טיהור 'מים אפורים'

תת-פורום זה מכיל שירשורים חשובים, מידע לפי נושאים, סרטונים מיוחדים ועוד..
כל הנוןשאים הנמצאים כאן 'נעולים'!
לצורך שאילת שאלות הבהרה, יש להיכנס ל'פורןם גינון' ולשאול את השאלות שם.
רצוי לצרף לינק למאמר המדובר ולהודעה הספציפית.

Re: טיהור 'מים אפורים'

הודעהעל ידי אשר 2009 » 06 ספטמבר 2009,14:04

לפורום שלום,

לחומר (החידקים הידידותיים) קוראים וויסטגו חברת BIOCLEAN והוא מיועד לפרוק שומנים במע' של מים אפורים.
מוטי:אצלי אין ריח בשום מקום לא ליד מיכל הסינון ולא ליד מיכל ההפרדה.
אשר 2009
גנן חדש

וויסטגו מחיר ל1 ק"ג 370 ש"ח
אשר 2009
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 06 ספטמבר 2009,14:04

אשר 2009 כתב:וויסטגו מחיר ל1 ק"ג 370 ש"ח

אכן, לאחר ברור נוסף, נאמר לי שהמחיר 380 ש"ח לק"ג !
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

ראובן שלום,

בחנתי את הנקודה שהעלית לגבי הריח וזה נכון אם מיכל האגירה תכולתו לדוגמא 200 ליטר וביום מסויים ניכנסים למיכל רק 100 ליטר אז 100 ליטר(באופן תאורטי)נשארים במיכל והרי מים שעומדים יותר מ24 שעות מתחילים להסריח אז כניראה שזו אחת הסיבות.צריך להשתמש בכמות מים יומית שהיא מעל קיבולת מיכל האגירהומיכל הפרדת השומנים.
אשר 2009
גנן חדש

לפי המידע שבידי, כמות של 250 גר' רבע קילו, יכולה להספיק לשנה שלמה

לחבית של 200 ליטר, תספיק כמות של כף למשך כחודש

מי שיש לו עוד מידע בנושא.. קדימה, זה המקום !

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

אשר 2009 כתב:ראובן שלום,

בחנתי את הנקודה שהעלית לגבי הריח וזה נכון אם מיכל האגירה תכולתו לדוגמא 200 ליטר וביום מסויים ניכנסים למיכל רק 100 ליטר אז 100 ליטר(באופן תאורטי)נשארים במיכל והרי מים שעומדים יותר מ24 שעות מתחילים להסריח אז כניראה שזו אחת הסיבות.צריך להשתמש בכמות מים יומית שהיא מעל קיבולת מיכל האגירהומיכל הפרדת השומנים.

ברור.. אבל מה לעשות כש...אין מים אפורים כמעט?! :lol:

אם היה יורד קצת גשם, זה היה יופי

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי מוטי » 07 ספטמבר 2009,14:04

אשר 2009 כתב:ראובן שלום,

אני חושב שאני יודע מה הבעיה אצלי. מיכל ההפרדה הוא בנפח של 160 ליטר כאשר תמיד יש מים במיכל לפחות כ 100 ליטר, עשיתי את הצינור מעבר לחבית השנייה בערך ב 2/3 גובה החבית, כך שיש תמיד מים עומדים ולא מעט.
אני מניח שאני יכול להקטין את חבית ההפרדה ע"י מילוי החלק התחתון במצע חצץ ובכך להקטין את כמות המים העומדים, אבל תמיד תהיה כמות מסוימת שתעמוד, כך שתמיד זה יהיה מסריח?

אני מניח שהפתרון היחיד עבורי היא אבקת החיידקים, לפי האתר שלהם יש לטפל במיכל אחת לשבוע 1-2 כפיות למיכל 100-200 ליטר כך שלא נראה לי ש 1/4 ק"ג יספיק לשנה...
אני מחיפה ורוצה להזמין את המוצר עם שותף (חצי ק"ג לכל אחד) יש פרטנר?
מוטי

הודעהעל ידי חרדון ירוק » 07 ספטמבר 2009,14:04

שלום!
זוהי מערכת שבניתי לפני 3 חדשים ,שברתי את רצפת המקלחת (שתי מרצפות) על מנת להפנות את צינור האיסוף שבריצפה החוצה,מי המקלחת\כביסה\כיור מקלחת מנוקזים לשני מיכלים עם טוף וגומא פפירוס בחיבור טורי .
ממיכל הטוף השני הם עוברים למיכל קטן (פח זבל שחור) עם מצוף שמפעיל משאבה ברגע שהמים עוברים סף מסוים .
המים מוזרמים ישירות וללא אגירה לצנרת ההשקיה (טפטפות מוטמנות מתחת לטוף ויריעה למניעת נביטה).
יש לי שאיפה להשתמש בעתיד בחלק מהמים למילוי הניאגרות ,אבל כרגע למרות הטיהור החלקי למים אין ריח טוב ולכן החלטתי לוותר לחלוטין על אגירה עד שאיכות המים תישתפר.
קבצים מצורפים
1.JPG
גומה פפירוס לאחר שבוע
1.JPG (23.04 KiB) נצפה 10251 פעמים
3.jpg
כעבור חדשיים
3.jpg (18.83 KiB) נצפה 10250 פעמים
2.JPG
הפרדת שפכים בריצפה!
2.JPG (15.96 KiB) נצפה 10250 פעמים
נערך לאחרונה על ידי חרדון ירוק בתאריך 07 ספטמבר 2009,14:04, נערך פעם אחת בסך הכל.
חרדון ירוק
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 07 ספטמבר 2009,14:04

אני חושב שאני יודע מה הבעיה אצלי. מיכל ההפרדה הוא בנפח של 160 ליטר כאשר תמיד יש מים במיכל לפחות כ 100 ליטר, עשיתי את הצינור מעבר לחבית השנייה בערך ב 2/3 גובה החבית, כך שיש תמיד מים עומדים ולא מעט.
אני מניח שאני יכול להקטין את חבית ההפרדה ע"י מילוי החלק התחתון במצע חצץ ובכך להקטין את כמות המים העומדים, אבל תמיד תהיה כמות מסוימת שתעמוד, כך שתמיד זה יהיה מסריח?

אני מניח שהפתרון היחיד עבורי היא אבקת החיידקים, לפי האתר שלהם יש לטפל במיכל אחת לשבוע 1-2 כפיות למיכל 100-200 ליטר כך שלא נראה לי ש 1/4 ק"ג יספיק לשנה...
אני מחיפה ורוצה להזמין את המוצר עם שותף (חצי ק"ג לכל אחד) יש פרטנר?

אני מתעמק ומתחבט בדיוק באותה בעייה, בייחוד שכעת הבעייה די אקוטית מכיוון שכמות המים האפורים הזורמים אצלנו, היא מעטה

הפתרון של 'צמצום נפח המיכל', ע"י מילויו בטוף, נשמע לי טוב מאוד (אצלי מדובר ב'חבית כחולה' - 230 ליטר..)
ידידי - גיל, גר קרוב אלי ויוכל לספק לי מיכל בן 1 ק"ג, אם זה יחסוך לך 'ריצות'.
כלומר - אני מוכן להשתתף בחלוקה של מיכל בן 1 ק"ג ל 4 - העלות תהיה פחות מ 100 ש"ח לכל אחד.
ההמלצה שלו לגבי שימוש האבקה הזו, מובאת כלשונה:

שימוש בבקטריות לטיהור מים אפורים

הבקטריות אותן אנו מספקים הינן ידידותיות למשתמש ולסביבה. הרכב מסויים של בקטריות ואנזימים גורם לפירוק חומרים אורגניים במים כגון שאריות סבונים, שאריות מזון ושאר חומרים אורגניים הנשטפים לצנרת הניקוז ומשם למערכת המחזור. תוך שעה מרגע הוספת הבקטריות, הן מתרבות ומתחילות לפרק את החומרים האורגניים לפד"ח, מים ועפר מינרלי. האנזימים מפרקים את החומר האורגני לחלקיקים קטנים אשר הבקטריות מסוגלות לבלוע.

אנו ממליצים להוסיף כף בקטריות פעם בחודש לטיפול מונע או עפ"י הצורך לפי עליה ברמת ריח המים. כדאי להוסיף את הבקטריות מהכיור כדי לנקות גם את צנרת הניקוז ולתת לבקטריות להתרבות לאורך כל מסלול ההשבה דרך כל המיכלים ואגני המחזור.

כדאי לשים לב לשורה המעניינת - "..כדאי להוסיף את הבקטריות, מהכיור.."

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

חרדון ירוק כתב:שלום!
זוהי מערכת שבניתי לפני 3 חדשים ,שברתי את רצפת המקלחת (שתי מרצפות) על מנת להפנות את צינור האיסוף שבריצפה החוצה,מי המקלחת\כביסה\כיור מקלחת מנוקזים לשני מיכלים עם טוף וגומא פפירוס בחיבור טורי .
ממיכל הטוף השני הם עוברים למיכל קטן (פח זבל שחור) עם מצוף שמפעיל משאבה ברגע שהמים עוברים סף מסוים .
המים מוזרמים ישירות וללא אגירה לצנרת ההשקיה (טפטפות מוטמנות מתחת לטוף ויריעה למניעת נביטה).
יש לי שאיפה להשתמש בעתיד בחלק מהמים למילוי הניאגרות ,אבל כרגע למרות הטיהור החלקי למים אין ריח טוב ולכן החלטתי לוותר לחלוטין על אגירה עד שאיכות המים תישתפר.

ברוך הבא 'חרדון ירוק' :)

אני נוטה להאמין, מתוך ניסיון, כי עם התפתחות צמחי הגדה(גומא) והתפרשות השורשים בחבית הטיהור, ובנוסף, התפתחות מושבת החיידקים ב'סנן הביולוגי', תרגיש בשיפור באיכות המים - המערכת צריכה להתבגר.

אצלי, לא מיהרתי ונתתי למערכת לגדול ולהתבגר, תחילה עם מי כיורים ואחר הוספתי את המקלחות והאמבטיות ורק לבסוף הוספתי למערכת את מי מכונת הכביסה שגם הם אינם מכילים חומרי סבון, מאחר ואנחנו מכבסים בחומץ

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

חברים... 'סיעור מוחות' קטן, ברשותכם !

מה דעתכם?!

מוטי כתב למעלה

גם אצלי יש בעייה דומה, כפיש כתבתי למעלה - כמות המים האפורים אצלנו בנקודת זמן זו, היא מועטת ועקב כך, המים בקושי זזים ומתחיל להיווצר, מדי פעם ריח !
החבית שלי - סטנדרטית - 230 ליטר כשפתח היציאה לכיוון חבית הטיהור, הוא במרכז החבית הראשונה - אילוץ של גרוויטציה !

אז מה דעתכם?! אם אמלא את החבית עד לגובה של רבע מיכל או מחצית המיכל בחצץ או טוף דק, כדי להקטין את הנפח.. האם זה יעזור..?! או שמא החצץ והטוף יהווי "בית גידול" נוח לחיידקים האנרירוביים שיתרבו שם?!

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי מוטי » 07 ספטמבר 2009,14:04

ראובן אורן כתב:ידידי - גיל - גר קרוב אלי ויוכל לספק לי מיכל בן 1 ק"ג, אם זה יחסוך לך 'ריצות'.
כלומר - אני מוכן להשתתף בחלוקה של מיכל בן 1 ק"ג ל 4 - העלות תהיה פחות מ 100 ש"ח לכל אחד.

דיברתי עם גרי מביוקלין ויש להם אריזות של חצי קילו שהם חילקו לצרכי תערוכה, (האריזה לא מקורית אבל התכולה כן) והזמנתי ממנו חצי ק"ג כך שאני כרגע מסודר, תודה.
בעוד כמה ימים החבילה תגיע ואנסה את האבקה המיוחלת.
מוטי

הודעהעל ידי גולן ע » 08 ספטמבר 2009,14:04

ראובן, כתבת:
"אם היא מצופה בפנים בחומר מגן כלשהו ושימשה באמת לאיחסון נוזלים כלשהם, אז אתה יכול להשתמש בה לצרכי טיהור מים

השתמש בה לצורך בניית מסנן, כפי שמוסבר כאן בפורום, ולא כחבית אגירה ראשונית לצורך הפרדת והצפת שומנים. כך ההתבלות שלה, תהיה יותר איטית"

1.לא אמרתי שהיא מצופה שאלתי אם אפשר לצפות אותה בחומר כל שהוא מבפנים?
2. האם חבית הפח הדק תתאים כמערכת סינון- טוף+אדמה+צמחים?
האם הפח לא יחליד וייסדק?

אין לי פלסטיק ספר בשביל זה.

תודה!
גולן ע
גנן באימונים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 08 ספטמבר 2009,14:04

בסיידר, כתבתי באופן כללי

לדעתי הנוזלים שיסתובבו שם בתוך חבית הסינון, יגרמו לבלייה מואצת של חבית המתכת
'לצפות אותה' - אני יודע שציפויים כאלה נעשים בהליך די מורכב - הליך אלקטרוליטי ובנוסף, התזת חומר פלסטי כלשהו

אם יש לך נגישות למישהו עם קומפרסור לצביעה בהתזה, אתה יכול לרסס בלכה - 2 שכבות וזה כבר יאריך את חיי החבית בכמה שנים טובות

אבל, באמת.. מתוך ניסיון רב שיש לי ! פשוט לפקוח עיניים, לשאול חברים ודודים.. כי החבייות הללו 'ממש מתגלגלות' בחוץ 'חופשי חופשי'

אני רציני !

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

חרדון ירוק כתב:שלום!

יפה !
לגמרי במקרה ראיתי את התמונות שהוספת.. :)

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

לגבי המוצר - אבקה המכילה חיידקים ואנזימים - וויסטגו
מתאימה לטיפול במיכלי הפרדת שומנים - ועוד...

http://www.bioclean.co.il/וויסטגו-למים-אפורים.html

ניתן להשיג אותה בהרבה מקומות בארץ

בכתובת הבאה תוכלו למצוא את הקרובים לביתכם

http://www.bioclean.co.il/נקודות-שירות-ומכירה/נקודות-מכירה-ושירות.html

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי מיו » 17 ספטמבר 2009,14:04

ראובן אורן כתב:כלומר - אני מוכן להשתתף בחלוקה של מיכל בן 1 ק"ג ל 4 - העלות תהיה פחות מ 100 ש"ח לכל אחד.
.

ראובן שלום.
אתה יודע במקרה מה "אורך חיי המדף" של מיכל כזה - כלומר האם כדאי לקנות לבד ושיחזיק להרבה זמן?
והאם יש לך שותפים לק"ג? אם יש מקום אני אשמח להתחלק. (לפחות בפעם הראשונה על מנת לנסות את הרעיון)
מיו
גנן חדש

הודעהעל ידי מוטי » 17 ספטמבר 2009,14:04

מיו כתב:ראובן שלום.
אתה יודע במקרה מה "אורך חיי המדף" של מיכל כזה - כלומר האם כדאי לקנות לבד ושיחזיק להרבה זמן?
והאם יש לך שותפים לק"ג? אם יש מקום אני אשמח להתחלק. (לפחות בפעם הראשונה על מנת לנסות את הרעיון)

אני רכשתי ישירות מהספק חבילה של חצי קילו, דבר עם גרי מביוקלין.
מוטי

הודעהעל ידי ראובן אורן » 17 ספטמבר 2009,14:04

מיו כתב:
ראובן אורן כתב:כלומר - אני מוכן להשתתף בחלוקה של מיכל בן 1 ק"ג ל 4 - העלות תהיה פחות מ 100 ש"ח לכל אחד.
.

ראובן שלום.

בינתיים, אתה היחיד שהגיב לי..
הזמן עבר ו..עוד מעט חורף..
אז אמתין, מבחינתי לסוף החורף, לעונה הבאה.
ראה מה כתב מוטי.. ½ קילו !
את האבקה, מספיק לשמור בצורה אטומה ויבשה והיא נשמרת זמן ארוך ללא קלקול.
לדעתי, בקנייה של מיכל של ½ קילו, כדאי להעביר כמות של כ 200 גר' לצנצנת 'לשימוש שוטף' ואת המיכל האורגינלי, לאטום היטב.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אשר 2009 » 18 ספטמבר 2009,14:04

שלום לפורום,

אני רוצה לאחל לכל פורום "מים אפורים" וכמובן "לראובן שנה טובה,בריאות והצלחה לכל אחד והמערכת טיהור מים שהרכיב במו ידיו.
אשר 2009
גנן חדש

הקודםהבא

חזור אל ארכיב גינון

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־50 אורחים