דשן אורגאני

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

דשן אורגאני

הודעהעל ידי ציפי אדן » 01 מרץ 2007,14:04

האם תוכלו להמליץ על דשן אורגאני לעצי פרי ונוי, שיחים ופרחים. את הירקות אני לא מדשנת כי לפני השתילה אני מערבבת אל האדמה זבל רקוב מדיר עיזים אורגאני, וזה נראה לי מספיק.
ציפי אדן
גנן חדש

"דשן אורגני"

הודעהעל ידי ראובן אורן » 02 מרץ 2007,14:04

לא
לא אוכל להמליץ על שום דשן !

לא להיבהל ! ראי מה כתוב אצלי ב"חתימה"..

אין צורך לדשן אדמה, אלא רק בהקמה שלה !
בהמשך, רק צריך לקיים את המחזוריות של החזרת המינרלים לאדמה, ע"י השבת העלים, הענפים ושארייות הפרי, לאדמה וכם הכל נשאר באדמה והיא לא תחסיר שום מינרל.

אין לי או לך את האפשרות לבצע 'בדיקת קרקע' כדי לדעת מה חסר באדמה..

זה לא משנה אם הדשן נקרא 'אורגני' או 'כימיקלי'.. בשניהם, הפרזה לא בריאה לצמחים ולא לנו האוכלים אותם..

חומר מפחיד כמו "זרחן אורגני" יכול להרוג כל אחד.. והוא נקרא "אורגני"..

קראי את מה שכתבתי על 'תה קומפוסט'

לא צריך כלום חוץ מהחזרת הגזם לאדמה, אם בצורת 'קומפוסט' מייצור עצמי.. ואם בצורת 'תה קומפוסט' גם מייצור עצמי

'תה קומפוסט' הוא לא דשן לצמחים כל כך, אלא הוא מזרז היווצרות של פטרייות עובש מיוחדות בתוך האדמה. על פני האדמה רואים שכבה ירוקה ובריאה.. ומתחת לאדמה, אם עוקרים צמח כלשהו, רואים כי השורשים עטופים ב'זקן לבן' - זוהי ה'מיקוריזה' - צורת חיים דומה לפטרייה היודעת להפיק תרכובות חנקניות מהאדמה שמסביב ולהגיש אותן לשורשי הצמחים.... וגם מסתבר שהשורשים יודעים לספוג את ה'מיקוריזה' הזו..

צר לי לאכזב אותך, אך... 'זבל עיזים' או 'זבל כבשים' או 'עיזים' או 'סוסים' או 'פרות' וגם 'זבל עופות'

אינם זמינים לצמחים !

זה 'נשמע יפה' ואפילו 'אורגני' כזה אך שום שורש של שום צמח או עץ, לא יודע מה לעשות עם 'זבל' מהחי !
כל זבל מן החי כמו זבל מן הצומח, חייב לעבור הליך של קומפוסטיזציה

כשאת מכניסה 'זבל חיות' לאדמה, את למעשה 'קוברת' אותו ואפילו לא נותנת לו להשלים הליך של קומפוסטיזציה טבעית. החומר לא מתפרק נכון ורק מרעיל את האדמה..

סליחה על ההפתעה.. אך זוהי האמת הערומה

שום ז'בל' אינו זמין לשום צמח

שורשי הצמחים יודעים 'לבלוע' מינרלים ותרכובות מינרלייות, אל לא שום סוג של 'זבל'.

גם את הקומפוסט השורשים לא סופגים ! הליך הקומפוסטיזציה, מפרק בצורה טבעית ונכונה, שרשראות מסובכות, לשרשראות חנקניות פשוטות יותר.. ואז, בתוך האדמה, חיידקים ובקטריות ופטריות ממשיכים את הפרוק של החומר והפיכתו לזמין עבור השורשים

כל הדשנים הכימיים - 'אורגניים' או כימיקליים, מנסים לעקוף את הפרוק האיטי ו..להזרים את המינרלים ישירות לצמחים, כי הם זמינים לשורשים.. אך אנו לא יודעים מה חסר באדמה ומה הצמח צריך, אם בכלל

על כן, המלצתי האורגנית היא, לא לנסות להיות יותר חכמים מ'אמא אדמה'. מחזירים לאדמה את כל מה שלא צריך ולא צורכים, ואם אין, אז מכניסים קומפוסט.. וה'ישות הסימביוטית' הזו - 'האדמה' החיה ונושמת עם כל האורגניזמים שבה, תדע לבד מה וכמה להכין עבור השורשים
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־268 אורחים