ארוע חומ"ס - 'זרחן אורגני'

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531


כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

ארוע חומ"ס - 'זרחן אורגני'

הודעהעל ידי ראובן אורן » 13 מרץ 2018,14:04

ערוץ 7
תושבים במושב פדויים הסמוך לאופקים דיווחו הערב (שלישי) על קשיי נשימה ותחושת צריבה. בעקבות הדיווח הוזעקו למקום כוחות משטרה, חירום והצלה נוספים.

מבדיקת ניטור עולה כי ככל הנראה לא מדובר בדליפת חומר מסוכן אלא ככל הנראה באירוע שנגרם כתוצאה מחומר הדברה. כביש 241 מאופקים לצומת רנן נסגר לתנועה ותושבי המושב התבקשו להסתגר בבתיהם.

צוותי מד"א מטפלים בחמישה תושבים הסובלים מקשיי נשימה קלים ומטופלים במקום ללא צורך בפינוי.


שוב, שימוש ב'חומרי הדברה' שלכאורה, נאסרו לשימוש ע"פ חוקתקנות החומרים המסוכנים התשנ"ד – 1994 קובעות נסיבות, הנחיות ודרישות לרישום חומרי הדברה וכחלק מכך אוסרת רכישה ושימוש בתכשירי הדברה ללא רישוי.

ב-2007 החליט המשרד להגנת הסביבה בישראל לאסור את השימוש התברואי, לרבות השימוש הביתי, בתכשירי הדברה המכילים את הזרחנים האורגניים כלורפיריפוס ודיאזינון. בשנת 2009 אסר משרד החקלאות את השימוש בתכשירים המכילים חומרים אלו בגינות נוי ציבוריות ופרטיות. שימוש בחומרים אלה לטיפול בפרעושים וקרציות בכלבים וחתולים נאסר גם כן ע"י השירותים הוטרינרים.

על מנת לעסוק בהדברה, דרוש רישיון עסק, ורק מדביר מוסמך ובעל רישיון יכול לרכוש ולהשתמש על פי חוק בחומרי הדברה. אך חומרי הדברה המכילים זרחן אורגני אסורים לשימוש גם עבור המדבירים!

למרות כל האמור לעיל, הציבור הרחב עדיין חשוף בעל כורחו לחומר הרעיל כל כך. גם כיום, נעשה שימוש בזרחן אורגני כחומר הדברה לגידולים חקלאיים מסויימים, בעיקר במטעי תפוחים – תחת הגבלות תווית משמעותיות, אשר לצערנו, מאוד קשות לאכיפה. נוסף על כך, למרות האיסורים, נמצא הזרחן האורגני בשימוש הביתי, כקוטל חרקים, קרציות ופרעושים נפוץ.

חומרי הדברה המכילים זרחן אורגני אסורים לשימוש ביתי גם עבור המדבירים.

מה הסכנות בחשיפה לזרחן אורגני?

החומר, אשר נמצא בריכוז גבוה בהמון מוצרי הדברה, ובהם "פולאריס 40", עלול לגרום לפגיעה בספירת הזרע, לגרום לסוגים שונים של סרטן ובעיקר מסכן תינוקות וילדים שפגיעים לריכוזים נמוכים יותר מאלו שפוגעים במבוגרים וגם חשופים לחומרי הדברה בזחילה או משחק על הרצפה, עליה שוקע חומר הריסוס. מחקרים שונים מצאו כי הפגיעה המשמעותית ביותר בחשיפה לזרחן האורגני היא בקרב נשים הרות ועוברים בשלבי התפתחות, וחשיפה אליו עלולה לגרום לקשיי נשימה ובעיות התפתחותיות בעובר ובילד
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי
 
הודעות: 30102
הצטרף: 05 יוני 2006,14:04
מיקום: זכרון יעקב

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־11 אורחים

cron