א-ק-ו-ל-ו-ג-י-ה

תת-פורום זה מכיל שירשורים חשובים, מידע לפי נושאים, סרטונים מיוחדים ועוד..
כל הנוןשאים הנמצאים כאן 'נעולים'!
לצורך שאילת שאלות הבהרה, יש להיכנס ל'פורןם גינון' ולשאול את השאלות שם.
רצוי לצרף לינק למאמר המדובר ולהודעה הספציפית.

א-ק-ו-ל-ו-ג-י-ה

הודעהעל ידי ראובן אורן » 25 יוני 2009,14:04

" לא יסקל אדם מרשותו לרשות הרבים. מעשה באדם אחד שהיה מסקל מרשותו לרה"ר, ומצאו חסיד אחד, אמר לו ריקה מפני מה אתה מסקל מרשות שאינה שלך לרשות שלך, לגלג עליו. לימים נצרך למכור שדהו, והיה מהלך באותו רה"ר ונכשל באותן אבנים, אמר יפה אמר לי אותו חסיד מפני מה אתה מסקל מרשות שאינה שלך לרשות שלך".

בבא קמא (נ ב)

"המוציא זבל לרשות הרבים, המוציא מוציא והמזבל מזבל [רש"י: כלומר אינו רשאי להשהותו שם, אלא זה מוציאו מן הרפת לרה"ר, והנושאו יהא מזומן לישאנו לשדה ולגנה לזבל].
משנה בבא מציעא (קיח ב)

נושא זה, א-ק-ו-ל-ו-ג-י-ה נועד לכל מה שקשור לאקולוגיה בכל פן שלה
הרגישו לכתוב כל על דברים שכואבים לכם, על בסיפורים מיוחדים בנושאי אקולוגיה וכו'

בהנאה ובהצלחה

ראובן
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

לחיות אקולוגי בפאן האישי , משפחתי ,ביתי..וציבורי

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 25 יוני 2009,14:04

את נושא האקולוגיה יש לפתוח , לעניות דעתי, באמרה : נאה דורש נאה מקיים, הווה אומר, כי לא מספיק לדבר , לשוחח להתווכח ולהתמקח על דבר אשר אנו לא עומדים ליישם קודם כל אצלנו, בביתנו, בחצרנו ,ברחובנו , בעבודתנו ובכל מקום אליו אנו שמים יעדנו.
נכון, זה לעיתים עניין של חינוך מחדש , של שינוי הנורמה אשר אומרת " שילמנו מיסים אז שיעבדו על מנת להצדיק אותם" והופ,, זרקנו בדל ועוד חפיסה וקצת נייר אלומיניום וכהנה וכהנה, כן' מַעַבַר לחיים השומרים על איכות הסביבה זה עניין של מוסר והטפתו והרבה חינוך מחדש וזו לא בושה לעשות שינוי, זה לא כל-כך קשה , רק צריך להאמין כי זו אמנם הדרך הנכונה והיחידה ע"מ להעניק לנכדינו עולם אשר עוד נותרו בו דברים אשר כדאי לחיות למענם ואשר ישמור עלינו בתמורה. גם אם איננו מאמינים בדרך הדתית , הופקדה בידי האדם הבחירה להרוס , לבנות או לשמר (חיות לעולם אינן הורגות או הורסות שלא לצורך!). ההיסטוריה מוכיחה כי עד מהפכת התעשייה, ידע האדם לשמור על סביבתו בצורה סבירה וזאת למרות הרבה סטיות, מלחמות בלי סוף למשל, אך מאז התפתחות הטכנולוגיה, הרס האדם במו ידיו , תוך כמאה וחמישים שנה , טבע ואיכות סביבה בעלת איזון מאוד עדין אשר התקיימה מיליוני שנים.
עתה תפקידנו ושליחותינו העיקרית היא לעצור את תהליך ההרס אשר כולנו שותפים לו ובעזרת פעולות מעשיות פשוטות: הפרדת אשפה מזבל, חיסכון במים, צמצום זיהום האוויר, שימוש בחומרי אריזה ידידותיים ועוד ועוד, דברים קלים ליישום וכל כך חשובים עד כדי גיחוך, יזכרו כל אלו אשר חיו כבר בשנות השישים והשבעים כי הוריהם הלכו לקניות עם סל מנצרים או פלסטיק או רשת חבלים וחזרו מהקניות עם ירקות בתפזורת או ארוזים בנייר, קמח וסוכר נקנו במשקל ונארזו בנייר חום ודגים חזרו הביתה בעיתון של אתמול. ומה היום, הרבה ניילון, חומר המכלה את רזרבות הנפט , מרעיל את אתרי ההטמנה וחונק חיות למוות. כן אפוקליפסה מנויילנת, לא פחות. אך יש גם אור בקצה המנהרה, היום רואים יותר ויותר נשים ואנשים יוצאים לקניות עם סל ירוק , רב שימושי וזו התחלה נהדרת.
הפיצו נוהג זה סביבכם וכבר זכיתם במצווה.
המשך יבוא...כי יש פתרונות ועתיד לילדינו ..
העולם הולך ונכחד, רק אנו יכולים להצילו!!!
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

Re: א-ק-ו-ל-ו-ג-י-ה

הודעהעל ידי ראובן אורן » 26 יוני 2009,14:04

ביום רביעי האחרון, התקיים סימפוזיון בנושא 'מים אפורים', בזכרון יעקב
התאמצתי מאוד להגיע לשם - ההרצאה הראשונה החלה ב 20:00
'טסתי' מכיוון כרכור לשם והספקתי להגיע..
פתיחת הערב הייתה ע"י איש רב תארים ומומחה למים בקנה מידה ארצי
הוא היה אוביקטיבי והציג את דעת החוק והמוסדות ומצד שני הציג את דעתו האישית ואיך הוא מתנהג בגינה שלו

הייתי המום !

הוא חזר פעם ופעמים על כך שאת המים האפורים שלו ובמיוחד את מי השטיפה של מכונת הכביסה.. הוא מזרים ישירות לגינה, לעצים ולערוגות ! ! דעתו בנושא - כמויות החומרים הרעילים, הדטרגנטים ושאר הנילווים, הן ...כמויות קטנות שלא יכולות לפגוע באדמה או במי התהום
ישבתי שם המום !
אוטומטית עלה לי בראש הסיפור על אותו אחד שישב בתא שלו בספינה הגדולה וקדח חור בקרקעית הספינה. אמרו לו - מה אתה עושה? אתה תטביע את הספינה !!!
ענה להם - מה איכפת לכם מה אני עושה בתא הפרטי שלי?!

ויותר מזה ! מתוך חוסר הבנה נוראי של התמונה הכוללת, הוא מצייר בעיני רוחו את האקוויפרים ומי התהום ונתלה בכמויות ה'זעירות' של הרעל שהוא מזרים לגינה שלו. אבל הוא לא חושב כלל מה החומרים הללו עושים לצמחים (זוכרים את הסלרי המפלצתי שגדל אצלי בחבית הטיהור ?!). החומרים משבשים לחלוטין את המטבוליזם שבצמחים, צמחים לא בונים ויטמינים והפירות אולי נראים סביר, אך ללא כל תועלת לגוף האדם - הם לא מוסיפים כלום ומי יודע אם לא מזיקים. בדיוק כמו פיטום של צמחים ועצים בכמויות ענקייות של דשנים כימיים המונעים מה'לוקופן' להפוך ל'ויטמין A' ועוד ועוד

היו לי כל כך הרבה דברים להעיר שם, על כל משפט ומשפט שלו ולבסוף החלטתי שלא לומר כלום
קמתי וברחתי משם, חזרה לכרכור, בלי לשמוע את 2 המרצים שאחריו שבאו 'למכור' את מערכות הטיהור שלהם

שבת שלום

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי צלף » 26 יוני 2009,14:04

חוסר מודעות טוטאלי בציבור בנושא האקולוגיה..
לדעתי,גם חוסר עניין,אי רצון לדעת..
צלף

הודעהעל ידי ראובן אורן » 26 יוני 2009,14:04

לא כל כך מסכים איתך
הציבור הוא זה שמוביל הרבה מהלכים אקולוגים, ו'דוחף' את הרשויות לכך

ראה את נושא 'טיהור מים אפורים' - עוד ועוד מצטרפים ומטהרים וממחזרים מים וחוסכים מים וכל זאת למעשה "בניגוד לחוק". המחוקק והמחוקקים איטיים ומסורבלים ואולי מתוך 'סיבות אגואיסטיות' שלהם וכלום לא זז. לא בנושאי התפלהנ ולא בנושאי טיהור מים והכנרת הולכת ומתיבשת, כל יום יורד המפלס ב 1-2 ס"מ ואני רק בתחילת הקיץ

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 26 יוני 2009,14:04

ראובן אורן כתב:לא כל כך מסכים איתך
הציבור הוא זה שמוביל הרבה מהלכים אקולוגים, ו'דוחף' את הרשויות לכך

ראה את נושא 'טיהור מים אפורים' - עוד ועוד מצטרפים ומטהרים וממחזרים מים וחוסכים מים וכל זאת למעשה "בניגוד לחוק". המחוקק והמחוקקים איטיים ומסורבלים ואולי מתוך 'סיבות אגואיסטיות' שלהם וכלום לא זז. לא בנושאי התפלהנ ולא בנושאי טיהור מים והכנרת הולכת ומתיבשת, כל יום יורד המפלס ב 1-2 ס"מ ואני רק בתחילת הקיץ

התיאור של "ההרצאה" ממנה ברחת , לא מפליא ויש אפשרות וצורך לעשות דיסקרדיטציה ל"אומנים" רבי השפעה אלו, אתה צודק , הציבור מוביל היום יותר מהלכים ולחצים מאשר- אין ממשלות..
באשר עם החוק או בניגוד לחוק, אין חוק אך יש המלצות נגד של משרד הבריאות, כנראה וניזדקק לעוד קצת בצורת על מנת ויחליטו אחרת, אבל , יש להזהר ממים אפורים ולקחת אחריות אישית בכל הנוגע לטיפול בהם.
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי זוהר218 » 28 יוני 2009,14:04

"כמויות קטנות"
חוטא ומחטיא. עכשיו תושבי זיכרון שהיו בהרצאה יוציאו מים אפורים ישר לגינה כי שמעו מבר סמכא שזה בסדר.
מקווה שהבחור לא עושה יותר מידי הרצאות וגורם לטינוף מי התהום שלנו.
לרשויות ייקח הרבה זמן לעקוב אחר ההתקדמות בשטח. היה טוב אם היתה איזה מעבדה שיכולה לבדוק במחיר סביר מים מטוהרים וככה נוכל להגיע למתכון מנצח.
זה שצמחים ודגים חיים במים זה לא אומר שהם נקיים ובריאים.
ראיתי כבר מושטים שגדלים במי ביוב של רפת ללא טעם לוואי ועל פנין נראים יופי.
גם בנמלי חיפה ואשדוד יש דגים שגדלים במי סולר.
זוהר218
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי סער » 28 יוני 2009,14:04

יש אנשים שחיים על הדגים המזוהמים האלה הם יושבים ליד נמל חיפה ודגים בורי ששוחה קרוב לפני המים ושותה את כל השמנים והדלקים ואני לא יודע עוד מה יש שם :(
סמל אישי של המשתמש
סער
גנן אורגני

לדוג בורי זה אתגר לכל דייג.
לא בטוח שהם אוכלים את זה.
זוהר218
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי סער » 28 יוני 2009,14:04

אוכלים גם אוכלים
סמל אישי של המשתמש
סער
גנן אורגני

איחס עם סמיילי של גועל
זוהר218
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 28 יוני 2009,14:04

בודאי שאוכלים ! הדגים אוכלים את מה שאנחנו פולטים לים

הדייגים הולכים לדוג "על הביוב" כי..."יש אכילות"

והגלגל חוזר ומתמחזר - הדייגים וכל מי שקונה או מקבל מהם דגים, אוכלים את כל מה שהדגים אכלו.. מהביוב

כך בחיפה, תל אביב, יפו, אשדוד.. :twisted:

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

אקולוגיה בפאן האישי- המשך- הפרדת פסולת ביתית

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 29 יוני 2009,14:04

הפרדת אשפה ביתית,

ברמת השותפות לחיים יותר אקולוגיים ומשמרי סביבה, הבית הוא הדבר הנגיש ביותר לכל אחד מאיתנו, לכן יש להתחיל את העשייה בביתנו ולהרחיבה הן מעשית והן מנטאלית ליתר התחומים.
הדבר הכי כבד וגם הכי נגיש בבית זו הפסולת אשר אנו מייצרים ומבקשים לפנות כאשר עיקרה נמצא במטבח; למען הסדר הטוב , הבא נגדיר פסולת ככל הדברים אותם אנו רוצים להשליך, אשפה¬ – חלק מהפסולת אשר אינה ניתנת לפירוק אורגאני,
זבל------ מוצר יקר ערך, עליו אנו משלמים כדי להשיגו: החלק בפסולת אותו ניתן לפרק באמצעים אורגניים ולהשתמש בו מחדש בגינה או בחקלאות.
אז כך נפריד את הפסולת במטבח ובבית בצורה קלה ויעילה:
1. נציב שני דליי פסולת במקום אשר יועד לכך, (יש למצוא בשווקים דליים מלבניים אשר חוסכים מקום, לא הכרחי).
2. דלי אחד נסמן כאשפה, בו נשליך את כל דברים אשר אין אנו יכולים להשמיש מחדש: שאריות בשר (חשוב מאוד לא להכניסם לתחום הזבל ), מוצרי אריזה אשר אין להם פתרונות איסוף למחזור, זהו ממש פשוט.
3. דלי שני נסמן כזבל, בו נכניס את כל שאריות הירקות והפירות, אוכלי חסה יראו עד כמה הכמויות גדולות, אפשר להכניס גם נייר ללא או מעט דיו, קרטונים אשר לא נועדו למחזור , ממחטות נייר. וכל חומר אורגני פריק אחר..
אלו עיקרי הפעולות אשר יש עלינו לעשות, כמובן תישאל השאל: לאן להשליך עתה את הזבל? הרי האשפה תלך לאותו פח אשפה אשר בו משתמשים כבר?
אמת , כאן התשובה מסתבכת מעט, לבעלי בתים פרטיים עם גינה, הבעיה יכולה להיפתר בקלות וביעילות, יצירת קומפוסט באופן עצמאי, נא לפתוח שרשור בהתאם.
לדרי ערים: יש ערים אשר הכניסו איסוף מופרד של האשפה והזבל והתושבים כבר מכירים את התהליך, והרבה מאוד ערים אשר לא עשו כך, בערים אלו יש שני פתרונות: הראשון – להפעיל לחץ על פרנסי העיר ליצור אסוף מופרד עם אחריות כי הזבל מגיע ליעדו הנכון. השני, אני מכיר אנשים אשר לקחו יוזמה בבתים משותפים בעלי גינון, ויש הרבה בתים כאלו בארץ. ועשו קומפוסט לגינון בו משליכים כל הדיירים אשר מאמינים בכך את הזבל הטוב שלהם. יש אפילו אשר מגדלים שלשולים אדומות על מנת להיות יעילים יותר.
אין פתרון חיובי אשר אינו תקף!!
מילה אחרונה בנושא הפרדת הפסולת בבית: בעלי בתים פרטיים, ייווכחו מהר מאוד כי פח האשפה שלהם כבר לא צריך ריקון ציבורי של יותר מפעם וחצי בשבוע!!!!
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי זוהר218 » 29 יוני 2009,14:04

תומך בהודעה של הצבי.
קל ליישום. אצלינו חלק מהפסולת הולך לקומפוסט וחלק לתולעים אדומות.
שאריות בשר לחתולי השכונה הרעבים.
זוהר218
גנן עם עתיד

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 29 יוני 2009,14:04

שאריות בשר לחתולי השכונה הרעבים.[/quote]
זה נכון גם אצלי
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 30 יוני 2009,14:04

בעניין 'שארייות בשר לחתולים'
אצלנו, כמשפחה צמחונית, כמעט לגמרי, מופיע בשר על השולחן, בד"כ רק בשבת. כל השבוע כולם צמחונים.
בתי האמצעית ואני, הח"מ, צמחונים מלאים (אני.. במיוחד ! מעולם לא נגעתי בשום 'חיה מתה' או גבינות למיניהן)
בקיצור, החתולים המבקרים בגינתנו, נהנים משאריות של מאכלים צמחוניים ואוכלים אותם בתאווה רבה.
כמובן שזה גם בריא יותר בשבילם - שאלו כל וטרינר טוב
כל השבוע הם ניזונים משארייות שונות ופעם בשבוע, שארייות בשר.
כולם בריאים ועירניים ו..שומרים על הגינה מפני נחשים, עכברים, חולדות - סימביוזה קלאסית

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 30 יוני 2009,14:04

[ ואני, הח"מ,
של מעלה או מטה?:))))))))))))))))))))))))) :P

בוא נפתח פורום על חתולים::::::::::::: סתםםם, אין לנו ויכוח על מה טוב לחתולים ומה רע להם , אני מגדל וגודל עם חתולים תמידייייי, ראיתי כמעט הכל , (כי יש לי עוד , כך אני מקווה, עוד כמה דורות של חתולים לגדל), אם נשים לחתול מספר סוגי מזון בעת ובעונה אחת , אבל לא רק פעם אחת אלא בצורה סדרתית לשם הבנה, נוכל לראות כי החתול עלול לשנות את בחירתו אפילו מאבצע אותה ארוחה, הבחירה הטיבעית שלו תהיה בשרים, כי כך הוא גם צד בטבע, ירק משמש את החתול לאיזון נקודתי של קיבתו, עשב למשל עוזר לנקות את גושי השיער אשר הוא בלע תוך כדי ליקוקו. יש חתולים התאבים לירקות מסויימים , תירס מבושל, תפ"א גם קליפות טריות, אבוקדו והכי יפה , הייתה לי חתולה אשר נולדה ערב מלחמת ששת הימים, כאשר אכלנו ארטישוק היא הייתה מתיישבת לידי , הייתי מגיש לה עלה בצד הנכון והיא הייתה אוכל רקאת הרך , כמונו רק בלי רוטב וינגרט:))) הזכרים החיים אצלי היום אוכלים הרבה יוגורט ומידי פעם תירס ותפו"א או כרובית מבושלים וכאשר אני מניח להם בשר , הם מעדיפים את אוכל החתולים, הנקבה , בת 15 וחצי, תאבה לעוף טרי או מבושל. לחתולי בית אני מונע עצמות למעט גרונות ולחתולי רחוב הכל עובר. זה לא אומר כי הם רעבים אך התנהגותם שונה.
יש לנו הרבה ללמוד מהחיות הללו, הן למעשה התגלמות האקולוגיה....
קבצים מצורפים
בילבו 1.jpg
הצעיר בחבורה
בילבו 1.jpg (80.26 KiB) נצפה 25015 פעמים
פופי 1.jpg
תושבת וותיקה
פופי 1.jpg (23.76 KiB) נצפה 25024 פעמים
מושי 1.jpg
החתיך
מושי 1.jpg (30.8 KiB) נצפה 25027 פעמים
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

Re: א-ק-ו-ל-ו-ג-י-ה בפאן האישי--מיםםםםםםםםםםםם>>>

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 01 יולי 2009,14:04

זה כבר לא עיניין של אופנה וגם לא עיניין לישראלים בלבד, משק המים של כדור הארץ, למעשה הבסיס והתנאי לכל החיים מאז ומעולם ועד עולם, נפגע קשות ע"י פעילותו של האדם המודרני וכל האיזון של מרקם עדין זה עומד היום בסכנה גדולה מאוד. וכמו זיהום האויר , הפגיעה ביערות בכלל ויערות הגשם בפרט, הפגיעה במים מעמידה בסכנה את קיום כדור הארץ כבית לכל חי ולאדם באופן מיוחד, כן אותו יצור מוזר הולך על שתיים, מעמיד , ע"י פעילותו חסרת האחריות, את עצמו בסכנה יחד עם כל הנתון למרותו ואחריותו. לכן מעבר לפעולות אשר יכולות ממשלות , אירגונים בינלאומיים ממוסדים או לא, חייב כל אדם לעצמו , לעשות ככל יכולתו כדי לשמר את מקורות החיים האלו.
נכון מהיום , הראשון ליולי 2009, יצאה הממשלה בצעד חריג של הטלת קנס על בתי אב אשר יצרכו מים מעבר לכמות אשר הוקצתה לו. אישית אני לא אוהב כל כך את הצעד הזה מאחר והדבר האחרון אשר הוא עושה, לדעתי , זה חינוך. כאן אני אוהב לקחת להשוואה את שנות השבעים כאשר הביאו דרך תלמידי בתי הספר והגן להוריהם את הרעיון כי אין לקטוף את פרחי הגן והבר ומאז יש תחושה אמיתית כי זה הפך לנורמה , כן גם אצל המנגליסטים אשר יוצאים לשטח ומשאירים שם את סימן דריסת רגלם. את אותו הישג היה אפשר לעשות בכל תחום אשר שייך לתחום הפרט והכלל, כולל זיהום האוויר ושמירה על כמות ואיכות המים. אולם , נכון להיום השלטונות, הן של המדינה והן של הרשויות המקומיות לא נותנות דוגמא. ההחלטה לפני מספר שבועות להפסיק להשקות את הגנים הציבוריים והפרטיים נשברה , אבל גם כאן יש הסתייגות מהצעד הדרסטי הזה. אסביר עצמי: אם בכל רחבי המדינה לא היו עוקרים שטחים ענקיים של מטעים ופרדסים , אשר היוו את עיקר הריאה הירוקה של מרכז הארץ שהוא גם האזור המיושב ביותר, אזי הפסקת השקיית הגינות לא הייתה משנה כל כך את האיזון של חילוף החמצן באותם אזורים. אולם המצב , לדאבוננו שונה וכל מי שנוסע באזור עמק חפר והשרון, רואה את המדבריות אשר יצרו ע"י חיסול המלאי של המטעים והפרדסים ואי לכך ייבוש גינות נוי , הן פרטיות והן עירוניות עלולות עוד יותר להחמיר את מצב זיהום האוויר ולא בהכרך להיטיב עם משק המים., אז מה כן טוב? ישאלו רבים וכאן אני יכול לתת רק את דעתי ואת נסיוני: חיסכון במים ברמה האישית והביתית מתוך מודעות ואחריות ולא תחת מאכלת של קנסות. קיצור זמני המקלחות ושימוש כמובן בחסכמים כמו גם שימוש במדיח כלים עד כמה שאפשר- נשמע מוזר? לידיעה, מדיח מודרני שוטף כלים של משפחה בת 4 נפשות כל יומיים בכמות מים ממש מצחיקה, כ- 20 ליטר!! ואפשר בפחות..
כאשר אנו שוטפים ירקות , חסה ואפילו סירים , את המים אני שופך לדלי הנמצא כבר עשרים שנה במטבח ואשר איתו אני משקה את הגינה כל פעם שהוא מתמלא, עתה הוספתי דלי במקלחת אליו אני מזרים את המים הקרים בהמתנה לחמים, מים נקיים לכל שימוש!! עוד עשרים ליטר ביום נחסכים.
כמובן ויש את כל נושא מיחזור המים האפורים (ראה שרשור דביק ורב מידע בנושא באתר זה))) וזה לא רק עיניין של הפרט אלא גם של הרשויות אשר נמצאות בפיגור גדול מאוד בנושא.
לא נמצה אף פעם את הנושא , אך כל אחד מאיתנו יכול לתרום, כן , לא רק לכיסו וכוסו אלא מתוך אמונה והוא עושה זאת למען הכלל.
בקרוב אוסיף דוגמאות מהנעשה בעולם נושא שימור המים.
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 02 יולי 2009,14:04

קוריוז קטן בו נזכרתי בהמשך לדברים החשובים שכתבת
ריבוי האבנית והליכלוך במערכת המים שלנו, יוצר אצלנו תופעה "טבעית" או 'אוטומטית' של 'חסכמים' :lol:
האבנית והליכלוכים שבמים, נתקעים בחרירים של מסנני הברזים או ב"טלפון" של המקלחת ו.. הרי לך 'חסכמים' למופת !

אני משתדל להמעיט לאחרונה (מאז מצבה העגום של הכנרת - כל יום, פחות ס"מ) בניקוי תקופתי של ראשי הברזים והמקלחות - הסתימה יוצרת אפקט של 'חסכמים' ופחות ביזבוז של מים..

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 02 יולי 2009,14:04

ראובן אורן כתב:קוריוז קטן בו נזכרתי בהמשך לדברים החשובים שכתבת
ריבוי האבנית והליכלוך במערכת המים שלנו, יוצר אצלנו תופעה "טבעית" או 'אוטומטית' של 'חסכמים' :lol:
האבנית והליכלוכים שבמים, נתקעים בחרירים של מסנני הברזים או ב"טלפון" של המקלחת ו.. הרי לך 'חסכמים' למופת !

אני משתדל להמעיט לאחרונה (מאז מצבה העגום של הכנרת - כל יום, פחות ס"מ) בניקוי תקופתי של ראשי הברזים והמקלחות - הסתימה יוצרת אפקט של 'חסכמים' ופחות ביזבוז של מים..

לא חשבתי על הנושא הזה כך, רוב ראשי המיקלחות תוצרת הארץ כמו גם הראש, אשר אני לפחות שם על הכיור של המיטבח) בנויים כחסכמים, הקוטר של החריר במעבר של התפוח, לא עולה על 4 מ"מ, כך גם בנויים מכשירי הסינון לשתיה הביתיים עם טבעת מחוררת בקוטר של כ-1 מ"מ. המטרה היא לשחק בין לחץ המים הבא מהרשות . לספיקה הרצויה לנו תוך השארת תחושה של זרימה נאותה. ברז ביתי רגיל אמור לתת כ-5 ליטר/דקה וזה המידע הכי חשוב, כי כאשר יודעים זאת אפשר לחשב בקלות את כמות המים בה משתמשים למקלחת לפי דקות הרחצה כמו גם בכיורים.
מאחר והלחץ אותו מספקת המועצה בה אני חי הוא בין 4 ל 5 אטמוספרות ( פשע בפני עצמו)אני שוקל עם לשים על כל המערכת הביתית ווסת לחץ, אשר יעזור להוירד את הזרימה וגם יגן על המערכת, הבעייה היא בכמות האבנית הבלתי מוגבלת העוברת אצלנו, הקומקום חייב להתנקות בחומץ כל שבוע למרות השימוש בתמי4 !!, זה בייחוג בגלל והמים המסופקים לנו הם ממקורות שאיבה מקומיים אשר מקבלים את האבנית מהכרמל,, זה היה להיות מקור איכותי, אך זה לא המצב, הבארות , שבעה או שמונה במספר נימצאות פסולות לעיתים קרובות בגלל רפתות ביישוב אחר , הקרוב להן, בו לא הפנימו את תקני השופכין של הפרות....
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הבא

חזור אל ארכיב גינון

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־43 אורחים