גידול עצי פרי בעציץ

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

גידול עצי פרי בעציץ

הודעהעל ידי eli » 25 אפריל 2006,14:04

ערב טוב ראובן !

קיבלתי היום סדרה שלמה של עצי פרי בוגרים ומניבים ועלי לבחור האם להשאיר אותם או להחזיר ( הסיפור של איך הגיעו אליי ארוך מאוד ).
כרגע המרפסת נראית כמו מטע פורח אך אני חושש לקום בבוקר ולמצוא אותם נבולים.
מדובר בעצי משמש, נקטרינה, אפרסק, תפוח, ושזיף בגבהים של 2 מטר בערך.
האם כדאי בכלל לטרוח לנסות לגדל אותם או חלק מהם בעציץ ומהי כמות השמש הנדרשת בעבורם ?

אגב, אם אתה מעוניין בחלק מהם זו תהיה הזדמנות נפלאה להיפגש.

תודה רבה.
eli

ערב טוב

הודעהעל ידי ראובן אורן » 25 אפריל 2006,14:04

גם אני חוויתי "סיפור דומה".. לצערי עקב פטירה של איש צעיר, שלא הספיק לטעת...

אימצתי רק עץ אחד - נקטרינה - מתוך כ 20 עצים ואת השאר חילקתי, כי נגמר לי המקום בגינה.

אז, אם יש לך מקום במרפסת, וגם שמש מלאה, תוכל להשתמש באותן הנחיות שקיבלת לגבי העץ הקודם.

קח רק בחשבון שתצטרך לשמור על 'מנת מימדים' סבירה לכל אחד מהעצים.
לשתול אותם במיכלים ואדמה, כמו העץ הקודם, ולגזום את הענפים כדי שקוטר העץ לא יעבור גודל של מעל למטר וחצי וגובהו, מאכסימום 2 מטר.

עם דישון סדיר בקומפוסט, תוכל לקבל פרי בכמות יפה וסבירה.

תצטרך להשקיע בגיזום של כל ענף יבש, כל ענף שפונה פנימה, כל 2 ענפים הנוגעים האחד בשני.. מייד עם סיום עונת הפרי של כל עץ. בקיצור, להקל על העצים, כמה שיותר.

ואולי כדאי שתתחיל לחשוב על מחשב השקייה עם טפטפת לכל עץ...
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

עצי פרי

הודעהעל ידי אורח » 25 אפריל 2006,14:04

תודה ראובן !

אתה ממש מעודד ומהווה השראה.
אתחיל בדברים הבסיסיים ונראה כיצד זה יזרום. מתוך מה שאני קורא ושומע , לכל אחד מסוגי העצים יש מזיקים אופייניים שנטפלים אליו וסוגי טיפולים מונעים שונים; אך דיה לצרה בשעתה.

העצים נמצאים בתוך שקי חמרה אדומה, האם לדעתך כדאי להכניס אותם לאדמת חמרה זהה בתוספת קומפוסט או שעבורם כדאי להשתמש באדמה חמרה חומה ( כמו זו שניתן לראות במטעים בגליל )?
אורח

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־79 אורחים