מאחר והמשאבה לא מוציאה מיים בספיקה קבועה בגלל לכלוך אבק וכל מיני מריעין בישין האפשרות של הסינכרון בעייתית שבעתיים

אז במקום לערער ממליץ על להרהר :lol:

שלומי
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי תמיר אנגל » 20 אוקטובר 2011,14:04

התכוונתי למערער על העבודה שבוצעה (מלשון ערער) בכוונת תחילה. בכל זאת אני מחזיק בתעודת עורך עיתון...
תמיר אנגל
גנן חדש

הקודםהבא

חזור אל ארכיב גינון

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־52 אורחים