כיצד לזרוע עצי פרי?

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

כיצד לזרוע עצי פרי?

הודעהעל ידי SHAHAR5085 » 31 ינואר 2007,14:04

אני מעוניין לזרוע גרעינים של עצי פרי אבל איני יודע בדיוק כיצד
השאלה שלי היא באיזו אדמה ועם איזו כמות מים אני צריך לזרוע את הגרעין והאם יש פועלות נוספות או קדם פעולות שצריך לעשות
כי אני לא חושב שאם אני אקח סתם לדוגמא אגוז ואתקע אותו באדמה הוא יגדל.
SHAHAR5085

ערב טוב

הודעהעל ידי ראובן אורן » 31 ינואר 2007,14:04

כמה דברים

א. תתחיל מ..'כיוון חשיבה טבעי'.. איך הדברים קורים בטבע..?! איך העצים "מצליחים" להסתדר בטבע בלי עזרה של בני אדם ?!

ב. לא מומלץ לגדל עצים מגרעינים / גלעינים / חרצנים וכדומה מכמה סיבות:

1. זה לוקח המון המון זמן (כמה שנים טובות) עד שיצמח עץ שנותן גם פרי

2. מאחר ורוב הפירות שמגיעים אליך באים מעצים מורכבים, אין כמעט סיכוי שהפרי שיצא בסופו של דבר מהעץ שתגדל, יהיה דומה לפרי שאכלת, מאחר ומדובר בהרכבה של זן אחד על זן שני ורוב הסיכויים שתקבל פרי מאיכות גרועה מאוד

3. כדי שגלעין או חרצן ינבטו, עליהם להגיע למצב של הבשלה מלאה על העץ ואפילו.. ניתוק טבעי הבא לאחר ההבשלה. רוב הפירות המגיעים אלינו הבייתה מהירקן או מהשוק, נקטפים לא בשלים לחלוטין, כדי שיהיו להם "חיי מדף ארוכים" יותר ולא ירקבו על המדפים של המרכול (וזו, למעשה, אחת הסיבות למה הפירות לא תמיד טעימים, כי.. קוטפים אותם 'ירוקים' !)
קח לדוגמא ירק כמו מלפפון - בקושי רואים בפנים זרעים - ועל כן ממלפפון קנוי, לעולם לא תצליח לקבל זרעים.

מעבר לכל מה שנכתב למעלה, יש עדיין עצים שגדלים וצומחים בחצרות ובגנים וגם בחקלאות בלא שיהיה צורך להרכיבם מ2 זנים - מדובר בעיקר בעצים מהסביבה ש"מכירים" את האדמה והצתנאים כאן ומסתדרים פה יופי. כי בהרכבות, מביאים זן מיוחד של...שזיף או גפן לדוגמא שאין לו סיכוי רב להיקלט ולצמוח באדמה מסוג זה שיש באזור שלנו.. על כן מרכיבים את הזן המיוחד על זן 'קשוח' ופראי יותר הנקלט בקלות רבה יותר.

כתבת "..שאם אני אקח סתם לדוגמא אגוז ואתקע אותו באדמה הוא יגדל..."

למה לא ?!
אם מדובר ב'אגוז' שהוא בשל , תוכל לטמון אותו באדמה לחה והוא אכן ינבוט.

כמובן שלגבי כל "אגוז" או פרי יש דרך אחרת להנביט אותו, כי 'טבעו' שונה, וזה ידע נלמד ונרכש.

אתן לך דוגמא קטנה - אם אתה מוצא 'בלוט' של אלון - אלון תבור לדוגמא - הארוך יותר.
אם "תזרע" אותו באדמה כמו 'נר'.. שום דבר לא יקרה והוא רק ירקב
מדוע?
כי בטבע, הוא לא "נתקע באדמה כמו נר" אלא נופל ונשכב 'על הצד'.. ואכן זו צורת הנביטה שלו.
מהחלק האחורי שניתק מהספלול יוצא בשלב א' 'שורשון' היורד עמוק לאדמה.. ורק לעחר שהעמיק והתבסס, מאותו מקום בבלוט, עולה 'גבעול' כשהבלוט צמוד מהצד, משמש כמחסן מזון זמני לשורש ולגבעול, עד שיצאו העלים הראשונים שיקלטו שמש ויהפכו אותו למזון..

וכך, לכל זרע וזרע, בירקות ופירות, יש את ההתנהגותת שלו, המיוחדת לו

מציע שתתמקד לגבי העצים שאתה הכי מתעניין בהם, תשאל וננסה לענות לך

בכיף..
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר