הגינה שלי

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

Re: הגינה שלי

הודעהעל ידי ארסרט » 16 דצמבר 2018,14:04

- מתי זמן טוב לגזום עצי פרי בגינתנו?
תאנה, רימון ושסק
- אספתי המון זרעים של סומאק שגודלים אצלינו במושב פרא, מעוניין שיהיו לי 2 שיחים לשנה הבאה. מתי כדאי לזרוע או להנביט?
- הייחור של הפיטנגו שקיבלתי ממך במתנה, נשתל בגאווה בעציץ גדול(פח אשפתון פלסטיק 50 ליטר) עם שכבה יפה של חיפוי מסביבו(לא של זרדים...) אבל מסרב להתפתח
- חיפשתי בפורום ולא מצאתי 2 דברים שדיברנו עליהם בפגישתנו, אשמח באם תוכל בבקשה להפנות אותי אליהם:
1. בניית וילה לתולעים שלומי
2. שיקום עץ "עצוב" על ידי צלחת, קומפוסט ואפר עצים
- ייחור של פסיפלורה שנשתל ונקלט לפני כחודשיים "מסרב" לטפס על עמוד אליו קשרתי אותו וכל הזמן נוטה הצידה. העמוד נמצא במרכזה של סוכר מועגלת, התכנון הוא לפרוס אותו בחלק העליון של הסוכה כמו שראיתי בסרטים של גידול פסיפלורה באפריקה

תודה
ארסרט
גנן באימונים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 17 דצמבר 2018,14:04

גיזום - בסיום עונת הפרי והשרת העלים / סוף דצמבר - נכון לגבי הרימון והתאנה. לא לגבי השסק! שכעת פורח.

סומאק - 'תחשוב טבעי' - אם אתה רוצה לפזר באזור בגינה, זרע כעת באדמה ותן לטבע לעשות מה שהוא יודע.

'וילה תולעים' - בארכיב viewtopic.php?f=21&t=3262
עשה 'קונטרול F' ורשום 'תולעים' - יש כמה מאמרים ושרשורים.
ו.. 'שלומי' ידידנו הכין גם סרטון הדרכה ביוטיוב - https://www.youtube.com/watch?v=_NaeflZNuqQ

פסיפלורה - כנראה שהיא 'מתעקשת' לטוס לכיוון השמש. תן לה לרוץ ואחרי שתגיע לגובה גג הסוכה, תצמיד אותה 'בכוח' לעמוד. גזום אותה למעלה כחצי ס"מ מעל לצמד עלים ומשם יצאו ענפי משנה שתוכל לכוון בצורת 'מטריה'

פיטנגו - הרבה דברים מתרחשים 'למטה' לפני שרואים משהו 'למעלה'. הצמח שולח כעת שורשים, טועם ומתחבר לאדמה. עם זאת, הטמפ' כעת נמוכות והוא בחצי 'תרדמת חורף'.
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ארסרט » 05 מאי 2019,14:04

תמונת מצב של עונת מעבר.
כרגיל, ההתעוררות באזורינו מאוחרת, הייתי שבוע שעבר באיזור זכרון עם המון גפנים ירוקים, אצלינו רק מתחילים.
עצי התות מלאים ועמוסים השנה, כך גם השסק שמתחיל להבשיל לאיטו, הלימון והתאנה.
הכנתי ערוגה גדולה של כ4X3, תיחחתי טוב את האדמה לעומק של כ40 ס"מ, הוצאתי שורשים והמון אבנים קטנות וגדולות איתן תיחמתי את הערוגה, עירבבתי עם המון קומפוסט ולשלשת של יונים.
הכנתי גומות לרוחב, התכנון הבא הוא חיבור למערכת ההשקיה עם טפטפות.
בעקבות ההמלצות שלך התחלתי שתילה(לפי התקדמות ההנבטות) כרגע של פלפל, עגבניות, פטרוזיליה בערוגות מוגבהות ואני אמלא את כל הרווחים בהרבה גזם.

האם לסדר את צינורות ההשקיה והטפטפות בגומות או בחלק העליון של הערוגות?

האם כדאי להשתמש בטפטפות ממטירות או בטפטפות ממוקדות?

יש לי ערוגה קטנה עם תפוחי אדמה, חפרתי בור עמוק של כ60סמ וטמנתי באדמה. בכל יום אני מכסה יציאות חדשות מהאדמה. ראיתי סרטון שבו מגדלים תפוחי אדמה על גבי חציר, האם ניתן להמשיך ולכסות את תפוחי האדמה עם ערימות הזרדים הרבות שיש לי בחצר?

האם זה זמן טוב גם לפתיחת ערוגה של בטטות? לפי טבלת השתילה באתר זה זמן טוב
קבצים מצורפים
IMG_20190319_154713.jpg
IMG_20190319_154713.jpg (107.88 KiB) נצפה 6023 פעמים
IMG_20190502_160732.jpg
IMG_20190502_160732.jpg (203.56 KiB) נצפה 6023 פעמים
IMG_20190504_184920.jpg
IMG_20190504_184933.jpg
IMG_20190504_184933.jpg (115.54 KiB) נצפה 6023 פעמים
ארסרט
גנן באימונים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 07 מאי 2019,14:04

בוקר טוב וסליחה על העיכוב... הייתי קצת 'מנוטרל' ביומיים האחרונים - אולי בלעתי חשופית :rofl:
מבט העל על הגינה, מקסים.
הערוגות הטרפזייות - יהיה יותר קל להכין' אותן עם 2 קרשים ארוכים התוחמים את הערוגה. ואז חופרים בתלמים ומעמיסים לערוגה. כך תגיע למצב של ראש הערוגה ישר כמו טרפז.
ו.. כן, צינור הטפטפת, בראש הערוגה או.. לתת למים לזרום בין הערוגות - השקייה בהצפה - כמו ב'סטאף'

ערוגות 003.jpg
ערוגות 002.jpg
ערוגות 005.jpg

בזמנו הייתי עם מתזונים נמוכים על כל הערוגות (ללא טפטפות) ומאחר ואנו תולשים עלים נמוכים הנוגעים באדמה, זו השקייה קלאסית ומיטבית

לגבי ת"א בטטות - אם החומר קצוץ דק וחצי מקומפסט (אם תקצוץ אותו דק הוא כבר יתקמפסט לבד) כן! במפגש האחרון אצל אבי, ראינו באלה מלאה ברסק עם בטטות או תפוחי אדמה

כן, הזמן מתאים כעת

יופי של גינה :clap:

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ארסרט » 08 מאי 2019,14:04

רוב תודות. מבחינתי התגובה היתה מהירה ביותר..
בהנחה והערוגה תמשיך לחורף, אחבר אותה עם תעלה למרזב, להשקייה בהצפה.

שתי סרטונים מעניינים מאוד שנתקלתי בהם לאחרונה ממליץ לצפות.
התהייה העיקרית שעלתה לי היא ההבדלים במזג האויר וכמות המשקעים בינינו לבינם..
1. ערוגות ללא "חפירה" באדמה
https://www.youtube.com/watch?v=XCAAL1saPzM
2. תפוחי אדמה על חציר
https://www.youtube.com/watch?v=GlratwBT5OI

באיזה שלב אני מפסיק לכסות את העלים של תפוח האדמה?
ארסרט
גנן באימונים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 08 מאי 2019,14:04

בשלבים:

לגבי הסרטון הראשון - מקסים ומשובח - אורגני קלאסי.. פשוט ולעניין!
כמובן שאני מקנא בו על השטח... ועל 'הגשם האנגלי' שיורד שם ובלי להזכיר את האדמה הטבעית.. חחחחח
וכמובן, מאחר וזה באינגלנד.. אין צורך בטפטפות וכו' ובטוח שאין שם 'אדממה גינונית' שהקבלן בניין שפך שם.. 20 ס"מ אדמה על כל פסולת הבניין שהחביא למטה :twisted:
מספיק להביט על הדשא.. וכו'

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ראובן אורן » 08 מאי 2019,14:04

לגבי הסרטון השני
ממש לא רלוונטי עבורנו / עבורך
א. כי אין לך משאבי שטח כאלו
ב. אין לך מזג אוויר גשום כמו שם - תצטרך השקייה מיוחדת - מתזונים מסביב לכל ערוגה
ג. 'מגדל על האדמה בלי לחפור' כן! הקש, מתפרק לאיטו ומתקמפסט והכל יופי.. אם יש מזג אוויר מתאים

אז יותר תכל'ס..
בקר בשרשור שלי, ראה את הערוגות המוגבהות שבניתי.

ארגז7.jpg

וזה 'בלי כסף' משארייות עץ.., משטחים ישנים, מרצפה שפורקה.. וכדומה
ואז.. ממלאים, לאט לאט בשכבות שונות - 'ערוגת לזניה' - כך זה נקרא. וממלאים גבוה מעל שולי ה'ארגז'.. כי הכל שוקע לאט לאט
ו.. עונה ראשונה, רק 'גידולים ראשוניים, כמו.. חסה, צנונייות וקטנייות - עד שהכל 'יתעכל' בפנים.. והאדמה שוב יורדת ומוסיפים למעלה קומפוסט ומתחחים..
בשרשור יש פרוט רב יותר..
גם יותר נוח ! לא צריך להתכופף!!

ולגבי תפוחי אדמה - אצלנו והמיוחד בגינות הקטנות יחסית שלנו, עדיף לגדל תפוחי אדמה לגובה

גם, משארייות עץ.. מייצרים הרבה 'מסגרות' ובאדמה תוקעים 4 מוטות, עץ או ברזל ומניחים ארגז ראשון על האדמה, ממלאים אותו באדמה קלה מעורבת ב 50% קומפוסט ו'זורעים 3-4 תפוחי אדמה קטנים או תפוחי אדמה גדולים שהחלו לנבטו במזווה ואז חותכים לכמה חתיכות, כשכל חתיכה מכיל 'עין' אחת או שתיים ומכסים באשכבה דקה של אדמה
ארגז תפוחי אדמה.jpg

כשהצמחים מגביהים, מןסיפים עוד 'ארגז' וממלאים שוב באדמה עד שרק 20 ס"מ מהצמח יישארו בחוץ וכך ממשיכים עד לגובה סביר בשבילך! מטר וחצי או 1.80 וכו' - רק עניין של נוחות.
הצמחים ממשיכים לטוס למעלה.. ומהגבעול יוצאים לצדדים שורשים ומאחר ותפוחי האדמה הם למעשה 'שורשים מעובים' הרי שעל 1 מ"ר אתה יכול לגדל כמה עשרות ק"ג של תפוחי אדמה גדולים ויפים יותר מאלו שיצאו להם בסרט השני.
בסוף העונה - 'יוצאים פרחים' או מתי שהצמח מחליט למות, אפשר להתחיל 'לקצור' תפוחי אדמה
לא את כולם ביחד!
מורידים ארגז אחד, מפנים הצידה את האדמה וחושפים את תפוחי האדמה ואוספים לסל, כמה שצריך למטבח ו.. דואגים שלא יישארו תפוחי אדמה חשופים לשמש !!

תפוחי האדמה לא מתקלקלים בתוך האדמה! הם רק יהיו עם קליפה עבה יותר (וטעימה יותר)

לגבי בטטות - 'חמנית הפקעות', זה 'עולם' אחר, הם לא מאותה משפחה. יש שרשור מלא לגבי גידול בטטות. כי לא מגדלים אותן מבטטות קטנות, אלא מייחורים עבים שקל לייצר וכו'

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ארסרט » 13 מאי 2019,14:04

תודה לך ראובן על הסברים מפורטים כמו תמיד...
את הערוגות המפוארות שלך ראיתי כשביקרתי אצלך בקיץ הקודם, וקראתי על כך בשרשור שלך.
בטטות אני שותל כמובן באמצעות ייחורים. מתוך בורות ביצעתי את השתילה במהלך החורף הקודם ולצערי או לשמחתי קיבלתי יבול של בטטה אחת ענקית בלבד.. אבל טעימה ומתוקה
תפוחי אדמה ישנים שהוציאו עיניים חתכתי, חפרתי בור לעומק של כחצי מטר, תיחמתי וטמנתי בו את תפוחי האדמה בשורות עם רווחים, ערבבתי את האדמה עם קומפוסט וכיסיתי בשכבה. מאז שהם החלו להוציא עלים אני מכסה אותם בשארית האדמה, אתמול הגעתי לסוף האדמה והתחלתי בפיזור גזם חצי טחון שכבר התחיל להתקמפסט. אין לי מסגרת מוכנה בשביל הערימה אז אני מניח שאהיה מוגבל בגובה.

במקרה שלי יש לי דווקא המון שטח, שכרגע לא מנוצל בכלל, מנסים להשתלט על הכל ולתפוס בכל פעם פינה חדשה ולהחיות אותה.
אני בונה עכשיו פינה חדשה שבה אני מתכנן 3 ערימות קומפוסט שכל אחת תהיה בשלב אחר וכך תהיה לי אספקה קבועה ומקום לפנות את כל הגזם, יחד עם וילת תולעים, מיכל של תה קומפוסט ומיכל של תה בננות(רעיון משיתותי במרשתת).
בפינה בתקווה תהיה גם מכונה לטחינת גזם ומתקן לסינון, הכל על פי ההנחיות שלך להקמת גינה אורגנית ומקריאה רבה בארכיב הפורום.

גרעין התולעים שהבאתי ממך לא שרד, הפיטנגו גתית נקלט בעציץ גדול ומראה סימנים של התעוררות, חיברתי אליו טפטפת וערימה גדולה של חיפוי להגנה.

ערוגת תירס חדשה שהכנתי היום ל-5 שתילים שנבטו, חפרתי באדמה בעומר של כחצי מטר, טמנתי פסולת מהמטבח וכיסיתי בשכבה עבה של אדמה מעורבת עם קומפוסט, הוספתי שכבה של מצע לגידול ובו שתלתי את השתילים עם רווח של 20 ס"מ בין כל אחדף כיסיתי בעוד אדמה ובשכבה יפה של חיפוי חצי מקומפסט. מתכנן לתלות מלמעלה מיכל השקיה בדמות ג'ריקן שמן ישן מחובר לצינור 8 עם פיצול טפטפות ישירות לכל שתיל.

ראיתי התייחסות של גידול פירות יער תות ואוכמניות, האם לדעתך מזג האויר באיזור שלי גובה 650 מטר סמוך לירושלים אך מעט נמוך יותר ולח, מתאים לגידול פטל ואוכמניות? יש לנו 3 עצי תות מפוארים בני עשרות שנים

האם נראה לך שמכסחת דשא חשמלית בהסבה למכונה נייחת לטחינת גזם במתקן כמו שהציג אחד מחברי הפורום(שכחתי את שמו והשרשור) יכולה להתאים למשימה או שכדאי לדבוק במכונה על בנזין?
ארסרט
גנן באימונים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 13 מאי 2019,14:04

יפה יפה.. משקיען של ממש :bow:

ראיתי התייחסות של גידול פירות יער תות ואוכמניות, האם לדעתך מזג האויר באיזור שלי גובה 650 מטר סמוך לירושלים אך מעט נמוך יותר ולח, מתאים לגידול פטל ואוכמניות? יש לנו 3 עצי תות מפוארים בני עשרות שנים

האם נראה לך שמכסחת דשא חשמלית בהסבה למכונה נייחת לטחינת גזם במתקן כמו שהציג אחד מחברי הפורום(שכחתי את שמו והשרשור) יכולה להתאים למשימה או שכדאי לדבוק במכונה על בנזין?

לדעתי, מיקומך מבחינה גיאוגרפית יספק מספיק 'מנות קור לכל סוגי 'פירות הקיץ' ואולי גם לדובדבן אמיתי!

החבר הוא איתן גנזי ואכן זו הייתה מכסחת חשמלית, למיטב זכרוני.
לכשעצמי, יש לי מכסחת חשמלית קטנה, כבר כ 20 שנה לצורך טחינת הגזם. שומר עליה ומדי פעם משחיז את הלהבים והיא 'כמו חדשה'

ו.. תולעים'... חופשי אם אתה עובר בסביבה...

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ארסרט » 23 יוני 2019,14:04

שבוע טוב,

בקיבוץ רמת רחל, הסמוך לירושלים, יש מטעי דובדבנים מקסימים.
בילדותי היה לנו עץ דובדבנים ענקי, ממנו סבתי היתה מכינה תרכיז למיץ וגם וישניאק(ממנו לא יצא לי לטעום), לצערי חלק גדול מעצי הפרי אצלינו במשק סבלו מהזנחה של שנים ולא שרדו.

לפני כחודש הקמתי ערימת קומפוסט חדשה עם המון כסחת דשא, כהמלצת השף.
שבוע שעבר הפכתי אותה ונראה שיש בה תזוזה מינימלית, השקיתי וערמתי מחדש. היום כשבאתי להפוך שוב יצאו ממנה המון צפרדעים או קרפדות קטנות, האם זה אומר שהערימה לא מתבשלת?

במיכל התולעים האדומות הבחנתי ברימות בחלק העליון. האם כדאי לזרוק את כל התכולה ולהתחיל מיכל חדש?

ניסוי הסומאק לא צלח(גם במיכל הנבטה וגם בפינה בגינה), האם זו תקופה טובה לנסות ולייחר ענפים של סומאק? בטבע הוא נמצא כרגע בתחילת הפריחה

בנוגע להמלצות שלך על תה הקומפוסט, כרגע לא נותר לי בכלל קומפוסט תוצרת בית, האם השימוש בקומפוסט הקנוי פחות יעיל משמעותית או שהריכוז הגבוה בו משתמשים מאזן אותו?

יש לי כמה שתילי עגבניות שאני מגדל הפוך, השתמשתי באדמה מדושנת בהרבה קומפוסט והומוס. הבנתי שאני צריך לדשן אותה בערך כל שבועיים, עם מה מומלץ לדשן?
ארסרט
גנן באימונים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 23 יוני 2019,14:04

[quote="ארסרט"]שבוע טוב,

שבוע שעבר הפכתי אותה ונראה שיש בה תזוזה מינימלית, השקיתי וערמתי מחדש. היום כשבאתי להפוך שוב יצאו ממנה המון צפרדעים או קרפדות קטנות, האם זה אומר שהערימה לא מתבשלת?
1. כנראה שלא מספיק חם שם.. רק מוצל..
אז תרטיב היטב את מרכז ה'הר געש' - בשפיץ של הערימה, עשה חור עד לאדמה עם מקל.. סובב מעט שייווצר 'לוע' של הר געש ותלה מעל ה'לוע' את אקדח ההתזה שיטפטף לאט כל הלילה.
[כל הלילה זה 'דלי - 10 ליטר] ע"י סיבוב הבורג שבעורף האקדח, תוכל לכוון את מהירות הטפטוף. בבוקר, כסה את הערימה בניילון . כדי שתישאר הלחות, ללא ייבוש. ואז, תוך יום..~ הערימה תתעורר לחיים.

2. לא. אצלי יש גם כמה חשופייות שמנות וענקייות.. כולם עושים את אותה עבודה כמו התולעים האדומות, רק בקצב נמוך יותר. שיהנו, יעבדו ויחרבנו הרבה הומוס

3. אם הסומאק בטבע, כעת בפריחה, זה זמן טוב. הרבה הורמונים משתוללים. ממליץ על ענפונים בגובה כ 15 ס"מ כש 2/3 תקוע באדמה.
ארגז קופסה בתוך שק ניילון שקוף.. לרסס היטב במים. לא צריך השקייה.. כי אין להם שורשים עדיין!! לרסס פעם או פעמיים ביום, ולסגור את השקית ממש! כך תישמר בפנים לחות גבוהה.
כמובן.. במקום מוצל עם אור עקיף בלבד!

בנוגע להמלצות שלך על תה הקומפוסט, כרגע לא נותר לי בכלל קומפוסט תוצרת בית, האם השימוש בקומפוסט הקנוי פחות יעיל משמעותית או שהריכוז הגבוה בו משתמשים מאזן אותו?
4. תה קומפוסט - גם אני לא מגיע, מאז ש.., להשלמת מחזור של קומפוסט. משתמש בו לפני שהוא מסיים את השלב התרמופילי.
אז קונה שק קומפוסט ומשתמש בו במשך כמה חודשים טובים, לעידוד עץ / צמח, כזה או אחר.

5. בבקבוק תלוי? מספיק להשקות ב'תה הומוס' כמעט שקוף- מספיק די והותר.
ההומוס הוא 'חומר סופי' לא מתפרק יותר וזמין מיידית לשורשים.
יעבוד יופי..

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ארסרט » 29 יוני 2019,14:04

תודה על התגובות, פה ובמדיות האחרות...
ראיתי סרטון שבו מניחים מתחת לדלעת מעין קרטון או בד מסויים, האם הדבר הכרחי לגדילה בריאה של דלעת או שאין צורך?
קראתי בשרשור של דובי בנוגע לצמחי העגבניות והענפים.
יש לי כבר כמה שיחי עגבניות מודלים שמצמיחים הרבה עגבניות, כל ענף שהצמיח כבר עגבניות לקטום לו את העלים? איזה ענפים נוספים מלבד החזירים כדאי להוריד(הכוונה לכאלה שאתה טוכן שאין בהם תועלת..?|)
צמחי תירס דורשים בדרך כלל מקל ייצוב לידם? יש לי כמה שנוטים לנפול ללא חיזוק צד?

אגב, כמובן שאתה מוזמן לביקור בכל עת, בכל אופן - אני עדיין עובד פה במסגרת הגינה הקהילתית לזמן אותך להרצאה
ארסרט
גנן באימונים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 30 יוני 2019,14:04

לא מכיר קרטון או בד, אין צורך.
זה שהדלעת על האדמה, רק יגרום לכתם לבן כמו באבטיחים. מלונים, אפשר להרים על איזה 'מדף' משני מוטות.. יש דוגמאות בשרשור שלי.. אבל לא חייבים

עגבנייות
ענפים עד גובה כ 20 ס"מ להסיר. כדי שלא ישתפלו ויגעו באדמה.. וישמשו לעליית מזיקים על הצמח. ה'גזע' של הצמח, מלא שערות קוצנייות, עליו הם לא יכולים לטפס.
את החזירים מורידים כל הזמן, אלא אם כן, אתה רוצה שיח רחב, או.. שאתה רוצה שבגובה מסויים, הצמח יתפצל ו'ירוץ' לצד אחד או שניים. ואז, אתה קוטם את ה'אמיר' המרכזי ונותן ל 2 חזירים לרוץ לצדדים בגובה המתאים לך..

צמחי תירס בד"כ עובדים לבד. אבל דורשים הרבה מאוד השקייה.
אצלי, כמו בצמחי ה'פול', כשהם החלו להגביה.. הקפתי אותם ב'מסגרת' של 4 מוטות שעליהן, מתוח חבל ב 2 גבהים, כדי שלא יישברו מהרוח.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הקודם

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־5 אורחים