איך מתחילים בגינון אורגני?

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

איך מתחילים בגינון אורגני?

הודעהעל ידי klioz » 08 ינואר 2007,14:04

ראובן שלום רב ,
הייתי שמח לדעת אם המרפסת שלי מתאימה לגידול של ירקות כמו חסה מלפפון עגבניה פלפל וכד' השטח שלה די גדול (קומת גג) ויש לי אפשרות להתשמש גם בגג עצמו ששם יש את כל הצדדים (צפון ודרום מזרח, הגג עצמו פחות חשוף לרוח, כי יש שם חומה די גבוהה)
אצלי למטה המרפסת הגדולה פונה לכיוון הים הקומה גבוהה (10) ויש שם רוח חזקה, מה אפשר לעשות במצב כזה, מאידך יש לנו מרפסת קטנה יותר בצד שני ( פונה לכיוון החרמון ) פחות רוח ואלי פחות שמש אני לא ממש בדקתי, האם מרפסת זו מתאימה לגידולים אחרים.

ושאלה נוספת איך אפשר לבנות במרפסת הגדולה ( דרום מערב ) חממה (יש שם מקום) מאיזה חלקים מוטות ואיזה סוג של ניילון (יש לי בנמצא משהו אבל אני לא בטוח) ?

ושאלה אחרונה חביבה מאיפוא מביאים אדמה טובה לעציצים ולעדניות
klioz

שלום וברוך הבא

הודעהעל ידי ראובן אורן » 09 ינואר 2007,14:04

יש הרבה המגדלים על גינת הגג שלהם דברים רבים, מצמחי נוי ועצי פרי.. ועד לירקות העונה.

השאלה הראשונה היא - איזה סגנון של "גינה" אתה מתכוון למסד על הגג או במרפסת?

קיימת אפשרות לבניית 'אדנייות' לאורך קירות הגג עם הקירות הגבוהים.. ואני מתכוון לבניית אדנייות מעץ עם ריפוד פלסטיק פנימי וניקוז

בשלב ראשון, אולי עדיף לוותר על בניית 'חממה' ולהתחיל מהתחלה ולהתמקצע לאט לאט.

והכוונה לגדל ירקות עונתיים. כעת חורף וזה הזמן לגידולים הדורשים פחות שעות אור, כמו פטרוזיליה, סלרי, מנגולד, חסה...

עגבניות, מלפפונים, חצילים, פלפלים, הם 'ירקות קיץ' - סולניים - הדורשים שעות שמש ארוכות וחום.

אז מציע שתתחיל מהתחלה. תעשה חושבים איך אתה מתכוון לבנות את הגינה שלך - עם אדנייות או מיכלים גדולים.. אולי לחשוב על מערכת טפטפות, אם יש ברז על הגג.
אם יש מרזב סמוך, תארגן לך חבית או שתיים, לאיסוף 'מי גשם' שהם מעולים להשקייה של צמחים באדניות, עציצים ומיכלים.. מאחר והם לא מכילים מלחים כמו 'מי ברז. השקייה במי ברז גורמת להצטברות של מלחים בקרקעית המיכלים ולהרעלת השורשים.

לגבי 'אדמה'
אם מדובר בצמחי נוי, הרי שבחנויות לצרכי גן, נמכרת אדמת מצע גן למילוי עציצים. מדובר בתערובת של כבול עם אדמה וקומפוסט - תערובת מאווררת ונוחה לגידול.

לגבי גידול ירקות וצמחי תבלין, ממליץ לך להשיג אדמת מילוי כלשהי ולערבב אותה עם 'קומפוסט' ביחס של 50:50. הקומפוסט כמו ה'אדמת מצע גן' נמכר גם הוא בשקים של 30 או 50 ק"ג

מחיר של שק 30 ליטר נע בין 12 ל 15 ש"ח

יכול להמליץ על המוצרים של 'מרום גולן' ו'גבעת עדה'.

עניתי לך בצורה מאוד כללית

מציע שתיקח לך קצת זמן.. תתחיל לקרוא את מה שנכתב כאן בפורום (יש הרבה..!), גם את השאלות של חברים שהתחילו מהתחלה, כמוך.. ותתחיל לשאול שאלות יותר ממוקדות לגבי נושאים ספציפים.
החברים כאן, כולם ואני, נשמח לענות ולסייע מניסיון שלנו..

ועכשיו.. לעבודה... :lol:

יום טוב
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־132 אורחים