שאלה לראובן בנושא קומפוסטר

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

שאלה לראובן בנושא קומפוסטר

הודעהעל ידי עצמונה » 22 נובמבר 2005,14:04

שלום ראובן,
קבלתי קומפוטר של חברת "כתר" מיכל פלאסטיק עם פתח עליון ואפשרות לגרוף את הזבל בתחתית. במשך כחצי שנה אנחנו זורקים את שאריות הזבל האורגני שלנו מהמטבח +ענפים ועלים מהגינה +הרבה עלים ותאנים מהעץ בחצר שיש בהן הרבה תולעים . מדי פעם השקנו אך לא נראה שהדשן התפרק, מה עושים על מנת השתמש בו בגינה? בגינה אנחנו מגדלים ירקות ללא ריסוס ודישון כימי בינתיים יש לנו פטרוזיליה, תרד למיניו רוקט כרובית שיש בה רק עלים . יש לנו גם שני עצי ברוש שמשירים הרבה עליםבמיוחד בקיץ, האם כדאי לזבל אתם את האדמה או לאסוף אותם לקומפוסטר? אשמח לקבל יעוץ כי אנחנו חדשים בעניין הגננות ומאמינים בגננות אורגנית. תודה , עצמונה
עצמונה

תודה לראובן

הודעהעל ידי עצמונה » 23 נובמבר 2005,14:04

שלום ראובן ותודה על תשובתך המהירה, לא התיאשתי מהקומפוסטר, אני סבלנית ומוכנה ללמוד צעד אחר צעד. בשלב זה מה עלי לעשות עם הזבל בקומפוסטר שמונח שם כבר חצי שנה ולא הרקיב לגמרי? מעליו רוחשים זבובים קטנים אך אינו מסריח? האם לרוקנו? ולאן? לפינה מוסתרת בגינה? או אפשר עם זבל זה להתחיל תהליך חדש?
היות ואני חדשה בענייני גינון אני תמהה מדוע הכרובית ששתלתי כבר לפני כשלשה חודשים מצמיחה עלים יפים ובשרניים אך לא רואים שום זכר לכרובית? האם היא תגיע בעקבות העלים?
כמו כם הגינה שלי מכוסה בחמציצי בר שאני אוהבת אותם אך הם מקיפים את הרוקט הבצל הסלק, צמחי התבלין למיניהם והפרחים. האם להשאירם? אני נוטה להשאירם וגם את העשבונים מסביב עד איזה מידה? כרגע הצמחים שלי אינם סובלים מממזיקים רבים וטעימים מאד בסלט! שאלה נוספת, איך אדע אם גרגירי החומוס שלי או כל רגרגירים אחרים ראויים לזריעה, למשל הכוסברה לא נתנה כלום. תודה מקרב לב. עצמונה
עצמונה

שוב תודה רבה

הודעהעל ידי עצמונה » 23 נובמבר 2005,14:04

שלום ראובן,
שוב תודה רבה על התשובה המהירה, אני כבר מפשילה שרוולים ומנסה לישם את עצותך, טוב לדעת שיש מקום לקבל ייעוץ כל כך טוב, יישר כח ואני בטוחה שאשוב לפורוםבשאלות נוספות. כל טוב מעצמונה
עצמונה

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־85 אורחים