א-ק-ו-ל-ו-ג-י-ה

תת-פורום זה מכיל שירשורים חשובים, מידע לפי נושאים, סרטונים מיוחדים ועוד..
כל הנוןשאים הנמצאים כאן 'נעולים'!
לצורך שאילת שאלות הבהרה, יש להיכנס ל'פורןם גינון' ולשאול את השאלות שם.
רצוי לצרף לינק למאמר המדובר ולהודעה הספציפית.

זיהום סביבתי מבט מהאוויר

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 04 פברואר 2010,14:04

קבצים מצורפים
bassins-dechets-535981 (270 x 180).jpg
bassins-dechets-535981 (270 x 180).jpg (22.78 KiB) נצפה 21998 פעמים
העולם הולך ונכחד, רק אנו יכולים להצילו!!!
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

Reצמחים מטהרי אוויר

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 07 פברואר 2010,14:04

שווה קריאה - http://www.X.co.il/articles/0,7340,L-3845284,00.html

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
אתר Y N E T נאסר ונחסם ע"י הנהלת 'כאן נעים' על כן מופיע ה איקס במקום שם האתר
(מדובר ב"יחסים עסקיים" שבין שני האתרים.. :P ..)
ראובן
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

Re: א-ק-ו-ל-ו-ג-י-ה

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 15 פברואר 2010,14:04

יוזמה ברוכה ומעניינת
http://www.X.co.il/articles/0,7340,L-3843084,00.html
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 16 פברואר 2010,14:04

ארץ הצבי כתב:יוזמה ברוכה ומעניינת
http://www.X.co.il/articles/0,7340,L-3843084,00.html

ולמי ש'מתעצל' להחליף את ה X ב Y N E T, הנה הכתבה :

שקיות מנייר עיתון ממוחזר במשביר לצרכן

את השקיות, שעשויות מנייר עיתון ממוחזר, מייצרים חברי כפר "כישורית" לאוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים. בשלב ראשון יחולקו רק בתל אביב ובהמשך בכל סניפי הרשת

פעם היו עוטפים בעיתון רק דגים, אבל בקרוב גם מי שיעשה קניות ברשת המשביר לצרכן יקבל שקית מיוחדת שעשויה מנייר עיתון ממוחזר.

ליוזמה מטרה משולשת: גם שמירה על הסביבה על ידי הימנעות משימוש בפלסטיק או בנייר חדש וצבוע; גם העלאת המודעות לשמירת הסביבה בקרב הלקוחות,
וגם תמיכה בקהילה. השקיות מיוצרות עבור המשביר לצרכן על ידי דיירי "כישורית" - כפר בית לבוגרים בעלי צרכנים מיוחדים בגוש שגב שבגליל. ב"כישורית" שמים דגש על ייצור אקולוגי, על רקע מחקרים רבים המוכיחים שזיהום סביבתי עלול לגרום לבעיות מולדות אצל תינוקות.

בשלב הראשון, שיחל החודש, יחולקו השקיות המיוחדות ללקוחות בסניף דיזנגוף סנטר בתל אביב. בהמשך ייכנסו השקיות לשימוש בכל סניפי הרשת.

"אנו גאים לקחת חלק בפעילות למען הסביבה ולהושיט יד לאנשים עם מוגבלויות, הן בעליית המודעות לאיכות הסביבה והן בעידוד חדוות היצירה והחיבור לעולם העיצוב והאומנות, המוסיפים מימד של עשייה וחוויה לחייהם", אמר אסף בן דב, מנכ"ל רשת המשביר לצרכן.
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 17 פברואר 2010,14:04

תודה ראובן על העבודה האפורה תחת שרביט החרם. העיקר לדידי זה להעביר מידע ומסרים והנה עוד אחד:
http://globeblog.co.il/ נושא אקולוגי מאוד חשוב. :idea:
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי סקיבה » 19 פברואר 2010,14:04

שלום לכולם,

שימו לב לאתר בלינק הבא:

http://www.emisrael.co.il/home.html

מדובר בתרבית מיקרואורגניזמים בשם EM-1, שלה השפעות חיוביות בכל תחומי חיינו.
היום נוכחתי בסדנת היכרות בנושא עם אשר מימון, יזם המנסה לייבא את המוצר ולהכניסו לשימוש נרחב בארץ.

למה זה טוב?
טוב לבריאות - ניתן לשתות ולשפר את האיזון הביולוגי בגוף, וגם מהווה בסיס ליצירת מיני תמרוקים ומשחות שיניים אקולוגיים.
טוב לגינה - מטייב קרקע ומרחיק פתוגנים מחוללי מחלות...
טוב לקומפוסט - מעודד היווצרות של מושבות חיידקים אירוביים ודוחה את מחוללי הפעילות האנאירוביים.
טוב לטיפול בשפכים - לפירוק ביולוגי של השומנים במפריד השומנים (כמו וויסטגו), ומניעת ריחות רעים. גם מועיל בשמירה על נקיון הצנרת.
טוב לנקיון - מונע ריחות רעים בבית/ באוטו/ בשרותים/ ע"ג בעלי חיים..., ניתן גם לנקות בעזרתו משטחים שונים.

אני בכל אופן מתכוון לנסות את החומר בגינה ובערימת הקומפוסט החל משבוע הבא...

לילה טוב לכולם!
אמיר
בטבע אין תופעות על-טבעיות.
אבל באופן טבעי, יש כמה תופעות נשגבות מבינתנו...

:shake: :nod: ^_^
סמל אישי של המשתמש
סקיבה
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 20 פברואר 2010,14:04

ראה את השרשור בנושא 'וויסטגו' ועוד מוצרי חברת 'ביוקלין'.
אני חושב שמדובר באותו רעיון

viewtopic.php?f=9&t=3211

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי סקיבה » 20 פברואר 2010,14:04

את הוויסטגו המליצו לך גם לשתות/ לאכול כתוסף מזון? ולהוסיף לקרקע כמטייב קרקע? ולהוסיף לערימת הקומפוסט כזרז/ סטרטר?

יש לי הרגשה שאכן מדובר באותו עיקרון - בנוגע לשימוש במיקרואורגניזמים...
אך במוצר שונה לגמרי - מוצר אחד שהוא רב-תכליתי באופן יוצא דופן, ובאותו אופן - ידידותי למשתמש ולסביבה.
התרבית הידועה כ-EM היא תרבית חיובית - ניתן לשתות אותה למטרות בריאות, ניתן לרסס אותה על בעלי-חיים מכל הסוגים, וגם ניתן לטייב איתה את האדמה, ולזרז את תהליך הקומפוסטציה..., והרשימה עוד ארוכה.

לילה טוב, אמיר

סמל אישי של המשתמש
סקיבה
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 20 פברואר 2010,14:04

די מעניין
הנה קישור פנימי למאמר המפרט את הרכב המוצר הזה

http://www.emisrael.co.il/more_about_em.html

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי תמיר אילן » 20 פברואר 2010,14:04

יסלח לי סקיבה אך אני נוטה לחשוד בחמרי פלא שעושים הכל לכולם באותו זמן.
ביחוד כשהמוצר משווק בצורה בלעדית דרך סניף מקומי של חברה עולמית המבוססת על עבודה של אדם אחד (ד"ר תירואו היגה).
זה לא שולל את האפשרות שמדובר בדבר חיובי אבל נתקלתי בכמה מקרים חשודים בתחומים שונים של שיווק דומה.
יחד עם זאת, אשמח לשמוע התנסויות של יותר מאדם אחד שיעידו על המוצר.
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 21 פברואר 2010,14:04

יחד עם זאת, אשמח לשמוע התנסויות של יותר מאדם אחד שיעידו על המוצר.

ח ח ח ח... גם אני אעדיף לשמוע קודם מניסיון, לפני שאכניס דברים כאלו למערכת העיכול שלי...

יש מתנדבים ?!

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי סקיבה » 21 פברואר 2010,14:04

שלום לכולם!

תמיר, אני סולח...

ולעניין, אני מכיר באופן אישי בחורה מגרמניה שמשתמשת במוצר זה כבר כמה שנים טובות והיא מרוצה מאד.
לא מדובר במוצר חדש - רק בארץ הוא חדש, וברחבי העולם הגדול הוא מוכר וידוע, ונמצא בשימוש נרחב.
ניתן לקרוא ברחבי הרשת על יישומים שונים של החומר הנ"ל, כולל יישומים בקנה מידה ענק, כמו טיפול בזיהום מים של ימה בצפון קוראיה... (אפשר לנסות על הירקון...:(, או הכנרת...)
ובנוסף, בחווה האקולוגית "חווה ואדם" במודיעין כבר עושים שימוש נרחב בחומר, מטיוב השטח החקלאי ועד שירותי הקומפוסט, והם מבסוטים עד הגג! (אפשר לשאול אותם או לבוא להתרשם).
משום שכבר טעמתי, ועודני בין החיים, אני מתנדב להמשיך ולצרוך..., ובהחלט מתכוון לנסות להשתמש בחומר.

בקיצור, מי שלא רוצה - לא צריך.
אני לקוח, לא מוכר - ולכן אין לי עניין מעבר להארת העניין.

לילה טוב,
אמיר

סמל אישי של המשתמש
סקיבה
גנן מתקדם

מים, מים ועוד מים זה עניין אקולוגי

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 09 מרץ 2010,14:04

קראתי ,הקשבתי וצפיתי בפוסטים בעיניין מים, ניהול משק המים,,,
כמו שחוזרת המנטרה על השאלה אם יש מים או אין מים, אם טוב לשאוב או טוב להתפיל או לאאאא.. כך גם אני עלול לחזור כמנטרה על דעתי אשר באה מתחום האקולוגיה וצפיה במערכות אחרות בעולם המערבי וכמו שדברים קורים כאן ועכשיו , כך הם קורים שם ועכשיו: רק לשם דוגמא: לפני שבוע קרה בדרום מערב צרפת אירוע חריג אשר ישאר חרוט בהיסטוריה של התנהגות כדור הארץ עד לפעם הבאה בה יתחולל אירוע דומה במימדים גדולים יותר- איזור אשר טייפונים, הוריקנים ודומיהם אינם מן הנמצא, חווה מצב יחיד במינו ובהרס אותו גרר ולקחיו- הוריקןן במהירות ממוצעת של 220קמ"ש הגיע לאיזור בעת גאות יוצאת מהכלל גבוהה 118% קואפישיין (מקדם), תוצאה :איזור גדול כמחצית ממדינת ישראל הוצף במי ים עם כל ההרס אשר זה גורר http://en.wikipedia.org/wiki/Xynthia_%28storm%29
http://www.cooliris.com/tab/#f=Channels
זאת כמובן תוך כדי הרס של סכרים אשר נבנו, ידי אדם, כבר באמצע המאה ה-19 לשם ייבוש שטחי ים לטובת נדלן וחקלאות וזאת למרות גודלה של צרפת. ומה זה נוגע לענייננו? אחת הבעיות הראשונות אשר נוצרו עקב הסופה לתושבים אשר ניצלו אך נישארו מנותקים מספר ימים היה קילקול מי השתייה, גם ע"י פלישת הים וגם עקב הגשמים עודפים אשר גרמו למאגרים לא שפירים לגלוש לתוך מאגרים שפירים.
סיפור אחר הוא השקיקה למי גשם של אנשי ההר, גם בצפון הגולן, התלות של התושבים במי גשם הוא עניין של קיום, בהרי היורה, הפירנאים וגם האלפים, יש מחסור קבוע בימי הקיץ במים שפירים אותם כמעט כל בית אוגר ותלותו במועצות המקומיות גדל ככל שהאוכלוסיה דלילה יותר.
כבר נכתב פה על אגמים אשר עמלו שלושים שנה ומעלה לניקויים מזיהומים ולהשיבם למצב בריא בעלויות עתק, דבר שגרר איסור מוחלט בשימוש בחומרי דשן כימי וקוטלי עשבים ומזיקים למינם אשר יכולים לזרום לאגמים אלו, מכאן גם נולד האיסור המוחלט למכור חומרי כביסה המכילים פוספטים מאז סוף שנות השמונים ואין דבר כזה , ירידה עקב שאיבה של מפלס האגמים , דבר אשר גורם לחנקות בהם לצאת מאיזון ולגרור היווצרות וריבוי אצות רעילות ותמותת מיקרואוגניזמים חיוניים.
ואצלנו מתווכחים על ארבע מטר יותר או פחות, על יש מים או אין מים, אני מסכים: למרות שאיני אוהב בכלל את סיגנון הכתבה המצולמת עם קרן נויבאך כמו שלא אהבתי את סגנון ה"סרט" שיטת השקשוקה, עצם הימצאות טייקונים בסיפור "בניית" תשתיות הארץ ב"אישור" המדינה ורשויותיה, לא מריח טוב ולא עוזר לאזרח להבין את עומק הבעייה, כי דווקא הצגה בפומבי של עובדות מסויימות בצורה בה הן הוצגו, יביא את האזרח הישראלי אשר גם כך , איכות הסביבה וכל הקשור בה , רחוקים מליבו בלשון המעטה, דווקא הצורה הזו תגרור אותו למעשי דווקא כל עוד זה לא יפגע בכיסו, ממש כמו על הכבישים...
אז אני מעיז להגיד: לא רק לנו אין מים, כל העולם חסר מים, והמים שלנו הם חלק מהמאגר העולמי ורק כך יש לחשוב על האוצר השאול הזה אשר בחיבור עם אוויר ואדמה נותן חיים להבדיל מפלנטות אחרות, וכל זה הושאל לנו וניתן למשמרת וכל הרס בעבר בהווה ובעתיד, יקצר את האפשרות שלנו לחיות על כדור הארץ, ומספיק "תקלה" קטנה , של מבולון קטן או חום ברמות גבוהות על מנת למנוע מאיתנו זמנית או לצמיתות את המים המקומיים שלנו. אז אין לנו מספיק מים ואסור לתת לטייקונים וללא טייקונים לרוקן את הכינרת ואת האקוויפרים הרגילים או את מקורות במים הפוסילים שהם החשובים ביותר לכדור הארץ וכן יש לחשוב איך לחלוק ממים אלו עם השכנים, כי אם לא נחשוב על זה ריאלית היום , נשלם על כך במלחמות מחר וזו לא תהיה הפעם הראשונה בעולם בה ילחמו לשליטה על מקורות מים.
מסכנה: חיסכון במים אינו בבחינת מחיר כספי, ניהול נכון של משק המים דורש הקרבה , חינוך , ובייחוד הרחקת ידם של בעלי הון מהשילטון, אךךךך
זה לא פותר את האזרח מלשנות את דרך החשיבה כלפי אוצרותיו המוגבלים של העולם בייחוד כאשר אוכלוסיית כדור הארץ לא מפסיקה מלגדול בקצב מבהיל וצריך להאכיל כל פה שנולד ללא הבחנה של גזע דת או מין :idea:
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 09 מרץ 2010,14:04

בהמשך לדבריך..., אל תפספס את מה שהבאתי אתמול.. viewtopic.php?f=9&t=3308

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 09 מרץ 2010,14:04

ראובן אורן כתב:בהמשך לדבריך..., אל תפספס את מה שהבאתי אתמול.. viewtopic.php?f=9&t=3308

כן , ראובן , אני מתייחס גם לזה, האמת , לא סיימתי את הסקירה האישית שלי, אני זקוק ליותר זמן על מנת להבהיר את דברי וזה בהתייחס גם ל"גזירות" ולדמגוגיה המטעה את האזרח ואת העיתונות , רק לא את המרוויחים מכל הנושא , כאשר המפסיד הגדול הוא מקורות המים ואתם אזרחי הארץ וכדור הארץ על יושביו. המשך יבוא :oops:
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי סער » 09 מרץ 2010,14:04

אהבתי מחכה להמשך
סמל אישי של המשתמש
סער
גנן אורגני

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 10 מרץ 2010,14:04

בוא יבוא , אוגר כוחות לעניין חשוב זה על מנת להיות ענייני עד כמה שאפשר :arrow:
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

שווה קריאה

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 07 אפריל 2010,14:04

סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הודעהעל ידי ראובן אורן » 07 אפריל 2010,14:04

יפה
שמחתי לקרוא ותודה על הבאת הדברים.

כמה מחשבות ישראליות:

מעניין לדעת איזה 'פסול' ימצא משרד הבריאות במערכות חכמות אלו ?! :evil:
בכל מערכת לאיסוף מי גשם לצורך השקייה או שטיפת אסלות שניסו לעשות במבנים ציבוריים (בתי ספר וכדומה..) מייד מצא משרד הבריאות 'אלפי' סיבות לפסול את המיזם "מטעמי בריאות" - "הצטברות חיידקים פאתוגנים במיקווי המים (מיכלים)" - מעניין איך חיידקים פאתוגניים יכולים להגיע למיכלים עם מי גשם ממרזבים.
כמה וכמה "שקשוקות" הם עוד ימציאו במסגרת מדיניות ה'שמור לי ואשמור לך' שהם נוקטים כדי לסייע לרשויות שלא להפסיד, חס וחלילה, את הרווחים מהפשע של - 8 ש"ח לקוב מים.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ארץ הצבי » 07 אפריל 2010,14:04

תודה על התגובה ראובן, אגב חוקים , בחג השני שמעתי חלק של תוכנית רדיו ברשת ב' בנושאים אקו ודובר בריש לי על נושא החוקים של מיחזור המים וכי יש עתה הצעות רציניות לשנות מגמה זו, ראיינו גם שר ואנשי ממשל בנושא אשר אישרו כי אכן יש מגמה לישר קו עם אירופה למרות התנגדות משרד הבריאות לחלק מהתקנות וזאת עקב המציאות בה ,בישראל, יש יותר ויותר אנשים הממחזרים מים אפרורים והאנרכיה נוצרת בייחוד בגלל האיסורים. לעומת זאת נאמר כי למרות החוקים הקיימים, אין כוונה אמיתית לדווח או לקנוס את אלה העושים במלאכה. :oops: מי יתן והדברים אשר הושמעו גם יקוימו ונוכל לראות עצמנו כעם עם איזו סגולה....
סמל אישי של המשתמש
ארץ הצבי
גנן מתקדם

הקודםהבא

חזור אל ארכיב גינון

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־55 אורחים