טיהור 'מים אפורים'

תת-פורום זה מכיל שירשורים חשובים, מידע לפי נושאים, סרטונים מיוחדים ועוד..
כל הנוןשאים הנמצאים כאן 'נעולים'!
לצורך שאילת שאלות הבהרה, יש להיכנס ל'פורןם גינון' ולשאול את השאלות שם.
רצוי לצרף לינק למאמר המדובר ולהודעה הספציפית.

הודעהעל ידי ראובן אורן » 26 יוני 2008,14:04

בשכבה של הסנן, אמור להיות חומר עם 'שטח פנים' גדול ככל האפשר. זה יכול להיות "סלעים" של טוף או אבני טוף או מצבור של חתיכות פלסטיק עם הרב שטח פנים, כמו אותן 'ספוגיות' פלסטיק צבעונייות, מפלסטיק, לניקוי כלים וכן גושים של סיבי קוקוס או כל דבר דומה, העיקר שיהיה לו שטח פנים גדול כל האפשר - הרבה זויית. כך החיידקים והבקטריות אוהבים.

על הסנן שכבה של בד גיאוטכני, להפרדה ועליה שכבה של טוף גס ועליה, במישרין, שכבה של טוף דק והמהדרין, יוסיפו על שכבה זו, גם שכבה של 'אדמת מצע גן' קנוייה המחלחלת היטב ובתוכה, יישתלו צמחי המים

יש?!
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

כמה שאלות

הודעהעל ידי יוסיכהן » 01 יולי 2008,14:04

1. לגבי "המסנן הביולוגי" - היכן צריכה להיות ממוקמת נקודת הניקוז שלו? האם ממש בתחתית לניקוז מלא או שבמקום כלשהו בגובה - כדי לאפשר זמן למים להיות מנוקים על ידי צמחי המים וכו'? אם חור הניקוז בקרקעית - איך בדיוק פועל המסנן הביולוגי - המים הרי יצאו מאוד מהר, לא?
2. עבור מטבח בלבד שבו משתמש אדם יחיד, שלא מבשל יותר מדי - מה צריך להיות להערכתך נפח מפריד השומנים ונפח המסנן הביולוגי?
יוסיכהן

Re: כמה שאלות

הודעהעל ידי ראובן אורן » 01 יולי 2008,14:04

יוסיכהן כתב:1. לגבי "המסנן הביולוגי" - היכן צריכה להיות ממוקמת נקודת הניקוז שלו? האם ממש בתחתית לניקוז מלא או שבמקום כלשהו בגובה - כדי לאפשר זמן למים להיות מנוקים על ידי צמחי המים וכו'? אם חור הניקוז בקרקעית - איך בדיוק פועל המסנן הביולוגי - המים הרי יצאו מאוד מהר, לא?
2. עבור מטבח בלבד שבו משתמש אדם יחיד, שלא מבשל יותר מדי - מה צריך להיות להערכתך נפח מפריד השומנים ונפח המסנן הביולוגי?

הסנן הביולוגי ימוקם כ 10-15 ס"מ מעל תחתית החבית, על 'ספייסרים' כלשהם - אפילו כמה 'אבני אקרשטיין'..
את פתח יציאת המים, עשיתי בגובה כ 10 ס"מ מתחתית החבית, כדי לתת אפשרות למשקעים כלשהם, במידה ויהיו, לשקוע בלי לסתום את הצינור
על ה'ספייסרים', משטח קשיח כלשהו, מפלסטיק או מתכת מגוולונת שעליו יהיה הסנן הנתון במעין 'סנדוויצ', עם עוד משטח קשיח מעליו עם בד גאוטכני שימנע מהטוף והחול לחדור לסנן ולסתום אותו

המים לא יצאו מהר, כי.. :
א. הם צריכים לעבור 'מסלול ייסורים' ארוך - שכבת האדמה העליונה, מתחתיה 2 שכבות של טוף ורק אחרי כן, שכבת הסנן הביולוגי

ב. הרי אתה לא מזרים מים בכמויות אדירות - מדובר במים מהכיור שיזרמו לשם לאט.. נכון?!
ואם מדובר בכמות גדולה של מים, מהמקלחת, הרי שהם לא כל כך מזוהמים, אז הם יכולים לזרום מהר יותר

ג. בכל מקרה, ההצעה לייסוד של 3 חביות - הראשונה קולטת את המים שמגיעים, השנייה היא הסנן והשלישית היא זו שאוגרת את המים המסוננים. את מהירות וספיקת המים הנכנסים לחבית מספר 2 - חבית הסינון, ניתן לווסת ע"י שיפוע הצינור המוביל, ע"י קוטר הצינור המוביל וכמובן, מיקום יציאת הצינור המוביל, מחבית מס' 1 לחבית מס' 2. ואני מתכוון לגובה בו הוא תקוע בחבית מס' 1.
הצינור היוצא מחבית מס' 1, צריך להיות ממוקם בחלק העליון שלה, עם זוית 90 מעלות היורדת לתוך המים כ15-20 ס"מ - כך, השומנים לא יעברו לחבית הסינון, אלא ישארו תמיד בחבית מס' 1 מרחפים וצפים על המים, כשהצינור מוציא מים מהשכבה הנמוכה ב 10-15 ס"מ

מנסה למצוא זמן, להכין שרטוט סכמתי ולהכניסו לכאן - בהזדמנות...

ד. לגבי נפח החבית הראשונה - איסוף שומנים - היא יכולה להיות 100 ליטר או 50 ליטר וראיתי גם מתקן קנוי שכזה, עם 'סל' נירוסטה' השומר בתוכו את השומנים וכל נפחו של החלק הזה, הוא כ 10 ליטר. ה'סל' עם השומנים, נשלף בקלות החוצה, לריקון השומנים

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי יוסיכהן » 01 יולי 2008,14:04

את פתח יציאת המים, עשיתי בגובה כ 10 ס"מ מתחתית החבית, כדי לתת אפשרות למשקעים כלשהם, במידה ויהיו, לשקוע בלי לסתום את הצינור

האם זה לא יגרום לכך שתווצר שכבה של 10 ס"מ של "מים שחורים" שיכולים להיות מקור לפתוגנים שונים ולריחות?
יוסיכהן

הודעהעל ידי ראובן אורן » 01 יולי 2008,14:04

לא, לא מדובר במים עומדים, אלא מים שמתחלפים כל הזמן וכמובן שמדובר במים שעברו סינות

הפרש הגובה, רק נועד לקליטת משקעים שלא יסתמו את הצינור / ברז

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

חסכון במים

הודעהעל ידי mazovera » 02 יולי 2008,14:04

רעיון נוסף ופשוט לכל ממחזרי המים -
אני גר בדירת גן בבניין של 4 קומות. בכל מקלחת (אם לא כל בני הבית מתקלים ברצף) מתבזבזת אצלנו כמות של כ- 10 ליטר מים "קרים" עד שמתחילים להגיע המים החמים. לאחרונה פשוט התחלנו לאסוף את המים הללו לתוך דלי ולהוסיף את המים הללו לאיזורים יבשים יותר בדשא או כפינוק לעצי הפרי.

לפני כשבוע הצלחתי להשיג סוף סוף חבית פלסטיק כחולה (200 ליטר) אותה העמדתי במסתור הכביסה וחיברתי לה ברז פלסטי וצנרת טפטוף ישירות לעצים - כך שעכשיו אפילו לא צריך לסחוב את הדלי רחוק כדי להשקות - פשוט שופכים לתוך החבית וההשקייה אוטומטית.

אמנם החסכון הכספי לא גדול (400-500 ליטר בחודש) אבל משקיט קצת את המצפון ובסה"כ חבל שהמים הללו יזרמו לביוב.

מי שרוצא יכול גם להשתמש בדלי מים כנ"ל להדחת האסלות אם כי זה נראה לי פחות נוח ושימושי.
mazovera

הודעהעל ידי דיגו » 02 יולי 2008,14:04

אני בעד.

יש לי תינוק ש"מתרחץ" באמבט פלסטיק קטן אז כל ערב אני שופך את המים (15-20 ליטר) לדלי ומשם (בבוקר) לדשא.
יש בהם קצת סבון אבל לא בכמות מזיקה (אני מקווה)

בכלל חשבתי שזה היה רעיון בכלל לא רע אם הקבלן היה מתקין ברז שהיה מאפשר לי לכוון את מי המקלחת / אמבטיה ישר לגינה. לפעמים שוטפים משהו בלי סבון או סתם מחכים למים חמים, אז למה לא לגינה? ככה, בלי דלי ובלי בלאגן.
סמל אישי של המשתמש
דיגו
גנן באימונים

Re: חסכון במים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 02 יולי 2008,14:04

mazovera כתב:רעיון נוסף ופשוט לכל ממחזרי המים -
אני גר בדירת גן בבניין של 4 קומות. בכל מקלחת (אם לא כל בני הבית מתקלים ברצף) מתבזבזת אצלנו כמות של כ- 10 ליטר מים "קרים" עד שמתחילים להגיע המים החמים. לאחרונה פשוט התחלנו לאסוף את המים הללו לתוך דלי ולהוסיף את המים הללו לאיזורים יבשים יותר בדשא או כפינוק לעצי הפרי.

לפני כשבוע הצלחתי להשיג סוף סוף חבית פלסטיק כחולה (200 ליטר) אותה העמדתי במסתור הכביסה וחיברתי לה ברז פלסטי וצנרת טפטוף ישירות לעצים - כך שעכשיו אפילו לא צריך לסחוב את הדלי רחוק כדי להשקות - פשוט שופכים לתוך החבית וההשקייה אוטומטית.

אמנם החסכון הכספי לא גדול (400-500 ליטר בחודש) אבל משקיט קצת את המצפון ובסה"כ חבל שהמים הללו יזרמו לביוב.

מי שרוצא יכול גם להשתמש בדלי מים כנ"ל להדחת האסלות אם כי זה נראה לי פחות נוח ושימושי.

חשבתי ש...אני כתבתי את זה.... :lol: :wink:

כן, בשנה שעברה התחלנו לשים 'פח' גדול במקלחת - זהו למעשה 'מיכל כביסה' מרובע וגבוה מפלסטיק. הוא עומד צמוד לפינת המקלחת, וכולם יודעים שבזמן ש'מכוונים' את המים לטמפרטורה הנכונה, יש לכוון את ה'טוש', לפינה של המקלחת וכך המים נכנסים למיכל
אני גם משתדל, בעת המקלחת, להיות צמוד למיכל ואז חלק ממי המקלחת, גם נכנסים לשם
את המים הייתי שופך לחבית שעומדת במסתור הכביסה ומדם, יש צינור השקייה שחור שאותו ניתן להניח כל פעם בצלחת של עץ אחר
השנה שיכללתי את זה. קדחתי עם מקדח כוס יהלום, חור 40 מ"מ מתחת לכיור, ליד צינור הניקוז של הכיור. לחור זה השחלתי צינור סטנדרטי, 40 מ"מ והובלתי אותו למסתור הכביסה ולמטה לתעלה נסתרת שמשם זורמים המים ישירות לעץ הנקטרינה ולגפן הצעירה שבהמשך.
את המיכל שבמקלחת, אני שופך כעת ישר לכיור והמים, רצים לעצים.
זה גם 'זמני'.. כי ההמשך יהיה ... הזרמת המים הללו + מי המקלחת כולם + מים מעוד כיור, לחבית שכבר נמצאת בגינה, שהיא תהיה עם 'סנן ביולוגי' וצמחי מים וכו'.. וממנה יזרמה המים גם לצד השני של הגינה, ע"י צינור שהכנסתי בשבוע שעבר לתוך 'חריץ' שעשיתי בדשא, לרוחב המדשאה. חתכתי את הדשא, הרמתי אותו הצידה, חרצתי חריץ עמוק עם מכוש, בדקתי שיש שיפוע מתון לכיוון הצד השני ו.. מילאתי באדמה וסגרתי שוב עם הדשא. לאחר שבוע, לא רואים שום סימן שיש משהו מתחת לדשא

כך, משבוע לשבוע, זה הולך ומתקדם

אה, עוד משהו ! השגתי פח 2 מ"מ מחורר בחורים ברוטר של כ6 מ"מ. אחתוך את הפל ל 2 עיגולים בקוטר של 50 ס"מ ואת 2 העיגולים הללו, אלבר ביניהם עם 'מוטות הברגה' באורך של כ 40 ס"מ וכך יתחיל ה'סנן' שלי. המתקן הזה, יכיל בתוכו את החומר הגס - סלעי טוף גדולים ויהיה בגובה של כ 10 ס"מ, מעל קרקעית החבית. עליו יהיה 'בד גאוטכני' ועליו, שכבות הטוף והאדמה, ועליהם, צמחי המים

לאט לאט, אבל כל ה'חמרים', מגיעם מכל מיני מעזבות.... :wink:

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ראובן אורן » 03 יולי 2008,14:04

פשוט לפקוח עיניים ולהיות עם בגאז' פנוי

חבית כחולה אחת, 'אספתי' ממנהל בריכת השחייה. הוא רכש בה - חומצה מילחית לבריכה. היא הייתה ריקה ויבשה. ניקיתי ושטפתי ויש חבית - כמו חדשה !

השנייה, מערימת פסולת של אתר בנייה - היו הרבה, אבל מאוד מטונפות, בסיד ובמלט. אחת, שהייתה יותר נורמאלית, רימצתי, ניקיתי ו..יש חבית

פשוט לפקוח עיניים

דרך אגב, כבר העברתי כ 8 מטר של 'קו' צינורות בקוטר 40 מ"מ, צינורות 'ביוב' וכולם, כולל מחברים, מ'שארייות' של אינסטלטורים בבנינים בבנייה, ואני מדבר על תינור חדש כמעט, באורך של כמעט 6 מטר ועוד כאלה

פשוט..., לפקוח עיניים. עדיף ורצוי למחזר 'מציאות' כאלה, מאשר שהם יוטמנו במטמנת זבל וייקברו לעד ויסבו רק צרות אקולוגיות

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

ועוד.. עבדתי כשנתיים בעולם ההיי-טק, עד שברחתי משם

גם שם מסתובבים מיכלים מעניינים שנזרקים חופשי חופשי, כי הכסף גם מתגלגל שם חופשי

מיכלים כאלה המכילים אלכוהול נקי ועוד, יותר טוב מחומצות

תתחיל להתעניין אצל חברים ו..סע "לבקר אותם" בעבודה.. :wink:

כן, אני בדיוק מחפש כעת, משאבה של מכונת כביסה, לבריכת הדגים שלי..

דרך אגב, ממכונת הכביסה הישנה שלנו, הוצאתי את 2 ה'דודים', הפכתי את הציר ודוד אחד יושב על השני ויש לי 'מנגל' מעולה, מסתובב על ציר מעולה, מנירוסטה שעליו יושב ה'סאג'' לצורך אפיית פיתות
לדוד יש 2 פתחים, לכניסה ויציאת מים והם משמשים לכניסה של אויר לתוך החלל שמתחת לסאג'

המצאה שלי ! הזכויות, לא שמורות :wink:

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

חחחח, השאלה היא באיזה עולם שדל היי-טק, אתה מצוי?!
ב'אופן ספייס' עם השטיחים מקיר אל קיר והמזגנים, בטוח שלא תמצא חבייות..

אני מדבר על מפעלי עהייטק, המייצרים מוצרים מעניינים - מצ'יפים ועד למעגלים מודפסים ושאר רכיבים אלקטרוניים, אופטיקה וכדומה - עולם רחב.. רחב

המשאבה?! לביצוע סירקולציה של מים בבריכה, כולל כמה 'פעלולי מים'.. מבחינת הכוח שלה, נמסר לי שהיא מסוגלת להעלות מים לגובה של מטר עד מטר וחצי, בלי הרבה בעיות, וזה בדיוק, מה שאני מחפש

ה"מנגל האוטומטי" שלי?! הדוד המחורר, הוא דווקא הבסיס. לא צריך כל כך הרבה חורים, החום יהיה גבוה מדי, בפנים
הדוד החיצוני, הוא ה'מנגל'. ממלאים אותו באבני אקרשטיין צפופות ורק עליהן, באים הגחלים / פחמים. האבנים מתחממות ונותנות חום יציב
על הדוד, רשת נירוסטה מתנור אפייה
מניחים על הרשת כל מיני דברים טובים ואחר כך מניחים את הסאג', כמכסה מלמעלה

התוצאה, לא סתם 'מנגל' אלא שהכל מעושן ונצלה, לאט לאט - גורמה קלאסי

ננסה לצרף לכאן תמונה, להמחשה..

הנה.. עם הסאג' עליו - זו תמונה ישנה.. הדוד העליון צבוע כעת בצבע שחור גרפיט..

תמונה

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

יקירי
"זה" לא מיוצר רק במזרח
קפוץ למגדל העמק ותגלה כל מיני מפעלים מעניינים - וישיי, פלקסטרוניקס, וטאואר - הנה לך 3 ברדיוס של 1 ק"מ... :lol: אני יודע על מה אני מדבר.. :wink:

משאבה חשמלית לא חייבת להיות צמודה לבריכה ולמים (מה קורה במכונת הכביסה?!?!?) וניתן לאטום אותה בקופסה מתאימה ובשקעים מוגנים, צינורות ארוכים יותר ועוד ועוד

כאן, איני ממציא דבר, זה כבר נעשה ונוסה ועובד..

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ראובן אורן » 06 יולי 2008,14:04

כן, בהחלט ! 'בד גיאוטכני' או משטח פלסטיק מחורר או משהו דומה שלא יאפשר לשכבה שלמעלה, להיכנס ולהפריע לחיידקים ולבקטריות לעבוד

הרעיון הוא להכניס חומר עם 'שטח פנים' גדול ככל האפשר. "רשת" פלסטיק דחוסה, או אבני טוף גדולות או חתיכות של צוניורות פלסטיק - צינור טפטפות החתוך לפיסות של 2-3 ס"מ וכדומה. כך בונים לחיידקים ולבקטריות, בית טוב.

שטח פנים גדול, אינו אומר לשים 'בלוק' אחד גדול אלא הרבה קטנים. איני יודע ולמעשה, איני חושב שפסולת בנייה תתאים לכךץ עדיף להשתמש בחומרים בלתי מתכלים או מסיסים, כמו פלסטיק או אבני טוף גדולות..

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ראובן אורן » 08 יולי 2008,14:04

פוקחים עיניים
נוסעים ל'צימר' ברמת הגולן וחוזרים עם בגאז' מלא
אפשר גם אבני כורכר מחוף הים
אפשר לרכוש "ליפות" מפלסטיק.. העגולות והצבעוניות האלו

להפעיל את האינטואיציה וכושר ההמצאה...

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ראובן אורן » 08 יולי 2008,14:04

'שטח פנים' הכוונה לכמה שיותר שטח בנפח נתון

כמו ההבדל בין דף נייר ישר ומגוהץ לבין דף נייר מקופל ומקומט. החיידקים והבקטריות, מעדיפים את החורים והמסתורים.. על משטח חלקלק וישר הם לא יישארו.. הן "יחליקו"... :P

אתה יכול להכניס גם אבני טוף או סלעי טוף שריסקת לגודל של כדורי טניס בערך וגם ספוגיות וכם חתיכות צינור חתוכות.. הכל הולך.. כמו השוניות שעושים לדגים בים, מצמיגים ישנים.. שיש להם 'שטח פנים' גדול יחסית מאשר משטח גומי חלקלק.. צריך הרבה 'פנים' מכל הכיוונים...

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ראובן אורן » 12 יולי 2008,14:04

תודה צביקה, על הדיווח

הצמחים המומלצים, הידועי כבעלי כושר טיהור, הם צמחי קנה למיניהם. תשדל להתרכז בהם - קנה ("בוס"), קאנה, סוגי גומא שונים - גומא משובל, גומא הפפירוס וגם קאלה, המוסיפה פריחה יפה וכן אירוס המים..

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

zvika כתב:כשכתבתי כאנה שתכוונתי לצמח שאינו צמח קנה אלא צמח דומה לבננה (מוקטן אמנם) עם פרחים צבעוניים (אדום, כתום, צהוב)

אני אנסה את הצמחים שציינת - יש לך רעיון היכן ניתן להשיגם בקלות?

בכל אופן אני מניח שכרגע הצעתך לשים את הצמחים המומלצים ולתת להם לפתח שושרשים - האם אני צודק?

כן, הכוונה ל'קאנה' או 'קאנה הודית' עם פרחים בגוונים שהזכרת.. אכן

'קנה', גדל בכל נחל, לא צריך לרוץ ולקנות

כך גם עם גומא. לי יש 'גומא משובל' שמתרבה חופשי, גם דרך קנה השורש שלו וגם ע"י הפצת זרעים. הוא גדל גם באדמה וגם בבריכת הדגים וצמחי המים שלי

אנסה, בהזדמנות, לאסוף זרעים שלו.. הוא משמש המון בסידורי פרחים עם העלים בצוארת מטרייה..

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

השתדל כעת להזרים מים לאט לאט, עם התפתחות השורשים של הצמחים ועם התפתחות המושבה של החיידקים והבקטריות

המדד שלך הוא איכות המים היוצאים. הם לא אמורים להיות צלולים, אך הם אמורים להיות חסרי ריח

מקנא בך.. לא הספקתי להתקדם הרבה בשבועיים האחרונים.. לא מצאתי זמן פנוי..

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ראובן אורן » 19 יולי 2008,14:04

amirk כתב:בקשר לשכבת ההפרדה- הבד הגאטכני-
בחלק התחתון של החבית היכן שיוצא הצינור אפשר לשים בד/מסנן כלשהו רק מעל לפתח היציאה במקום לשים שכבה מפרידה לכל קוטר החבית?
-זא שהסלעים-שכבת הסנן תהיה מונחת על רצפת החבית ופתח היציאה ישאר קצת מקום למים ושם יהיה הבד?
..
האם בד גאוטכני יכול להיות בד של באלה -(אמור להיות חזק וגם מעביר מים?)

המערכת שסיפרתי עליה בהצחלה, מותקנת בה 'יחידה' של 'סנן ביואולוגי', המגיעה סגורה עם הבקטריות והחיידקים בפנים
הרעיון הוא ליצור 'תא' כזה, שיעכב את המים מלזרום בשטף אלא באיטיות, ובלי להרשות לחול להיכנס לאזור של החומר הגס, בנו משתכנים החיידקים והבקטריות. מעבר מים מהיר שם, לא ייתן להם מספיק זמן לטהר את המים. אתה צריך למעשה, ליצור דרך ארוכה וקשה או איטית, למים האפורים, כדי שיזרמו, לאט ככל האפשר דרך השורשים של צמחי המים ובהמשך, דרך ה'סנן הביולוגי'. ועל כן השכבות העליונות של הטובף הגס ועליו הטוף היותר דק ועליו שכבת אדמה קלה - כל אלא מעכבים את זרימת המים במהירות. בהמשך, מגיעים המים לסנן הביולוגי ומשם, לחלל התחתון לזרימה איטית החוצה

כן, ה'בד' של ה'באלה' יכול לשמש כ'בד גאוטכיני' בהחלט - חשבתי על כך מזמן. אין הוא מכיל את אותו פקטור אקולוגי הגורם ל'ניילונים' להתפרק בשמש, כמו שקי הפלסטיק בהם מובילים חול בנפח של 20 או 30 ליטר. הם מתפרקים בשמש, לאחר כשנה

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ראובן אורן » 20 יולי 2008,14:04

כן, חשבתי על זה ואפילו אספתי כבר חומרים לצורך זה

אני הולך לבנות "תא" או 'קופסה' מ2 רשתות מתכת צפופות שאותן אחתוך בצורת עיגול, בקוטר של החבית. הן יהיו מחוברות ביניהן ע"י מוטות מתכת במרחק של כ30 ס"מ, בין האחת לשנייה.
אכניס את הראשונה, אמלא את ה'תא' בסלעי טוף או מה שאמצא ועליהם אשים את הרשת השנייה ועליה את הבד הגיאוטכני.. עליו הטוף העבה... הטוף הדק והאדמה..

אם התכנון יצליח.. ייתכן שלא אזדקק בכלל לבד גיאו טכני.. כי מדובר ב'רשת' מתכת עם חורים בקוטר כ 6 או 5 מ"מ

... רק שנגיע לזה כבר... :?

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הקודםהבא

חזור אל ארכיב גינון

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־55 אורחים