כוורות, דבורייות, דבורי דבש - חדשות מ'דבורת התבור'

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

כוורות, דבורייות, דבורי דבש - חדשות מ'דבורת התבור'

הודעהעל ידי ראובן אורן » 12 אפריל 2016,14:04

שלום לכולם,

בלוח השנה התלוי בכוורת הדבורים כתוב בגדול ״עונת ההתנחלות״ באופן מעשי הדבר אומר כי דבוריות ״משפחת דבורים״ אשר ניצלו את נפח הכוורת ומתחילות להרגיש צפוף, מתפצלות ושולחות נחיל או מספר נחילים בגדלים שונים לנסות לאתר חלל חדש שיאפשר הקמה של כוורת חדשה.

עונה זו היא גם העונה שבה אני מקבל שני סוגים של טלפונים. הראשון הוא לפנות נחילים מבתים פרטיים או מוסדות ציבוריים והשני הם טלפונים מאנשים שמעוניינים לרכוש ממני כווריות משפחות של דבורים (כוורית היא כוורת קטנה מהרגיל לרוב5-6 חלות ובהן דבורית צעירה, כמו שהילדים שלי אומרים ״גור כוורת״)

החלטתי לכתוב קטע זה כי לצערי אני רואה אנשים מלאי כוונות טובות ורצון שמקבלים החלטות מאוד לא נכונות כיון שהם מוזנים בפנטזיות ולא בהבנה מקצועית. זה כמו שמשהו רואה תוכנית על יערות הגשם נכנס לאוטו ונוסע למשתלה...

דבוראות היא עיסוק מדהים ומומלץ ובמקביל היא עיסוק מאוד מורכב. קל מאוד לאבד דבורית בגלל התנהלות שגוייה. הפעם אני מבקש להתיחס רק לפן אחד והוא בחירת סוג הכוורת. ישנן בעולם עשרות סוגי כוורות וסגנונות גידול דבורי דבש אך לא כולם מתאימים למתחילים. לא כולם מתאימים לארץ ולא כולם מתאימים למצב איזון האקולוגי או יותר נכון חוסר האיזור האקולוגי של הסביבה של ימנו.

מבלי להישמע כמו סבא שלי ״אני מאשים את האינטרנט״ כל מי שיחפש יוכל למצוא המון סוגי כוורות מגניבים, אקולוגים, ביו-דינמים, יפים שנשמעים נפלא אבל הם ממש לא מה שמתחיל צריך.

אם אתם מתחילים עשו טובה לדבורים ולעצמכם ותבחרו בכוורת ״לנגסטרוף״ עץ רגילה עם חלות במסגרות ולא בשום דבר אחר!

למה? דבוראות לומדים מנסיון כוורת זו מאפשרת הוצאה של כל החלות לצורך בחינתם, כך תוכלו לראות מה שלום הדבורים?, מה שלום המלכה?, מה מצב הוולד?, מה מצב האגירה של המזון? תוכלו לרדות את הדבש בקלות מבלי לפרק חלות....

לכוורת מסוג זה יש המון ספקים של חלקים ואביזרים, יש ספרי הדרכה, יש יעוץ מקצועי. בקיצור ככה מתחילים. אחרי שתעברו עונה שתיים שלוש עם כוורת רגילה אז תחליטו אם מתאים לכם להתנסות בסוגי כוורות נוספים (שיכולת הבחינה שלהן קשה יותר, יציבות החלות קטנה יותר, יכולת וויסות הלחות או החום קטנה יותר, יכולת ההצלחה שלכם ושל הדבורית קטנה יותר)

כך או כך, אני מאחל לכם בהצלחה והנאה גדולה מהחוויה הנפלאה של הדבוראות. אם תרצו להתייעץ אשמח לעזור

אביב מוצלח :sun:

בועז בן זאב
דבוראי דבורת התבור

דבורת התבור.png
(72.62 KiB) הורד 260 פעמים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

Re: כוורות, דבורייות, דבורי דבש - חדשות מ'דבורת התבור'

הודעהעל ידי אורנה » 12 אפריל 2016,14:04

רבים בעולם מגדלים בגישות שונות
גם בכוורות רגילות וגם המכונות בשמות שונים .
לנגסטרוף״ עץ רגילה עם חלות במסגרות ולא בשום דבר אחר.
אכן נוחה מאוד להתעסקות גם בעיני .
ולאחרים גם אחרות מעולות .
"כי האדם עץ השדה"(דברים כ'19)

כוורת דבורים בחצר הבית - viewtopic.php?f=9&t=6472
סמל אישי של המשתמש
אורנה
גנן אורגני

הודעהעל ידי רן פאוקר » 13 יוני 2016,14:04

ראובן בנוסף לנושא הדבורים שאתה מעלה, בשם אומרם " דבורת התבור", כאן בעיה כאובה של העולם הדיגיטלי
אנשים נוטים לחשוב שניתן להסתפק בחומר הנמסר במרשתת. ושוכחים שכל נושא ( הדבורים הפעם) חייבים ללמוד ולהתחיל מהקל לכבד. ורצוי ללמוד ישיר מבעל ניסיון
רן פאוקר
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 13 יוני 2016,14:04

רן פאוקר כתב:ראובן בנוסף לנושא הדבורים שאתה מעלה, בשם אומרם " דבורת התבור", כאן בעיה כאובה של העולם הדיגיטלי
אנשים נוטים לחשוב שניתן להסתפק בחומר הנמסר במרשתת. ושוכחים שכל נושא ( הדבורים הפעם) חייבים ללמוד ולהתחיל מהקל לכבד. ורצוי ללמוד ישיר מבעל ניסיון

חחחחח חלילה וחס ! אינך מעודכן.. :!:
דברים אלו, לא הובאו לצורך לימוד כוורנות / דבוראות ! ממש לא :shake:
זה רק עדכון לחברים שלמדו והתמחו ו..מיישמים כבר !! :nod:

לאורנה בראש פינה, יש כוורת או שתיים.., לא זוכר..
לאבי אלימלך, גם יש, אחת או שתיים והן מפזזות בבוסתנם ומפרות הפרחים ואף 'מנדבות' כמויות נאות של דבש טעים ומשובח !!
ואני, הקטון, זכיתי לטעום את המתוק המתוק הזה, משני בתי הגידול ותאורנה עיני ! :angel:

קיימנו גם 'מפגש פורום' ב'דבורת התבור' אצל בועז ידידי משכבר הימים והוא השכילנו רבות וממשיך לעדכננו, מפעם לפעם.
יש עוד שחושבים בכיוון..
ויש גם שרשור ותיק בנושא שפתחה אורנה - לגדל דבורים בחצר הבית
ראה כאן - viewtopic.php?f=9&t=6472
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר