עש המנהרות

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

עש המנהרות

הודעהעל ידי שי » 04 יולי 2006,14:04

ראובן שלום !

אני מנסה לגדל בעציצים מלפפון ועגבניה שמתי לב לפגיעות של עש המנהרות בעלים. (הצמחים היו ליד עץ הדר שגם עליו היו פגיעות)
רציתי לשאול האם המיצוי שום וניקוטין יעיל בטיפול בעש הזה.

תודה על תשובתך
שי

ערב טוב

הודעהעל ידי ראובן אורן » 04 יולי 2006,14:04

כן, בהחלט... ובמיוחד ה מיצוי ניקוטיןן המשמש גם כחומר דוחה ומונע

ועם כל זאת, אני רואה מדי פעם "ציורים" על עלי המלפפון.. אך זה לא מפריע כל כך למלפפון, אם הוא מבוגר וכך גם לגבי העגבנייה. שניהם, אכן קרובים לקלמנטינה 'מיכל' שלי, ש'עש המנהרות' מאוד מסמפט, אך היא כבר "ילדה גדולה" ולא כל כך נטרדת מכמה עלים קמוטים.

ועוד דבר לגבי מיצוי הניקוטין, ריססתי בשנה שעברה, את הקלמנטינה עם מיצוי ניקוטין, וגם כמה מלפפונים שטיפסו על הקלמנטינה, ספגו את הריסוס. כשאכלתי, לאחר יום אחד, מלפפון טרי, היתה לקליפתו.. טעם מתוק... לקח לי כמה שניית להבין מהיכן זה הגיע.. מהאלכוהול בו הומס הניקוטין. הטעם של הניקוטין, לא הורגש כלל.
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־99 אורחים