חסה

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

חסה

הודעהעל ידי אמיר » 19 דצמבר 2006,14:04

שלום לכולם.

אני בשבוע השני של גידול החסה שלי...
הכנתי מנבטה מאדנית שאותה כיסיתי מניילון נצמד, השקתי עד רוויה ובתוך שבוע בדיוק יצאו להם נבטים קטנים.
הם נחשפים מעט מאוד לשמש ישירה, נמצאים במרפסת עם שמש מלאה ביום אך הם תחת גגון פלסטיק המצל עליהם.
כרגע יש לי עשרה נבטים בגובה של 3 ס"מ בערך אך חלקם נראים מוזר...
שלושה נבטים נראים במצב טוב ירוקים ובריאים למראית העין אבל כל השאר יצאו מצ'וקמקים כאלה, עם כתמים חומים בחלקם ופשוט נראים לי לא רגיל....

אז מה קרה בעצם? זה מקרה רגיל?
עשיתי משהו לא בסדר? מה השתבש לי (אם בכלל השתבש)?

כל מענה יתקבל בברכה...
תודה רבה.
אמיר

חנוכה שמח

הודעהעל ידי ראובן אורן » 19 דצמבר 2006,14:04

נשמע כי פעלת בסדר גמור

חסה זורעים בכמויות יותר גדולות, במנבטה, אז לא נורא אם כמה שתילים "הולכים לאיבוד"...

הרעיון בלזרוע כמות גדולה יותר, הוא בעובדה שניתן להעביר את השתילים, לערוגה הסופית, לךא בבת אחת, אלא ב"מנות" כדי שלא לקבל מצב של 30 או 40 חסות בשלות הממתינות לתורן להיכנס לסלט..

כל שבוע או שבועיים מעבירים ושותלים כ 5- 10 חסות.. וכך מתקבלת "זרימה" של חסות בשלות למטבח - מה שנקרא בלוגיסטיקה - First In, First Out - FIFO

השתילים הנותרים בצפיפות במנבטה, לא צומחים ומתפתחים כמו השתילים בערוגה.. ועל כן הם יכולים להמתין שם, אפילו כחודש למועד בו יועברו לערוגה.
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

תגובה

ראשית כל, תודה על המענה...

השאלה שלי היא בעצם אם יש טעם לשתול את החבר'ה המצ'וקמקים (ואת אלה שיצאו במצב סביר פחות או יותר) כשיגיע הזמן, או שחבל לי על הזמן איתם?
אמיר

כן, בהחלט

מאחר ואני לא רואה אותם בעין, איני יכול לומר אם מדובר בזוג הראשון של העלים הנקראים 'עלים פסיגיים' המתנונים לאחר צאת זוג העלים הבא

בכל מקרה, בכל חסה, יש תמיד כמה עלים תחתונים "מצ'וקמקים" שאותם זורקים

בקיצור, כשהם יגיעו לגובה 10 - 15 ס"מ.. שתול אותם חופשי חופשי

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

אני מאוד מקווה שזה המקרה באמת, כנראה שאני פשוט אהיה צריך להיות סבלני ( :? ).
בכל אופן, תודה רבה על התשובות המקיפות. :)
אמיר

לשרותך בכל עת

לסיום, ממליץ להמתין עם שתילה של שתילים צעירים מכל סוג שהוא, עד לשבוע הבא, מאחר והחזאים מנבאים לנו סופ"ש גשום וחורפי

תמיד, עד שהגשם יורד, קר מאוד. כשהגשם יורד, הוא משחרר אותנו מהקור וזה זמן מתאים מאוד לשתילה

בהצלחה,

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־184 אורחים