טיהור 'מים אפורים'

תת-פורום זה מכיל שירשורים חשובים, מידע לפי נושאים, סרטונים מיוחדים ועוד..
כל הנוןשאים הנמצאים כאן 'נעולים'!
לצורך שאילת שאלות הבהרה, יש להיכנס ל'פורןם גינון' ולשאול את השאלות שם.
רצוי לצרף לינק למאמר המדובר ולהודעה הספציפית.

Re: טיהור 'מים אפורים'

הודעהעל ידי תמיר אנגל » 10 ספטמבר 2011,14:04

שלום ראובן ומה דעתך על אמבטיה משומשת שתהווה אגן ירוק במקום החבית. האם רוחבה הגדול יחסית יפצה על עומקה הקטן?
תמיר אנגל
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 10 ספטמבר 2011,14:04

תמיר אנגל כתב:שלום ראובן ומה דעתך על אמבטיה משומשת שתהווה אגן ירוק במקום החבית. האם רוחבה הגדול יחסית יפצה על עומקה הקטן?

מצטרף לדעתו של שלומי ואוסיף..

'אגן ירוק' זה למעשה בריכת מים עם צמחים צפים + צמחים השתולים בקרקעית ובהמשך, לאחר רוטינה של סינון וטיוב המים, אפשר גם להוסיף דגים (גמבוזיות' ועוד..) בתור אינדיקציה לאיכות המים. האגן הירוק מכיל את המים שעברו ב'מתקן הסינון טיהור' שאצלך הוא האמבטיה. זה לא 'אגן ירוק' אלא 'מיכל סינון וטיהור'.

תוסיף ותמלא את האמבטיה בעוד צמחי גדה מסוגים שונים

כללית, ההבדל בין חבית עומדת ואמבטיה שוכבת, היא בכושר הניקוי. בחבית עומדת, יש למים דרך ארוכה יותר לחלחל ולהתנקות ולהותיר מאחוריהם משקעים שונים. אבל, באמבטיה ששטח הפנים שלה יותר גדול, יש מקום ליותר צמחי גדה מטהרים וסופחי רעלים. כך שאם אתה משלב עם האמבטיה, גם 'אגן ירוק' בהמשך ומוסיף סירקולציה מהאגן הירוק לאמבטיה, האיכות תהיה נפלאה.
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי תמיר אנגל » 11 ספטמבר 2011,14:04

בעבר גרתי בצפון הגולן וצמחי המים באגן ירוק פשוט קפאו (לעתים עם המים). גם כיום אני גר במקום קר מאד בחורף (הר כנען-צפת) ולילות החורף קרים מאד עם טמ"פ שמתקרבות לאפס ולפעמים מתחת לכך. אני מאמין שיש צמחי מים שמתאימים לחורף קר לא ים תיכוני, מכירים כאלו?
תמיר אנגל
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 11 ספטמבר 2011,14:04

תמיר אנגל כתב:בעבר גרתי בצפון הגולן וצמחי המים באגן ירוק פשוט קפאו (לעתים עם המים). גם כיום אני גר במקום קר מאד בחורף (הר כנען-צפת) ולילות החורף קרים מאד עם טמ"פ שמתקרבות לאפס ולפעמים מתחת לכך. אני מאמין שיש צמחי מים שמתאימים לחורף קר לא ים תיכוני, מכירים כאלו?

א. חפש מקווה מים טבעי באזור וראה אילו צמחי גדה פופלאריים במיוחד באזור - גומא, 'קנה'.. וקח מהם ייחורים לאגן הירוק שלך.

ב. אפשר לחמם את האגן הירוק בעזרת - גוף חימום, כמו באקוואריום. אם מים וצמחים קופאים, מה יגידו הדגים שיהיו בפנים ?!

ג. אפשר לשמור על סביבה חמה, ע"י חיפוי האגן הירוק במעטה שקוף על מסגרת המכסה את כל האגן - מעין 'חממה' הכולאת את אור השמש בפנים. פשוט להכנה ולביצוע ואז, כל החי והצומח ישרדו גם חורף מושלג

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי תמיר אנגל » 12 ספטמבר 2011,14:04

הדרך אל העושר, התקדמתי. מצאתי היום מיכלי קובייה של 1000 ליטר במחיר מגוחך של 250 ש"ח כולל מעטפת הברזל.
נראה לי שאקנה 2 כאלו ואבנה את המערכת כך:
1. חבית לאיסוף שומנים בגודל 100-200 ליטר. פתח הכניסה יהיה במרכז החבית בצורת L. פתח היציאה יהיה באמצע החבית עם L . הסיבה לפתח יציאה באמצע הוא לא רק איסוף שומנים, אלא לתת לחבית אפשרות לאגור עוד 50 ליטר מים בשעת עומס. בתחתית החבית אוסיף ברז ניקוז.

שתי שאלות: איזה קוטר צינור כדאי להציב בפתח היציאה והאם כדאי להוסיף טוף גם לחבית זו.
הערה: יציאת המים (אמצע החבית) תצטרך להיות בגובה המפלס העליון של מיכל הסינון כדי להשתמש בכוח הגרוויטציה.

2.מיכל סינון בגודל 1000 ליטר שייבנה בשכבות (מצ"ב שרטוט):
פתח הכניסה יגיע מלמעלה, להערכתי אצטרף ליצור כמה עשרות טפטפות כדי ליצור זרימה שווה על כל המטר מרובע. פתח היציאה יהיה כאמור 15 ס"מ מתחתית המיכל. כאן נראה שאהיה חייב במשאבה כדי להעביר מים למיכל האוגר את המים.

שאלה: לא הצלחתי להבין איזה סוג של משאבה צריך. האם אני אמור למקום אותה בחבית השנייה- זה קצת קשה עם כל הרכיבים שם. צריך עזרה בנושא
3. מיכל קובייה של 1000 ליטר שיבצע סירקולציה תמידית עם מיכל מספר 2 ע"י כוח הגרוויטציה שיחזירו את המים והמשאבה שתרים את המים למיכל האגירה.

מצ"ב שרטוט של המערכת העתידית
קבצים מצורפים
gray water.jpg
תמיר אנגל
גנן חדש

הודעהעל ידי תמיר אנגל » 12 ספטמבר 2011,14:04

בנוגע לשאלה ששאלתי בסעיף 2: עלתה לי הארה. ייתכן וניתן להציב במיכל צינור מחורר בגובה המיכל ומחורר בקוטר 10 צול שישמש גם כנשם וגם כמקום בו ניתן להציב משאבה עם מצוף- קרי חלל של מים בלבד בלי טוף וכדומה.
תמיר אנגל
גנן חדש

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 12 ספטמבר 2011,14:04

תמיר אנגל כתב:הדרך אל העושר, התקדמתי. מצאתי היום מיכלי קובייה של 1000 ליטר במחיר מגוחך של 250 ש"ח כולל מעטפת הברזל.
נראה לי שאקנה 2 כאלו ואבנה את המערכת כך:
1. חבית לאיסוף שומנים בגודל 100-200 ליטר. פתח הכניסה יהיה במרכז החבית בצורת L. פתח היציאה יהיה באמצע החבית עם L . הסיבה לפתח יציאה באמצע הוא לא רק איסוף שומנים, אלא לתת לחבית אפשרות לאגור עוד 50 ליטר מים בשעת עומס. בתחתית החבית אוסיף ברז ניקוז.

שתי שאלות: איזה קוטר צינור כדאי להציב בפתח היציאה והאם כדאי להוסיף טוף גם לחבית זו.
הערה: יציאת המים (אמצע החבית) תצטרך להיות בגובה המפלס העליון של מיכל הסינון כדי להשתמש בכוח הגרוויטציה.

2.מיכל סינון בגודל 1000 ליטר שייבנה בשכבות (מצ"ב שרטוט):
פתח הכניסה יגיע מלמעלה, להערכתי אצטרף ליצור כמה עשרות טפטפות כדי ליצור זרימה שווה על כל המטר מרובע. פתח היציאה יהיה כאמור 15 ס"מ מתחתית המיכל. כאן נראה שאהיה חייב במשאבה כדי להעביר מים למיכל האוגר את המים.

שאלה: לא הצלחתי להבין איזה סוג של משאבה צריך. האם אני אמור למקום אותה בחבית השנייה- זה קצת קשה עם כל הרכיבים שם. צריך עזרה בנושא
3. מיכל קובייה של 1000 ליטר שיבצע סירקולציה תמידית עם מיכל מספר 2 ע"י כוח הגרוויטציה שיחזירו את המים והמשאבה שתרים את המים למיכל האגירה.

מצ"ב שרטוט של המערכת העתידית

תמיר שלום.
מספר הערות
1. כניסת המיים למיכל הפרדת השומנים צריך להגיע לחלק העליון של המיכל ולא לאמצעיתו אחרת תיווצר לך האטה משמעותית בזרימה מצנרת המקלחות ואוליי אפילו הצפה במקלחת כשגובה המיים יגיע לחלקו העליון של המיכל.אלא אם גובה צנרת המקלחות הוא מעל חלקו העליון של מיכל מפריד השומנים.
צינור היציאה ממפריד השומנים באמצע המיכל הוא נכון מבחינת הגבהים ומבחינת שימוש כקבל מיים בעומסי זרימה.
אני ממליץ צינור יציאה ממפריד השומנים בקוטר 32 ממ עם ברז לוויסות הזרימה .

2. אין טעם ומאוד מסובך לנסות להכניס משאבה במיכל הטיהור .
אתה אמור לקבור מיכל של 200 ליטר או 500 ליטר בין מיכל הטיהור למיכל האגירה כשחלקו העליון של המיכל( 200 או 500 )יהיה בגובה צינור יציאת המיים של מיכל הטיהור ושם לשים משאבה עם מצוף להעברת המיים למיכל האגירה.

3.את מיכל האגירה אתה אמור להגביה לפחות 2/3 מגובהו יהיה מעל מיכל הטיהור ומהשליש התחתון לבצע זרימה בגרוויטציה אל מיכל הטיהור. במצב ששרטטת רק כשמיכל האגירה יהיה מלא תהיה זרימת מיים למיכל הטיהור.

אני מבין שיציאת המיים ממיכל האגירה להשקייה היא בגרוויטציה.

בהצלחה שלומי
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי תמיר אנגל » 13 ספטמבר 2011,14:04

תודה שלומי.

בנוגע לסעיף 1: גובה צנרת המקלחת הוא בערך 2 מטר מעל מיכל הפרדת השומנים, עם זאת אני מאמץ את מה שאתה אומר ולכן אציב את הכניסה בפתח העליון.

סעיף 2 מעט "מציק". הדבר אומר שאני בעצם צריך 4 מיכלים ולא שלושה, מה שעלול טיפה להתחיל ולהיות קצת לא יפה. תחשוב שוב על הרעיון שלי ותאמר לי דעתך: אני משתמש במיכל קוביה 1000 ליטר ויוצר בצד חלל ריק בעזרת צינור רחב עם חורים (טוב גם כנשם), שם תהיה המשאבה.

בנוגע לסעיף 3 אתה צודק, יש לידי גבעונת בגובה 1.8 מ', אני יכול להעלות אליה את מיכל האגירה הסופי.
קבצים מצורפים
מיכל סינון.jpg
מיכל סינון.jpg (13.82 KiB) נצפה 3817 פעמים
תמיר אנגל
גנן חדש

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 13 ספטמבר 2011,14:04

תמיר אנגל כתב:תודה שלומי.

בנוגע לסעיף 1: גובה צנרת המקלחת הוא בערך 2 מטר מעל מיכל הפרדת השומנים, עם זאת אני מאמץ את מה שאתה אומר ולכן אציב את הכניסה בפתח העליון.

סעיף 2 מעט "מציק". הדבר אומר שאני בעצם צריך 4 מיכלים ולא שלושה, מה שעלול טיפה להתחיל ולהיות קצת לא יפה. תחשוב שוב על הרעיון שלי ותאמר לי דעתך: אני משתמש במיכל קוביה 1000 ליטר ויוצר בצד חלל ריק בעזרת צינור רחב עם חורים (טוב גם כנשם), שם תהיה המשאבה.

בנוגע לסעיף 3 אתה צודק, יש לידי גבעונת בגובה 1.8 מ', אני יכול להעלות אליה את מיכל האגירה הסופי.

תמיר שלום.
כדי שמשאבה טבולה עם מצוף תעבוד בצורה חלקה צריך לפחות קוטר נטו 40-50 סמ אחרת המצוף נתקע בדפנות ולא מפעיל או מפסיק את המשאבה.
גש לחנויות של משאבות טבולות ותבקש לראות משאבה טבולה 200-וואט לגובה של 4 מטר מינימום ותראה את מהלך הפעלת המצוף.
ניתן לקשור את המצוף ובכך להקטין את מהלך(הקשת הסיבובית) של המצוף.
תנסה אולי להכניס חבית 200 ליטר בפינת הקוביה ותחורר אותה ובכך יהיה גם נשם וגם מיכל רחב למשאבה.(ניתן לטפל במשאבה בנוחות)
חבית אוכל לארגן לך בחינם.
שלומי
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי תמיר אילן » 13 ספטמבר 2011,14:04

תמיר,
זה תמיר השני... (או בעצם הראשון?)
אוסיף כמה הערות למה שאמרו רעי המנוסים, ראובן ושלומי.
1. מיכל הפרדת שומנים אצלי הוא חצי של חבית 220 ליטר כחולה. חבית שלמה אם יש לך גובה לשחק איתו כמובן טוב יותר. אני מדגיש מה ששלומי כתב: יציאת המים הנמוכה ביותר בבית (מקלחת) צריכה להיות גבוהה משיא גובה המים במפריד השומנים למנוע הצפה)
2. כדאי לשקע את צינור הכניסה מתחת לגובה המים במיכל כדי למנוע עליה של ג'וקים, קיני עכברים וכו'.
3. גובה היציאה אצלי בשליש התחתון של המיכל. זה נותן מספיק גובה לצבור משקעים (בין ניקוי לניקוי) ונותן יותר קיבול (Buffer) לקלוט זרימה גדולה כמו ממכונת כביסה או כשמוציאים את הפקק מהאמבטיה.
4. אם החלק האופקי של צינור היציאה ממפריד השומנים לא נשאר אופקי כל הזמן עד שהוא מגיע למיכל הטיהור ('אגן יבש' או בז'רגון המקצועי) אז יווצר סיפון שירוקן את המים מהמפריד עד לגובה היציאה של המים. אז או שאתה דואג שיהיה קרוב מאד לאופקי או שאתה מוסיף 'נשם' בנקודה הגבוהה של צינור היציאה ממפריד השומנים. אצלי הצינור לא אופקי אלא יורד אל האגן היבש (בגלל טופוגרפיה) ובמקום "ר" יש "T" (שוכב) כך שהחלק הניצב מגיע לגובה העליון של מפריד השומנים. כשהצינור מגיע לאגן היבש אין צורך בצינור מחורר לפיזור המים; את זה כדאי לעשות למים שחוזרים בסירקולציה.
5. לא ממליץ על צינור בתוך האגן היבש עם משאבה טבולה בתוכו. עם הזמן יכנס אליו מלמטה טוף, ואם הוא יהיה סגור מלמטה אז יש סיכוי שהלחץ מסביב ירים אותו בהדרגה. גם יהיה קשה לנקות את חלל הצינור מאצות, ומעכברים ולטאות שייפלו פנימה וכו'. עדיף שהמים מהאגן היבש יצאו אל מיכל משאבה שיכול להיות חבית קטנה של 100 ליטר או חצי חבית של 200 ליטר. המיכל יכול להיות קבור מתחת לאדמה עם עציץ יפה עליו (אסטטיקה) מתחת לגובה התחתית של האגן היבש, מה שיאפשר לחיידקים אירוביים לחיות באגן היבש, או מעל הקרקע כך שייוסת את גובה המים בתוך האגן היבש, מה שייצור איזור רטוב תמידי בתחתי האגן עם חיידקים אנ-אירוביים (אצל שלומי במערכת יש מיכל אירובי ומיכל אנ-אירובי). במצב של אגן יבש אחד נראה לי שעדיף שהוא יהיה אירובי לגמרי (כלומר בלי מים עומדים).
6. המשאבה הטבולה תשלח את המים למיכל שבראש ה"גבעה" של 1.8 מ' . משם יחזרו המים בגרויטציה לאגן היבש ויפוזרו שם על פני השטח (אצלי בהיקף) באמצעות צינור מחורר (לא צינור טפטפות אלא צינור רגיל שתחורר אותו עם אולר או עם מקדחה).
7. אם יש גם אגן רטוב (אמבטיה) עם צמחי מים ודגים, הם יכולים להיות במקביל למיכל: פיצול ביציאת המשאבה ששולח חלק מהמים למיכל וחלק לאמבטיה עם ברז על אחד הסעיפים לאפשר ויסות הכמות היחסית. חזרת המים מהאמבטיה אל האגן היבש יכולה להיות יחד עם המים שחוזרים ממיכל האגירה. אלטרנטיבית, האגן הרטוב יכול להיות בטור עם מיכל האגירה. כלומר המים מהמשאבה זורמים למיכל האגירה. ממנו זורמים לאגן הרטוב (צמחים ודגים), ומשם לאגן היבש (באצעות צינור מחורר).

שלומי, ראובן או אחרים: תקנו אותי אם טעיתי או פיספסתי משהו.

הערה: אצלי האגן הרטוב מקבל מים בגרויטאציה ישירות מהאגן היבש. באגן הרטוב יש משאבת אקואריום 30WATTטבולה שיושבת בתוך רשת בקרקעית ומסחררת 24/7 את המים חזרה לאגן היבש; מצריך ניקוי שבועי מאצות. עוד משאבה - יותר חזקה - יושבת באגן הרטוב בתוך דלי מחורר וזורקת המים למיכל אגירה שנמצא בראש הגבעה (8-10 מטר יותר למעלה). כדי לשמור על איכות המים במיכל האגירה אני מתכנן בקרוב לחבר עם צינור דק מהמיכל הגבוה אל האגן היבש עם ברז שיאפשר כיוון של הזרימה (כדי שהמים במיכל יתחלפו כמה פעמים ביום ולא כל חצי שעה...)
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 13 ספטמבר 2011,14:04

אתנחתא עם .. "שאלה חשובה למומחים" 8)

מערכת הטיהור שלי כמעטת יבשה ?! מה עושים ?!
הילדים מחוץ לבית ! :cry:
ה 2-3 מקלחות שטיפת הגוף הקצרות שאני עושה ביום (ועוד אחת של אשתי..), בקושי מספיקות לכלכלה של צמחי הגדה ו..אין לנו מים מטוהרים.., כי אין לנו כמעט 'מים אפורים' :doh: :?: :cry: :(

הגינה ואני חיים משישי לשישי - יום המקלחות, בו מגיעה נציגות של ה'נוער' לשבת ואז.., סוף סוף, שומעים את קולות הפיכפוך של המים היורדים לחבייות..

מה עושים באמצע השבוע ?! HELP
אני משקה את החבייות, כמו אידיוט ! שישמעו קצת קולות של 'מים זורמים' :rain:
החיידקים מתים בצמא..

הצילו..., הושיעו...

בואו להתקלח.. :swear:

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי אביחי » 13 ספטמבר 2011,14:04

הדבר הכי פשוט הוא משאבת אקווריום קטנה שתעלה את המם בחזרה לחבית הסינוןככה אפילו אחרי מקלחת אחת יהיו מספיק מים לצורך הסירקולציה...
וצמחי המים ישגשגו ויודו לך מידי יום...
אביחי
גנן באימונים

כתבתי תגובה ארוכה ומפורטת, ובחלקה הומוריסטית, והיא ...נעלמה.
לא יודע אם יהיה לי כח לשחזר הכל.

אלטרנטיבית למה שאביחי הציע, לשמור על האגן הירוק שלא יתיבש, תתלה את צינור היציאה מהחבית כך שהקצה שלו יהיה בגובה בין תחתית לראש החבית. כך תשמור על מים בחבית בגובה שתרצה. בימי שישי תוריד את הצינור לצמחים להשקות וגם כדי לאוורר את הטוף.

בנוסף, כדי לייצר יותר מים להשקיה:
א. רתום את מי המטבח שמזמן רצית לעשות. רק תזכור שהצעתי לשים לא מפריד שומנים אחד אלא שניים! ראה הוזהרת... :geek:
ב. "קח חזרה" את חלק הארי של המים שיורדים לאסלה: רוב מי ההדחה יורדים עם הפיפי. פיפי זה אוריאה וזה טוב לצמחים אם זה לא מרוכז מדי. אז תתחיל לעשות פיפי במקלחת והמים ששוטפים את הפיפי ירדו לחבית במקום לביוב. אם תשכנע את הנשים שבבית (כן, טכנית זה יותר קשה לנשים, וכנראה גם פסיכולוגית אבל על זה אשמח לשמוע את תגובת נשות הפורום - וסליחה מראש על השאלה האינטימית משהו :oops: :oops: :oops: ) אז כ 3/4 מהמים שהיו יורדים באסלה ילכו לגינה. אם הנשים תתעקשנה להמשיך במסורת אז רק כ-3/8 "ילקחו חזרה".
ג. :wink: תציע שרותי כביסה לשכנים. תרויח כסף ותרויח מים 8)
ד. :wink: תציע שרותי מקלחת חינם ל'הומלסים'. תרויח מצווה וגם מים 8)
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי סופיה » 13 ספטמבר 2011,14:04

ראאאאאאובן! יש לי כמויות של כביסה! רק תגיד :lol:
סופיה
גנן עם עתיד

הצעה עיסקית לשלומי וראובן:
שלומי - המלאך הנודד - יאסוף ויחזיר את הכביסה וראובן יעשה את הכביסה. תתחלקו ברווחים.
אני לוקח שכר כיועץ ייעול - 10% :twisted:
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

ייתכן ואשלב את 2 האפשרויות - שלך ושל אביחי
ביציאה מחבית הסינון/טיהור, יש צינור מפצל עם 2 ברזים המאפשרים לי להחליט לאיזה כיוון ילכו המים המטוהרים, ל 2 צינורות הובלה שונים. כך שאני יכול למעשה לסגור את 2 הברזים (בעצם, יש לפניהם עוד 'שיבר / ברז ראשי' - מסתבר שחשבתי על הכל.. :P ).
מה שחסר לי במערכת זה 'אגן ירוק' או 'בריכת אגירה' כלשהי. אני למעשה יכול לבצע 'בריכה' כזו בכל מקום שיהיה נוח לוגיסטית, העיקר שהיא תהיה בגובה של עד מחצית גובהה של חבית הסינות ואפילו קצת פחות. כשיעלה מפלס המים המטוהרים (בסופ"ש.. בסופ"ש.. :clap: :rain: ), המים יעלו במפלס ויזלגו לכיוון מיכל/בריכת האגירה, ושם, תתבצע סירקולציה להשבת המים לסינון חוזר, עם משאבה.

מאחר ויש לי במערכת חבית מיותרת - החבית ששימשה לי בעבר כ'באפר' לכמויות המים הגדולות שהגיעו מהאמבטיות, יתכן ואשכיב את החבית הזו ואהפוך אותה ל'בריכת אגירה / 'אגן ירוק', ע"י ניסור פתח עליון מתאים.

על מי המטבח, אין בינתיים מה לדבר, לצערי כי רב ! המטבח נמצא בצד השני של הבית ואין אפשרות להעברת הקולחין לצד האחורי

מי כביסה - עוד לא ! רק אחרי שאשתי 'תחזור בתשובה' בעניין חומרי הכביסה ותשוב לחומץ. ה'חזרה בשאלה' לאבקות/נוזלי הכביסה', בהפתעה..., עלתה לי בחייו של ה'סנטה רוזה !!

כן, 'בורח לי פיפי במקלחת'.. חופשי... :lol: גם אצלנו, בשרותים המשפחתיים, כולם למדו שלא 'להוריד את המים' אחרי פיפי. בשרותי האורחים, אי אפשר כל כך לפקח.. :emo:

אביחי - 'משאבת אקוואריום' לא כל כך מסוגלת להרים מים לגובה של 1 מטר וזה גובה מינימאלי. ניסית זאת כדי להרים את מי המזגן לחבית הכלה וזה בקושי זז. מטר זה המון בשבילה. אבל, ייתרן ויש פיתרון אחר. קיבלתי מ'המלאך הנודד' משאבה טבולה עם מצוף, רק שיש לה בעייה קטנה עם ה"סטארטר" - הקבל לא מתניע אותה על פי בקשת המצוף. אצטרך לפרק ולבדו למה הקבל התעייף..

חן חן

ותשכחו מהכביסות ! אין! נייט ! קאפיש ?!
מי מכונת הכביסה הולכים ישר לביוב ! עד שאשתי 'תחזור בתשובה' בנושא הזה..

תכבסו בבית ! לבד !

שלומי ! חזור הבייתה ! ותחזיר לכולם את הכביסה ! אין 'מכבסה' בזיכרון !!! :mrgreen:

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

ראובן, תשקול שוב את נושא הכביסה... אם אתה עושה כביסה לחברי הפורום אני בטוח שיסכימו לחומץ...

עכשיו ברצינות: בגלל אילוץ שסגרו את מפעל החומץ ההוא (וגם בגלל לחץ מהנשים) חיפשתי פתרון ומצאתי. דיווחתי בשירשור כלשהו על חברה בשם דולפין המייצרת פתיתי סבון לכביסה עדינה - בלי פטרוכימיקלים, בלי פוספטים, בלי מלח. למוצר קוראים ליטופית והוא נמכר בהרבה רשתות (אך לא בכולם) אפילו יש להם גירסה מבושמת. אנחנו מרוצים (אני קניתי במפעל ארגז של 15 אריזות במחיר מוזל) ונראה שאין נזק לצמחים. תעניק לזוגתך שי לחגים: שקית פתיתי סבון לנסיון ואתה תנסה את המים על שתיל ענוג אך בר חליפין...
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

רשמתי לפני..
דולפין
ליטופית
פתיתי סבון מבושמים

ננסה.. תודה

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 13 ספטמבר 2011,14:04

ראובן אורן כתב:

ותשכחו מהכביסות ! אין! נייט ! קאפיש ?!
מי מכונת הכביסה הולכים ישר לביוב ! עד שאשתי 'תחזור בתשובה' בנושא הזה..

תכבסו בבית ! לבד !

שלומי ! חזור הבייתה ! ותחזיר לכולם את הכביסה ! אין 'מכבסה' בזיכרון !!! :mrgreen:

ראובן מה זאת אומרת תחזיר את הכביסה הרגע חזרתי הביתה לאחר איסוף הכביסה של חברי הפורום. :sweat:
תכננתי על הרווחים לסוף שבוע במלון בטבריה ואתה מבטל במחי כף (מכונת כביסה) אחת. :P
מזל שלא הספקתי לאסוף את הכביסה של סופיה (כמות הכביסה שלה הצריכה שתי הובלות מלאות של האוטו :lol: )
תמיר לא רק שלא תקבל עמלת יעוץ 10% אתה עומד לקבל תביעת ביטול ע"ס 20% (אי שפיות זמנית לא תופס פעם שניה :lol: )

ראובן תיקון קטן משאבת אקווריום 30 וואט (2000 ליטר בגובה 0 )מרימה לגובה של 2 מטר מקסימום.

בגובה של 1.5 מטר כמו אצלי היא מוציאה 250 ליטר בשעה.

משאבת אקווריום תתאים לך יותר בחבית השוכבת בגלל הגובה הנמוך.

המשאבה עם המצוף מאוד גבולית בהפעלה .היא תיכנס רק כשהחבית תגיע לרום המירבי אלא אם תקשור לה את המצוף נמוך .
משאבה זו עם ספיקה של 6000 ליטר שעה .הקאנה ההודית תרקוד לך צרקסיה כפולה במהירות זרימה כזו .היא תחשוב שהצונאמי הגיע לזכרון :lol:

שלומי
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

טוב, נו..., תגיע.. :worried:
סגרתי 'ברטר' עם 'מכבסה תאילנדית' בפורודיס.. אני מספק להם חולדות והם מכבסים
כל הכביסה, תהיה מוכנה בדיוק כשתחזור מטברייה
תיכנס לכפר ותשאל על 'מוסא כיבסתי'.. תגיד לו שאני שלחתי אותך..

מערכת טיהור
החלטה קשה קיבלתי אחה"צ !
פירקתי את כל המערכת ! הגיע הזמן לרענן אותה.

כאמור, יש אצלי חבית כחולה שמקבלת את מי המקלחות, אמבטיות כיורים ובמרכזה חיבור לחבית דומה המשמשת כ'מיכל הצפת שומנים' עם יציאה בערך במרכז לכיוון 'חבית הטיהור'.

התכנון היה לוותר על החבית הראשונה, ששימשה כאמור כ'באפר' לקבלת כמות גדולה של מים המגיעה 'המכה אחת' וכך למעלה מ 300 ליטרים יכולים לזרום באיטיות יחסית, אל חבית הטיהור (כשהבנות מתקלחות, אחת באמבטיה והשנייה במקלחת... זה היה 'ארוע' של ½ קוב ! :lol: ).
הקיצער, מסתבר שהחבית הראשונה עם יציאה בגוה כ 20 ס"מ לכיוון מרכז חבית הפרדת השומנים, הייתה מלאה בכמות אדירה של ג'יפה שהתרכזה בתחתית. ב20 ס"מ גובה.
הייתה הרבה ג'יפה כולל שיער רב.. וכו' שלא עברו למיכל הצפת השומנים.
זה אומר מבחינתי.. 'דרשני' !
צריך לייעל קצת את המערכת אצלי והלתקין 'דלי סינון' עם 'צמר סלעים' או משהו דומה כדי לאגור את הג'יפה ולעצור אותה, עם אפשרות לשליפה מהירה ונוחה לצורך ריקון.

ובקיצור.. נראה לי שאתה צריך להופיע כאן, בהקדם האפשרי (בלי לחץ! מחר !!) ולבצע איתי 'סיעור מוחות קטלני' בנושא
(גם טיעון של 'אישפייותזמנית' לא יתקבל - הגשתי ערר מראש ! וגם אין 'עסקאות טיעון')

2 חבייות כחולות וגלמודות, עומדות כעת על המדשאה, לאחר ניקוי ושטיפה (כל השכנים סגרו את החלונות !! והקימו 'מאהל מחאה' בגינה :whew: )

חמישי שישי, לא מתאים לי :shake:

אה.., גם ניקיתי היום את הקולטים של הדוד שמש.. יופי של נוף יש מהגג! בייחוד עם זריחת ירח מלא ואדום במזרח

הלילה, אירדם כמו תינוק.., על בטוח

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הקודםהבא

חזור אל ארכיב גינון

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־63 אורחים