ייחורי הדס.

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

ייחורי הדס.

הודעהעל ידי אדם » 11 אוקטובר 2015,14:04

שלום.

שמתי ייחורי הדס בגודל 15 ס"מ בערך במצע שתילה עם הורמון השרשה כשחצי מהייחורים בתוך המצע, בראשי הייחורים השארתי שני עלים בכל אחד...

א. יש משהו שניסה דבר כזה ויכול לומר לי מה אחוזי הצלחה בערך בתקופה הזו? (הבנתי שסתיו זה הזמן הכי טוב לייחורי הדס)
ב. תוך כמה זמן בערך אני אמור לדעת מי הצליח להכות שורש ומי לא?

תודה!
אדם
גנן חדש

Re: ייחורי הדס.

הודעהעל ידי ראובן אורן » 11 אוקטובר 2015,14:04

איני יודע אם סתיו זה המועד המתאים ביותר..
לדעתי, עונת הלבלוב (יציאת עלים חדשים) היא התקופה המתאימה ביותר.
כן, ניסיתי כמה וכמה פעמים ובהצלחה, באביב. לא משתמש בהורמון, אלא דואג שהענף יהיה מחובר לחלק מעוצה.. או שחותך חוטרים נמוכים היוצאים מתחת לקו האדמה.
עם הורמון, זה אמור להצליח בקלות יחסית, כל עוד הלילות לא קרים
ממליץ לבצע זאת בעציצים - לא בשמש מלאה של צהריים !! - ולכסות כל ייחור בבקבוק של 2 ליטר שהסרת לו את התחתית וכמובן.. ללא הפקק - זה ישמש מעין 'חממה' נלשמירה על לחות גבוהה מסביבו

חשוב לזכור - השקיית האדמה, לא מתאימה! כי אין לענפים עדיין שורשים לקלוט מים. אדמה לחה רק תגרום לריקבון.
אז מה עושים?! - מרססים, לפחות פעמיים ביום, את העלים, כדי שיספגו לחות עבור כל הייחור
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

לקחתי ענפים מעוצים (הדס נהיה מעוצה די מוקדם נראה לי..) אבל לא דווקא מתחת לקו האדמה.. וגם חממה מבקבוק נראה לי שכבר לא אעשה כי אין מקום כ"כ בעציץ. אתה נותן לזה אותו סיכוי?

ולגבי הזמן שאני אמור להבחין האם זה הצליח, ימים שבועות חודשים? כמה מנסיונך? ומה אני אמור לראות?

ולגבי הצלחת ההדס במיוחד בסתיו ראיתי במאמר הזה (שאולי יכול לעניין אותך).. הנה קישור http://hebrewbooks.org/52247 זה נמצא לקראת הסוף.

תודה.
אדם
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 11 אוקטובר 2015,14:04

'חממה מבקבוק' - זה אומר להלביש את הבקבוק ללא התחתית על הייחור שבעציץ
ללא זה.. וללא ריסוס במים או חממה עם מערפלים.. לא יכול להבטיח לך הרבה הצלחה..
הקישור שהבאת, מראה עמוד של ספר.., אבל לא משנה. ייחורים עושים בעת הליבלוב או שאוספים את תפוחי הזרעים משיח בוגר

תבדוק בתבת ההודעות - שלחתי לך מסר :!:

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

ריסוס במים אני דווקא כן עושה... אנסה גם בקבוק.
אדם
גנן חדש

הודעהעל ידי צברי נוגן » 12 אוקטובר 2015,14:04

אדם, אם אתה מרסס את הענף בתדירות גבוהה ושומר על לחותו,
אפשר לוותר על הבקבוק (אמנם סיכויי ההצלחה ירדו, אבל יש לי חבר שמצליח ככה לא רע עם ייחורים).
בכל אופן כמו שכתב ראובן, עונת הסתיו (אולי כבר אפשר לקרוא לה חורף?) לא הכי מומלצת לייחורים
מהסיבה הפשוטה, קר בחוץ ורוב הצמחים משתדלים לשרוד ולא מעבר, לעומת זאת, באביב כשמתחמם
הצמחים מתחילים ללבלב ובענפים והעלים הצעירים יש הרבה הורמוני גדילה, דבר שמעלה את סיכויי הייחור להיקלט.

בלי קשר לנכתב לעיל, תמיד אפשר לנסות, מקסימום תנסה שוב :)
בהצלחה
לק"י
יהודי זה הכי אחי
צברי נוגן
גנן אורגני

הודעהעל ידי אדם » 12 אוקטובר 2015,14:04

תודה על התגובות!

אגב שאלה נוספת, לאחר שישריש ההדס (בעז"ה) זה בטח כבר יהיה תחילת החורף ואז כמו שנאמר כאן הצמח לא מתפתח כ"כ וגם ההדס אפי' שהוא רב שנתי ויש לו עלים כל השנה... שאלתי היא, אם אני אכניס את העציץ עם ההדס לבית הוא יתפתח יותר מהר ויפתח ניצנים חדשים לדעתכם? או שעדיף שישאר בחוץ באור השמש החורפית ובאוויר הצח? (אני רוצה שבאביב הוא יהיה כמה שיותר גדול ומוכן לשתילה)

תודה!
אדם
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 12 אוקטובר 2015,14:04

להכניס עציץ הבייתה או לחממה, זה לא יעזור הרבה בקידום התפתחותו. כי לצמח יש 'שעון בוטאני' הבודק גם טמפרטורות וגם אורך יום (מספר שעות אור) ועוד כמה אלמנטים מעניינים.

אז.. עדיף שיישאר בחוץ
ועדיף עוד יותר שיישתל באדמה ואז יגדל הכי טוב, במיוחד אם תשכיל לשתול אותו בבור שתילה טוב עם אדמה מקומפסטת ו...חיפוי יפה לחורף

כמו בטבע.. הכי טוב

ואז.. בשנה השלישית, אולי יהיו לך 'הדסים משולשים' :)

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אדם » 12 אוקטובר 2015,14:04

תודה! :)
אדם
גנן חדש