'חוק השקייות' שנכנס היום - מה דעתך?

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

Re: 'חוק השקייות' שנכנס היום - מה דעתך?

הודעהעל ידי ראובן אורן » 12 ינואר 2017,14:04

יצא לי, בשבוע האחרון, לחוות דעה ולהשיא עצה לגבי ה'צרה' של הניילונים
בעיקר.. נושא איחסון השקייות - כי 'פתאום', עלתה המודעות לשימוש חוזר של השקייות ההולכות ומתמעטות (במה אשים כעת זבל? מה עם שקית לסנדוויצ'ים? ועוד..)

אז, כמה רעיונות:

1.
לפני כמה שנים טובות, ביצעו שינוי עיצובי אצלנו בעבודה.. ובמטבחון, הסירו את ה'צינור' המאונך הזה לאיחסון שרוולי הכוסות :!:
מדובר בצינור די פשןט המוצמד לקיר בברגים ודיבלים ו.. חלקו התחתון עם טבעת גומי צרה יותר מקוטר הצינור. כך שבעת משיכה של כוס, יוצאת רק אחת והשאר נשארות בשרוול הזה.
אז 'אימצתי' 2 כאלו והצמדתי לקיר במרפסת המטבח ו.. מלמעלה מכניסים שקייות מיותרות (מכניסים עוד ועוד.. והן נדחסות חופשי) ומלמטה, מושכים ו..יוצאת שקית אחת בכל פעם. מסודר, נקי, לא תופס מקום (בשלב יותר מאוחר, העברתי ה'צינור' הזה לצד הפנימי של דלת הארון שמתחת לכיור.

אז, פשוט לביצוע ! צינור PVC או 'פלסטיק למינהו.. בקוטר כ 10 ס"מ ובאורך כ 60 - 100 ס"מ..
2 חורים בצינור, 2 חורים בקיר ו.. ברגים וזהו.
ומה עושים, כדי להצר את הפתח התחתון? כדי שרק שקית אחת תישלף?
המון רעיונות פרקטיים.. מחריץ קטן לרוחב עם גומייה בחריץ, או צנצנת פלסטיק שמתאימה לחור הפנימי.. ומסירים לה התחתית..
ואפשר, 4 חריצים, לחמם קצת ('בלאואר' או 'פן' לייבוש שיער או 'ברנר' / גזייה..) ו..לעקם מעט פנימה את 4 הקצוות שנוצרו מהניסור. ועוד.., כל אחד עם המוח הטכני הפרוע שלו.

2.
'כדאי שיהיו גם שקייות בבגאז' של האוטו, לא?! :?: 'תופס מקום'? בארגז?
יותר פשוט.. בכיוון של ה'צינור' מלמעלה, רק משהו יותר גמיש, מבד או אריג כלשהו..
אהיה 'פרוע'.. שרוול של מעיל שהולך לזבל !! מכניסים השקייות מהחלק הרחב, היכן שהפרדנו מהמעיל ו.. השקייות יצאו במשיכה, אחת אחת מה'מנג'ט' של פרק כף היד.

3.
בסופר.. מכניסים לשקייות הקטנות. שוקלים ומשלמים בקופה ו..חזרה לעגלה ו.. לאוטושמחכה בחניה.
בבגאז' יש לכם כמה א ר ג ז י ם, כמו אלה של 'כתר פלסטיק' שבקישור.
נפח של 40 ליטר או 60 ליטר.., עם ידייות, עם גלגלים.. קלי קלות. הארגזים המתנייעים הללו, יודעים לעמוד אחד על השני יופי! ו'איחסון' לגובה, זה כלל אלמנטרי ב'לוגיסטיקה'.
אפשר גם לסחוב / לשנע אותם הביתה, מהאוטו, כשהם אחד על השני. הגלגלים די עמידים :!:

עוד רעיונות.. חופשי חופשי.. נסו מה מתאים לכם והתארגנו בהתאם לרוטינה המתאימה לכם :clap:
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ראובן אורן » 12 ינואר 2017,14:04

ש ק י י ו ת
:cry:

1.5 ק''ג שקיות התגלו בבטנו של יעל

היעל נותח בשל פציעה, אך הרופאים הבחינו בעוד בעיה - ונדהמו למצוא חפצים זרים בקיבתו

הרשלנות שלנו עולה בחיים שלהם: יעל שנפצע במצפה רמון, הובהל לניתוח בבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים - שם נמצאו בבטנו 1.5 ק"ג של שקיות ניילון.

היעל האומלל הגיע לפני כחודש לבית החולים, לאחר שנתקע בגדר ושבר את רגלו כשניסה לקפוץ מעליה בניסיון להתחמק ממטיילים שביקשו להצטלם איתו. הוא הובהל לבית החולים ועבר ניתוח לקיבוע הרגל. הניתוח הצליח, אולם המטפלים חשדו שהוא סובל מבעיה נוספת.
צילומי הרנטגן העלו שבתוך קיבתו היו הרבה מאוד גופים זרים. אתמול בשעות אחר הצהריים נותח בידי מנהל בית החולים לחיות בר, וטרינר הספארי ד"ר יגאל הורוביץ. כשפתח את בטנו של היעל, גילה הרופא לתדהמתו 1.5 ק"ג של שקיות ניילון, מגבונים ובדים. על פי הכמות העצומה, נראה כי השקיות הצטברו שם לאורך שנים ארוכות. לדבריו, היעלים נמצאים באזורים שבהם חיים בני אדם, אוכלים מהמזון שהם משליכים ומוציאים פסולת מפחים שאינם נסגרים היטב. התוצאה היא סתימת קיבה, שכבר הביאה בעבר למותם של יעלים.

http://www.israelhayom.co.il/article/443375

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי צברי נוגן » 13 ינואר 2017,14:04

היום בבוקר בקניות יום השישי לכבוד שבת
עדין אין סלים ברמי לוי, לשמחתנו עם ישראל לא מוכן לשלם 10 אגורות לשקית
ואחרי שראו את עבדיכם הנאמן מטייל עם הקרטונים של הירקות, רבים עשו זאת גם :)

בנוגע לכתבה העצובה מלמעלה...אולי הגיע הזמן שיציבו שלטים עם תמונות
של מה שקורה ליעלים...מה שנקרא תמונה אחת שווה יותר מאלף מילים.
לק"י
יהודי זה הכי אחי
צברי נוגן
גנן אורגני

הודעהעל ידי חזי » 15 ינואר 2017,14:04

נכון גם אני ראיתי שבאמת מעט אנשים לוקחים שקיות בכסף
רק מה יהיה עם הסלים שמחלקים בחינם אותם לא נזרוק ?
האם זה סלים אלה לא מזהמים ראיתי כבר כמה סלים כאלה
ברוחב זרוקים
סיכמנו שלא מתיחסים יותר לשגיעות כתיב שלי
חזי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 15 ינואר 2017,14:04

זה... מילא..
מה עם כל השקייות בצרכנייות?
מה עם כל השקייות הקטנות של הפירות והירקות??

כמו שנכתב למעלה.., כל 'חוק השקייות' זה 'בולשיט' גדול...
אם לא עוברים, תחת חוק קשוח', ל'שקייות מתכלות' - עם כסף, בלי כסף.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אריה להב » 15 ינואר 2017,14:04

בינתיים לפי הדיווחים התוצאות מצויינות, יש ירידה עצומה בכמות השקיות הנלקחות בסופרים.
אני מניח כי החוק למרות שאינו מרתיע (10 אג') כנראה יצר מודעות גדולה ורצון מצד האוכלוסיה לנסות ללא שקיות.
אריה להב
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 15 ינואר 2017,14:04

...מקווה שאכן כך
מבחינתי.. איני מאמין לקשקשני התיקשורת ול'סקרים המוזמנים מטעם'..

עדות טובה תהיה מתגובות של חברים, כאן, על השינויים שהם החלו בנושא, אצלם בבית.

מחזיק אצבעות, בכל זאת

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ראובן אורן » 16 ינואר 2017,14:04

נזכרתי ש.. לפני כ 8 או 10 שנים, ליוויתי התארגנות 'אורגנית / אקולוגית' של קבוצה גדולה מתושבי 'גבעת עדה'.
('ליוויתי', כעיתונאי)
החבורה התארגנה כקופארטיב...

יודעים מה.., אצרף את הכתבה לכאן, אבל, אדגיש בצבע אדום את הקטע הרלוונטי בעטיו, אני כותב על כך, כאן ב'שרשור השקייות'.

איני יודע אם ההתארגנות הזו עדיין חיה ונושמת. שמעתי כל מיני שמועות, אבל האתר שלהם עוד חי..
אבל, בכל מקרה, גם לגבי השקייות (מודגש באדום) וגם9 לגבי אפשרות של התארגנות קהילתית.., שווה לקרוא

אורגניעדה – אורגני בגבעת עדה

התארגנות קואופרטיבית של תושבים בגבעת עדה לרכישה מרוכזת של מוצרים אורגניים

"הכל התחיל כי רצינו מזון אורגני במחירים סבירים וקרוב לבית. התארגנו קבוצה של כ-40 משפחות לקנייה מרוכזת של ירקות, מצרכים יבשים וחומרי ניקוי אקולוגיים, אשר נמכרים לחברים במחיר נמוך מהמקובל בשוק. המכירה מתקיימת בחצר אחת המשפחות אשר תרמה את המקום. אנו מקווים שבקרוב נעבור למקום קבוע משלנו".

כך הם מספרים בקצרה, יעל כנען ואבים רון כרמל מגבעת עדה, על ההתארגנות שלהם ושל עוד הרבה תושבים מהסביבה. את הקרדיט הם נותנים להתארגנות שכזו שהחלה בכרכור ע"י מאשה ומירב שהחלו להפעיל 'אגודה שיתופית' כזו, חוו את ההקמה, צברו ניסיון וקשרים עם ספקים וההתלהבות הייתה רבה ועוד ועוד משפחות הצטרפו עד שהגיעו לרוויה מבחינת כמות החברים – כ 200 משפחות ו'סגרו' את הרשימה להצטרפות נוספת. זה גרם לפתיחה של התארגנות דומה גם בפרדס חנה וכעת, גם בגבעת עדה, ע"י יעל ואבים שבדקו את הנושא, ביקרו בכרכור ופרדס חנה ואף עברו קורס בנושא, אצל המקימות מכרכור, כדי ללמוד, איך זה עובד, איך מנהלים קואופרטיב.
בסיועה האדיב של קרן.... מנהלת המתנ"ס בגבעת עדה, ארגנו את ערב המפגש הראשון בנושא. למפגש הגיעו כ 20 תושבים והזרע נטמן ובהמשך, אורגן גם ערב הסברה שני , גם במתנ"ס והגיעו עוד תושבים, פנים חדשות והרעיון הועבר – בניית עסק מאוזן כספית + תמורה הוגנת למארגנים. אבים ויעל השקיעו שעות רבות מזמנם, בהתארגנות הראשונית, יצירת קשר עם ספקים מומלצים של מזון אורגני. חיפוש מקום מתאים לפתיחת ה'חנות' ועוד. ההתלהבות סחפה עוד חברים שנרתמו לעזור בכל מיני נושאים.
חבר אחד, השיג בקלות מיכלי אחסון למוצרים שונים כמו קטניות, קמח מסוגים שונים, מלח סוכר ועוד. משפחת חנון, 'תרמה' חלל הנמצא מתחת לביתם, לצורך החנות המתנהלת למעשה, באופן פיזי, רק במהלך יום אחד בשבוע, כל השאר, שייך ללוגיסטיקה של ריכוז הזמנות מהחברים, העברת רשימה מרוכזת לספקים וקבלת הסחורה, ביום חמישי בצהריים והמכירה מתחילה מיום חמישי אחר הצהריים החל משעה 17:00 במשך כ 3 שעות ולאחריה, יעל ואבים + 'תורן שבועי' מקפלים את החנות ומשאירים חלל נקי למשפחה המארחת. לא נשארים כמובן שום שאריות של ירקות או כל מזון אחר למעט 'מזון יבש' המוזמן בכמויות ומאוחסן במיכלים אטומים. כל הירקות, הלחם המיוחד, ביצים, הוזמנו על פי דרישה מוקדמת ועל כן, בסוף יום המכירה, לא נותר שם דבר.
כעת, הקואופרטיב הזה – 'אורגניאדה' מונה כ 50 משפחות ועדיין נמשכת הצטרפות של משפחות נוספות, מגבעת עדה, בנימינה, בית חנניה ומושבים מהסביבה, בקצב של 2 משפחות חדשות, כל שבוע.
כל 'חבר' שמתעניין, יכול להגיע, לבצע רכישה ותוך שבוע להחליט, אם זה מתאים לו. החליט להצטרף ולהיות חבר, משלם לקופת הקוטופאטיב סך של 280 ₪ - 'דמי רצינות' - המאפשר לחנות 'גמישות כלכלית' ומבחינת החבר, זו מעין 'רכישת מניה' בקואופרטיב הזה וקבלת ה'אמנה' של ההתארגנות היפה הזו.

[size=150]
"הקואופרטיב האורגני הוא התארגנות ללא כוונת רווח לקנייה משותפת של מוצרים אורגניים. על מנת להוזיל עלויות ומחירים ולשנות הרגלי צריכה. אנו מרכזים הזמנות של מצרכים טריים (ירקות, לחם, מוצרי חלב...) אחת לשבוע ודואגים למלאי של מצרכים יבשים (קמח, אורז, קטניות, שמן, טחינה...). אנו משתדלים לקנות ממגדלים ויצרנים מהסביבה הקרובה הן כדי לתמוך בהם והן כדי לחסוך את עלויות ההובלה ולצמצם שימוש באנרגיה ויצירת זיהום אויר. אנו קונים בתפזורת כדי להוזיל את המחיר וכדי לחסוך בחומרי אריזה וגם מוכרים בתפזורת או באריזות ממוחזרות אשר חברי הקואופ מביאים מהבית. אנו מעדיפים קניה ללא שקיות ניילון ומוכרים שקיות בד במקום"

עד לפני כשבוע, היה מתנהל ה'עסק' הזה, בתקשורת באי-מיילים. המארגנים – אבים ויעל יוצרים בתחילת השבוע קשר עם הספקים, מקבלים מהם 'הצעת מחיר' – מוצרים ומחירים, בודקים מי הספק הזול יותר ומעבירים את הרשימה לחברים, להזמנה. כל משפחה מזמינה פירות ירקות ושאר מוצרים ומציינת כמה או משקל רצוי. לאחר מכן מתבצע ריכוז כל ההזמנות לרשימה אחת, המתפצלת שוב כ'הזמנה' בין הספקים השונים. השבוע, אפשר לומר להם 'מזל טוב' – נולד להם אתר אינטרנט, חדש חדש. אחיה של יעל, נרתם לעזור ובנה אתר חכם העושה את העבודה במקום האי-מיילים עם 'דאטה-בייס ותוכנה המסייעת לנהל , לתמחר וליצור קשר עם החברים. כל חבר יכול להיכנס (שם וסיסמה, כמובן!) להתעדכן, ללעדכן את 'סל הקנייות' הוירטואלי שלו וביום חמישי, כל שנותר הוא לבוא עם ה'סלים הירוקים' ולאסוף את המצרכים, הביתה. האתר ניתן כמובן לצפייה חופשית - organiada.com היכנסו וראו אותו.

האווירה, מאוד מיוחדת, כל מי שנכנס לכיוון האורגני, מכיר את ה'ריח' הזה. חיוכים, סובלנות, התנדבות.. אווירה של 'אנשים טובים'.
מה הלאה?! הרעיון הכללי הוא להגדיל את מספר ה'חברים' לערך של כ 180 חברים או משפחות. זאת לטובת הקואופרטיב, כמובן. החלום הקרוב הוא למצוא מקום גדול יותר ונוח יותר עם אפשרות ל 2 'תורים', 2 מאזניים כדי לזרז את רכישת המוצרים ולמנוע תורים ארוכים. הם חושבים על אפשרות של ביצוע משלוחים הביתה, למי שאחר לחזור מהעבודה, או לא יכול מסיבה זו או אחרת, לצאת מהבית. ואולי, מי שאחר להגיע, ההזמנה שלו תמתין לו, בחנות לכשיגיע מאוחר יותר. יהיה לו מפתח או 'קוד סודי' לפתיחת הדלת ויכנס, יקח והביתה.
מה עוד? להכניס קשת מוצרים גדולה ורחבה יותר. יעל ואבים מספרים על נערה מלאת יוזמה שקטפה תותי עץ בכמות גדולה ורקחה אותם לריבה והביאה, לפי הסכמת החברים, למכירה בחנות. כך גם עם אדם שזכה ליבול כבד ויפה של אפרסקים, פנה אליהם ו..'יש עסקה' דו צדדית – גם מביאים מוצר טוב ובזול לקואופרטיב וגם מסייעים לאדם מהקהילה שלא יפסיד יבול גדול. האפשרויות רבות, מעוגות תוצרת בית ועד גבינות תוצרת מחלבה פרטית ואיכותית וגם פריטים שימושיים, או צעצועים מיוחדים.
אורגניות, הולכת אוטומטית, עם אקולוגיה. נעים היה לראות את החברים, ביום חמישי, מגיעים 'לרכוש' את ההזמנה שלהם, יעל שוקלת ומחשבת והחברים אורזים את הקניות לתוך סלים רב פעמיים, או שקיות ניילון בזוכות לשימוש רב פעמי. אהבתי לראות את הרעיון המיוחד שלהם, שקיות בד בנפח של כ 2 ליטר. זוכרים את 'תיקי היד' עמם היינו הולכים לגן ובית הספר?! בדיוק כאלה, הם רכשו במחיר מוזל מאוד מחברה שמייבאת אותם מהודו. מכניסים עגבניות או פלפלים או בצל, לשקית הבד, קושרים ו..מכניסים ל'סל הירוק' או הכתום וזהו. מוצרים כמו שמן זית או טחינה, גם הם נמצאים בחנות במיכלים גדולים, החברים מגיעים עם בקבוק ומוזגים שמן זית או צנצנת וממלאים בה טחינה. אפילו גברת אחת המגיעה עם צנצנת הסוכר מהבית ו.. ממלאה אותה, משלמת וזהו.
הפתיחות שלהם, ונידוב המידע, גרמו לי כמעט להרים גבות, אך זה הרעיון הכללי שמאחורי הדברים, להדביק עוד ועוד אנשים בשלהבת הזו, שיפתחו עוד קואופרטיבים כאלו, בעוד מקומות והם מוכנים כמובן לנדב מידע ולתרום, כי מדובר בפן איכותי הכולל בתוכו עוד אספקטים אקולוגיים – לא צריך לנסוע רחוק לקניון או המרכול האזורי, הכל נמצא בהישג יד, בתוך השכונה שלכם, פחות שימוש במכוניות גם פרטיות וגם של הספקים, ע"י ריכוז הזמנות מדויק, בלי בזבוז של מקררים זוללי חשמל, כאמור הספקים מביאים את הסחורה בצהריים, ובערב, דבר לא נשאר בחנות. 'פשוט', חכם והכי ירוק שיש.[/size]

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי תמיר אילן » 17 ינואר 2017,14:04

יפה!
אני בעד התארגנויות שלא כרוכות בכפייה. מה שמתואר בכתבה של ראובן על הקואופרטיב של גבעת עדה זה דוגמה טובה להתארגנות קהילתית שתוכננה בהגיון, כך שהאורגניות והאקולוגיה משתלמות לעוסקים בכך. לא קל להרים כזה דבר אבל אם תוכנן טוב לא צריך להשקיע אנרגיות להחזיק את היוזמה פועלת - כי היא משתלמת.
מסכים עם אריה שהערך של "חוק השקיות" הוא בעיקר בהעלאת התודעה לעניין, אך הייתי מעדיף דרכים לא כפייתיות.
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 19 ינואר 2017,14:04

טוב, הבטחתי למישהו.. אז הבוקר נזכרתי וצילמתי

ארגז עם גלגלים שרכשתי לפני כ 20 שנה ב'כתר פלסטיק'
ב 2 החורים שכבר קרועים, היה מושחל חבל צהוב עבה עם ידית עץ די נוחה
והגלגלים היו דקים, נעם צירים דקים מ'ברזל רך'
הארגז היה נכנס לבגאז'.. והיה קל להוציאו ולמשוך אותו הביתה עם קנייות או בולי עץ שחטבתי בשטח.
הארגז היה למעשה מיכל אטום וניתן היה גם לשנע בו מים, לשטיפת האוטו וכו'
במשך השנים, כרע תחת העומס, החבל קרע את החורים, הצירים התעקמו והגלגלים נהיו 'שיכורים'.
אז.. כמו שאתם צכירים אותי.. יש לי 'סטייה' של מיחזור ונתינת 'חיים חדשים' לפני שאני זורק משהו..
אז.. הייתה מכסחת דשא קטנה שנשרף לה המנוע החשמלי..
אז.. נלקחו ממנה הגלגלים והוכנסו לארגז עם צירים / מוטות, יותר חזקים ואיכותיים
ו.. הידית של המכסחת, הועברה גם היא לארגז וכך, ניתן למשוך או לדחוף (וגם לקפל..) לצרכי שינוע בענייני גינון - אדמה, קומפוסט, עציצים וכו'
הדבר הזה נסע איתי בכל רחבי הארץ, להרצאות, סדנאות ומפגשים..
קבצים מצורפים
20170119_104250.jpg
20170119_104256.jpg
20170119_104335.jpg
20170119_104359.jpg

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי חזי » 22 ינואר 2017,14:04

כרגע המפסיד עיקרי בעסק זה
שאין שקיות אז אין אפשרות לקחת את הבקבוקים למחזור
וגם את העיתונים כך אני רואה שפחות שכנים לוקחים את המוצרים למחזור
קשה להם יותר
חזי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 22 ינואר 2017,14:04

מעניין.. :!:

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ראובן אורן » 25 ינואר 2017,14:04

בוקר טוב
זוכרים מה כתבתי / שאלתי.. למעלה ?!

מי ימנע ממני לקפוץ לחדרה ולרכוש 1,000 שקייות אצל הסיטונאי במחיר של.... X שקלים
כשבחישוב, יוצא כמה אג' לכל שקית.

אז הבוקר נזכרתי לברר זאת ו.. שאלתי את ידידי, בעל חנות חומרי בניין, על כך.
מסתבר שלא פספסתי הרבה...
עסקים כמוהו ועסקים אחרים, רוכשים מהסיטונאי חבילות של 'שקייות גופייה' - 1,000 שקייות ב - 30 - 20 ש"ח

אז כמה זה 20 ש"ח לחלק ל.. 1,000 ?! 0.02 אג' לשקית

ו.. 30 ש"ח - 0.03 אג' לשקית

כן, לא טעיתי... :(

אז איפה הקטע האקולוגי?

נקווה, שבכל זאת, תהיה כאן, איכשהו.. השפעה חינוכית מקדמת. כי לא כולם יסעו לסיטונאי לרכוש שקייות בזול.. :?:

אינשאללה

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אפרים » 29 ינואר 2017,14:04

אני יכול להעיד יום שישי הייתי ב"יש" קריית ספר ראיתי בחור תימני עם פיאות מסתובב עם שקיות בד של רמי לוי

טוב תנחשו מי זה
אפרים
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 29 ינואר 2017,14:04

אפרים כתב:אני יכול להעיד יום שישי הייתי ב"יש" קריית ספר ראיתי בחור תימני עם פיאות מסתובב עם שקיות בד של רמי לוי

טוב תנחשו מי זה

תלוי.. אם זה היה 'בלאדי' או... 'שאמי'.. :?:

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי צברי נוגן » 29 ינואר 2017,14:04

אפרים כתב:אני יכול להעיד יום שישי הייתי ב"יש" קריית ספר ראיתי בחור תימני עם פיאות מסתובב עם שקיות בד של רמי לוי

טוב תנחשו מי זה

:lol: :rofl: :lol: :rofl: :lol:
לק"י
יהודי זה הכי אחי
צברי נוגן
גנן אורגני

הודעהעל ידי תמיר אילן » 30 ינואר 2017,14:04

אני לא יכול להעיד מי זה היה בקרית ספר, אבל אני כן יכול להעיד ש"שקיות הבד" של רמי לוי אינן מבד; הן מפלסטיק!
אגב, גם אני משתמש בשקיות הרב פעמיות שקיבלתי מרמי לוי (על קנייה מעל סכום מסוים ברמי לוי מקבלים שקיות רב פעמיות שלהם).
הן שקיות שתוכננו טוב, בגודל שמאפשר להכניס לעגלה גדולה כ-5 שקים כאלה, הם מלבניות וקשיחות כך שלא צריך להחזיק אותן ביד אחת כאשר מעמיסים לתוכן דברים, והן לא גדולות מדי כך שלא יוצא כבד מדי בסחיבה מהאוטו לבית. סה"כ תכנון טוב. מקווה שלא יתבלו מהר מדי, ושאנשים יזכרו לשים אותם באוטו כדי לא לשכוח אותם בבית כשצריך אותם.
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי חזי » 30 ינואר 2017,14:04

תמיר אילן כתב:אני לא יכול להעיד מי זה היה בקרית ספר, אבל אני כן יכול להעיד ש"שקיות הבד" של רמי לוי אינן מבד; הן מפלסטיק!
אגב, גם אני משתמש בשקיות הרב פעמיות שקיבלתי מרמי לוי (על קנייה מעל סכום מסוים ברמי לוי מקבלים שקיות רב פעמיות שלהם).
הן שקיות שתוכננו טוב, בגודל שמאפשר להכניס לעגלה גדולה כ-5 שקים כאלה, הם מלבניות וקשיחות כך שלא צריך להחזיק אותן ביד אחת כאשר מעמיסים לתוכן דברים, והן לא גדולות מדי כך שלא יוצא כבד מדי בסחיבה מהאוטו לבית. סה"כ תכנון טוב. מקווה שלא יתבלו מהר מדי, ושאנשים יזכרו לשים אותם באוטו כדי לא לשכוח אותם בבית כשצריך אותם.

בוקר טוב
תמיר אצלנו מזמן הפסיק לחלק את השקים הרב פעמים המבצע היה רק לשבועיים
חזי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי תמיר אילן » 30 ינואר 2017,14:04

הייתי בשבוע שעבר ברמי לוי כפר סבא ועדיין קיבלתי (אבל פחות)
הגיוני שלא יחלקו כל הזמן כי אז הבעייה תחזור רק בגדול יותר.
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי צברי נוגן » 30 ינואר 2017,14:04

רמי לוי ושאר רשתות השיווק שהשתתפו בפרויקט, חילקו שקיות רב פעמיות מה-1.1.17 ועד ה-17.1.17
מה-18.1.17 השקיות נמכרות בעלות של 2 וחצי ש"ח לשקית רב פעמית.
אם היה חסר במלאי, הלקוחות קיבלו זיכוי והם יכולים לבוא ולאסוף את השקיות עד 45 יום מרגע שנגמרה החלוקה חינם.
אצלנו יש 10 שקים רב פעמיים (מהסוג החדש שחולק בתחילת החודש) ועוד בערך 15 סלי בד מהסוג הישן
כך שאנחנו מסודרים :) איפה אני הולך יש לי שקית.
לק"י
יהודי זה הכי אחי
צברי נוגן
גנן אורגני

הקודםהבא

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־87 אורחים