שתילת מרווה במטרה לקבל שיח חזק וגדול

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

שתילת מרווה במטרה לקבל שיח חזק וגדול

הודעהעל ידי אביב פלד » 01 מאי 2019,14:04

למטרה בריאותית חשובה ברמה קריטית, אני מנסה לגדל שיחי מרווה. קניתי עציצי מרווה שבכל עציץ יש 3 שתילים, ושורשי 3 השתילים מסובכים בין עצמם. השתילה היא באיזור לא מיושב ליד ירושלים, כי אין לי מקום מתאים ליד הבית.
שתלתי עציץ כזה בסוף מרץ והשתיל נשאר עד כה באותו גודל. אינני יודע מה הסיבה, ואני מנסה לשתול עוד.
1. האם אולי זה שיש 3 שתילים מחוברים יחד זה מפריע לגדילה? ואם זה נכון, דרוש אולי לקנות עציץ שבו רק שתיל אחד?
2. אני חייב לצרוך מזה כמות לא מעטה (מינימום 10 ג' עלים ליום, ועדיף 20 ג' ומעלה), וזה דורש שיח מספיק גדול שיוכל להחזיר כמות זו גם בחורף (בשיח קטן תוך זמן קצר העלים נגמרים לי). אילו עוד דברים עלי לדעת כדי שהשתילה תעלה יפה - שיגדלו שיחים עשירים בענפים ועלים?
תודה מאוד.
אביב פלד
גנן חדש

Re: שתילת מרווה במטרה לקבל שיח חזק וגדול

הודעהעל ידי ארסרט » 01 מאי 2019,14:04

אם אתה באיזור ירושלים בכניסה לצובה, בחניון הר הטייסים וגם בבית נקופה יש מספיק מרווה בקג
ארסרט
גנן באימונים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 01 מאי 2019,14:04

אביב פלד כתב:למטרה בריאותית חשובה ברמה קריטית, אני מנסה לגדל שיחי מרווה. קניתי עציצי מרווה שבכל עציץ יש 3 שתילים, ושורשי 3 השתילים מסובכים בין עצמם. השתילה היא באיזור לא מיושב ליד ירושלים, כי אין לי מקום מתאים ליד הבית.
שתלתי עציץ כזה בסוף מרץ והשתיל נשאר עד כה באותו גודל. אינני יודע מה הסיבה, ואני מנסה לשתול עוד.
1. האם אולי זה שיש 3 שתילים מחוברים יחד זה מפריע לגדילה? ואם זה נכון, דרוש אולי לקנות עציץ שבו רק שתיל אחד?
2. אני חייב לצרוך מזה כמות לא מעטה (מינימום 10 ג' עלים ליום, ועדיף 20 ג' ומעלה), וזה דורש שיח מספיק גדול שיוכל להחזיר כמות זו גם בחורף (בשיח קטן תוך זמן קצר העלים נגמרים לי). אילו עוד דברים עלי לדעת כדי שהשתילה תעלה יפה - שיגדלו שיחים עשירים בענפים ועלים?
תודה מאוד.

ערב טוב
א. ארז ענה לך .. נשדמע מעניין וטוב

ב. במדשתלות, מכניסים לעציצים כמה זרעים או שתילם, לעציץ אחד..

אז כן, רצןוי להפריד, להעביר לעציצים נפרדים, על אף שהשןרשים נרעים קצת - כדאי להיעזר במזמרה.. לחתכים נקיים.
להשאיר בפינה מוארת לכ שבוע.. עד ש'יתחברו לאדמה ואז להעביר למקום השתילה הסופי, באדמה.

לאחר השתילה, להשקות בנדיבות.. בהגזמה! כדי לבטל חללי אוויר בין האדמה לשורשים.

לשתול במקום מוצף שמש - שמש דרומית מלאה

לאחיר כשבועיים, אפשר לבצע גיזום ראשון - עם מזמרה לחתך ענפים גבוהים והם יתפצלו לענפי משנה.. כך תגרום לצמח אחד, להפוך לשיח רחב ורב ענפים וכמובן.. עלים.
לא להוריד עלים לצריכה, אלא לחתוך ענפים.
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

ניסיון

הודעהעל ידי ראובן אורן » 01 מאי 2019,14:04

ניסיון
ניסיון
לא להתתייחס לזה

ראובן
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אביב פלד » 03 מאי 2019,14:04

ארסרט כתב:אם אתה באיזור ירושלים בכניסה לצובה, בחניון הר הטייסים וגם בבית נקופה יש מספיק מרווה בקג

תודה. אני בלי רכב. בדקתי באתר אגד, ואין תחבורה לאף אחד מהמקומות הללו. אולי אתה נזכר בעוד מקומות טובים באיזור ירושלים שיש תחבורה אליהם?
אביב פלד
גנן חדש

ראובן אורן כתב:
אביב פלד כתב:למטרה בריאותית חשובה ברמה קריטית, אני מנסה לגדל שיחי מרווה. קניתי עציצי מרווה שבכל עציץ יש 3 שתילים, ושורשי 3 השתילים מסובכים בין עצמם. השתילה היא באיזור לא מיושב ליד ירושלים, כי אין לי מקום מתאים ליד הבית.
תודה מאוד.

ערב טוב
א. ארז ענה לך .. נשדמע מעניין וטוב

ב. במדשתלות, מכניסים לעציצים כמה זרעים או שתילם, לעציץ אחד..

אז כן, רצןוי להפריד, להעביר לעציצים נפרדים, על אף שהשןרשים נרעים קצת - כדאי להיעזר במזמרה.. לחתכים נקיים.
להשאיר בפינה מוארת לכ שבוע.. עד ש'יתחברו לאדמה ואז להעביר למקום השתילה הסופי, באדמה.

לאחר השתילה, להשקות בנדיבות.. בהגזמה! כדי לבטל חללי אוויר בין האדמה לשורשים.

לשתול במקום מוצף שמש - שמש דרומית מלאה

לאחיר כשבועיים, אפשר לבצע גיזום ראשון - עם מזמרה לחתך ענפים גבוהים והם יתפצלו לענפי משנה.. כך תגרום לצמח אחד, להפוך לשיח רחב ורב ענפים וכמובן.. עלים.
לא להוריד עלים לצריכה, אלא לחתוך ענפים.

תודה ראובן. מכיון שאינני מתמצא עדיין, אודה על פירוט קצר:
כשאני חותך ענף כפי שהמלצת, האם לחתוך את כולו?
לגבי ההפרדה בין 3 השתילים שבעציץ, נראה שהשורשים של כל שתיל מה3 מפותלים גם תחת השתילים האחרים, ומסובכים לחלוטין יחד. לכן לא הבנתי למה בהפרדה השורשים רק "נקרעים קצת", שהרי כשאני מנסה להפריד את האדמה בעציץ ולתת לכל שתיל רק את האדמה שתחתיו, בהכרח בכל שתיל יקרעו שורשיו במקום שלקחתי את האדמה לשתיל השכן. גם לא הבנתי בדיוק מה שייך פה מזמרה, שמדובר בשורשים עדינים עדיין - זה עציץ קטן מהסוג שמוכרים למאכל כתבלין. ולחתכים נקיים האם לא מספיק לחתוך בסכין מלמעלה למטה את אדמת העציץ (3 חיתוכים) באופן שכל שתיל יקבל חתך נקי של גוש האדמה שתחתיו ולידו?
תודה מאוד.
אביב פלד
גנן חדש

ארסרט כתב:אם אתה באיזור ירושלים בכניסה לצובה, בחניון הר הטייסים וגם בבית נקופה יש מספיק מרווה בקג

טוב לי גם מרווה רפואית וגם מרווה משולשת (מרמיה).
אביב פלד
גנן חדש

הודעהעל ידי דובי » 06 מאי 2019,14:04

יש לי שיח חמוד של מרווה. אין לי מושג אם זה רפואי או משהו אחר.

השיח אינו מפונק בכלל, וברגע שהוא תופס הוא גדל לנפח גדול מאוד.

הוא אוהב מים, והרבה.

אגב, הפריצה שלו תלויה גם מאוד בעונות השנה.
דובי
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי דובי » 06 מאי 2019,14:04

כאשר השיח יגדל, קצץ שוב ושוב, הגזע תופס עובי, וזה הופך להיות שתיל חזק.
קבצים מצורפים
מרווה.jpg
מרווה.jpg (30.99 KiB) נצפה 4704 פעמים
דובי
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי אפרים » 06 מאי 2019,14:04

לא יודע מה הבעייה אצלנו כל מקום שתזרוק אבן זה יפול על מרווה בלי השקייה ובלי כלום
אפרים
גנן עם עתיד

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־81 אורחים