מיחזור מים - גם בבתים פרטיים

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

מיחזור מים - גם בבתים פרטיים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 30 נובמבר 2014,14:04

וועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת החוק למיחזור מים בבתים הפרטיים. המים מהכיורים והמקלחות יעברו למיכלי ההדחה בשירותים.
וועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת החוק של ח"כ זבולון כלפה, למיחזור מים בבתים הפרטיים.
על פי ההצעה, המים שמקורם בכיורים במקלחות ובאמבטיות יעברו למיכל אגירה וטיהור ולאחר מכן הם יושבו לטובת הדחת אסלות והשקיית גינות שכיום מושקים במים שפירים.
משרד הבריאות הביע תמיכה בהצעה בכפוף להכנת הצעת חוק ממשלתית בעניין בחודשים הקרובים.
ח"כ כלפה אמר "אני שמח שוועדת השרים החליטה לתמוך בהצעת החוק שתביא לחיסכון כלכלי, לחיסכון במים ותתרום לאיכות הסביבה".
"מים אפורים מהווים כ-30% מתצרוכת המים של משפחה ממוצעת, מעבר לחסכון במים שפירים, אישור הצעת החוק יביא גם לחסכון כספי של כ-30% מחשבון המים הפרטי של כל משק בית ומשפחה, ובכך יסייע להפחתת יוקר המחייה".

'גילו את אמריקה' או 'פעמי משיח' ?!
וכל מה שעשינו עד עתה.. ? נחשבנו כ'עבריינים'?! :P
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

Re: מיחזור מים - גם בבתים פרטיים

הודעהעל ידי רונית מ » 30 נובמבר 2014,14:04

כן ראובן,
שימוש במים אפורים היה אסור,
משרד הבריאות התנגד, לפי מה שאני יודעת ההתנגדות נבעה מחשש לחדירת מים אפורים חזרה למערכת מי השתיה דרך המערכות הביתיות הלא מקצועיות.
יש גם סוגיה של איסור איסוף מי גשם, מפני שזו מניעה של חדירת מים לאקויפר...
רונית מ
גנן עם עתיד

צר לי... הייתי 'קצת' מעורב בכמה פרוייקטים בנושא ואני יודע ומכיר מקרוב את הריח הלא טוב שעלה מביטולם.
ו.. מעולם לא השתמשנו ב'מים אפורים' לשום שימוש ! אלא ב..'מים אפורים מטוהרים'. לא ב'מים שחורים' מהאסלות, אלא באפורים, מהאמבטיות והכיורים.

2 הידרולוגים מוסמכים ביקרו אצלי ובדקו את המים המטוהרים ווהמים היו ברמה של מי שתייה !

משרד הבריאות 'התנגד' גם לפרוייקט באחד מבתי הספר שלנו - פרוייקט לאיסוף מי גשם לטובת מילוי הניאגרות בשרותי בית הספר !
מדוע?! פשוט, כי מ. הבריאות קיבל את ההוראה ממשרד אחר בקוהליציה שהתחיל לארגן בדיוק את "המדינה מתייבשת ומתקלפת", בלוף שיקרי שנועד לצורך אחד - להקפיץ את מחירי המים מ 4.0 ש"ח לקוב ל.. 8.0 ש"ח לקוב, כפי שזה קיים היום.

מניעת חדירת מים למערכת, נעשית כמעט בכל מערכת השקייה תקנית, במיוחד אם מתקינים בה 'משאבת דשן' - וזה המז"ח - מונע זרימה חוזרת.
מה יש למנוע במערכת לאיסוף מי גשם על גג בית הספר והזרמתם בגרוויטציה לניאגרות של האסלות?!

מניעת חדירת מים לאקוויפר - טיעון הכי מזעזע שלהם ! כשכל חורף אנו רואים אצלנו את מי הנגר של הגשם, דוהרים ושוצפים בירידות.. ולאן??!! לפתחי הביוב ואל הים הפתוח! בלי לחסום אותם בבולדרים או בבריכות שיקוע או... 'שלולייות חורף' מקסימות

ועוד ועוד..

המוח הקונפירטיבי שלי, מנסה כבר לנחש, מי תהיה החברה ש"תזכה" במכרז לאספקת מערכות הטיהור ויותר נכון, מי מהפוליטיקאים.. יהיה שותף נסתר בחברה הזו, לאחר שיפרוש מועדת המכרזים שבחרה את החברה הזוכה.. :lol: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי סתיו צ. » 30 נובמבר 2014,14:04

ראובן,
אחרי קריאה של כל הדברים הנכונים שכתבת
ומתוך ידיעה שכל המדינה שלנו מתנהלת בצורה שערורייתית דומה,
זה פשוט מתסכלללללללל :twisted: :twisted: :twisted:
סמל אישי של המשתמש
סתיו צ.
גנן עם עתיד

חחחחחחחח, אכן
ולא שפכתי את כל מה שיש לי על כל הנושא

העיקר שיש לנו 'אחלה' שמן זית... :inlove:

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אלקנה » 01 דצמבר 2014,14:04

השלב הבא: מכל לאיסוף פסולת אורגנית וייצור ביו-גז לתצרוכת ביתית. כמובן אחרי וידוא שהמוצר בטיחותי לשימוש.
ואם כבר הוזכר המהלך של "ישראל מתייבשת", קבלו תמונה שרצה בוואטסאפ אחרי השבוע הגשום שעבר:
IMG-20141126-WA0028.jpg
IMG-20141126-WA0028.jpg (28.95 KiB) נצפה 3791 פעמים
אלקנה
גנן מתקדם

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־84 אורחים