טיהור 'מים אפורים'

תת-פורום זה מכיל שירשורים חשובים, מידע לפי נושאים, סרטונים מיוחדים ועוד..
כל הנוןשאים הנמצאים כאן 'נעולים'!
לצורך שאילת שאלות הבהרה, יש להיכנס ל'פורןם גינון' ולשאול את השאלות שם.
רצוי לצרף לינק למאמר המדובר ולהודעה הספציפית.

Re: טיהור 'מים אפורים'

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 15 ספטמבר 2011,14:04

ראובן אורן כתב:
שלומי קאפח כתב:ראובן שלום.

לא בדיוק הבנתי איך אתה מצקין את רשת הנירוסטה.
האם היא תשב בתוך צינור גדול יותר?
או שבעצם היא תהיה תלויה על צינור המיים המגיע מהמקלחות

כמובן שהיא תהיה תלויה במרומי חבית 'הפרדת השומנים' והצינור המוביל את המים האפורים, יכנס לתוכה לעומק כמה ס"מ

במידה ויהיה צורך, היא תשב בתוך צינור מתאים שישב על מכסה החבית.., אם יסתבר שתחתית הרשת נוגעת בפני המים שבחבית ההפרדה..

הרעיון הכללי הוא לשמור על אסתטיקה מחד ועל מינימום מפגעי ריח, מצד שני + נגישות קלה לצורך ניקוי תקופתי

אני עדיין לא מבין למה אתה צריך צינור שהרשת נירוסטה תשב בתוכה אם התחתית נוגעת במיים.

גם אם תשים צינור נירוסטה סגור מלמטה והרשת בתוכה תצטרך לקדוח חורים מעל פני המיים בצינור הנירוסטה.

יוצא מכך ששוב רשת הנירוסטה נמצאת בתוך המיים שבתוך צינור הנירוסטה (כאשר מי המקלחת יוזרמו)

אלא אם לא ירדתי לסוף דעתך.

לדעתי אם רשת הנירוסטה ארוכה ונוגעת במיים עדיף לקצר אותה עי חיתוך (בחלק העליון בלבד)ומאחר וכולה מחוררת אין לך בעיה לחבר

שוב את החלקים החתוכים עם חוט דייגים או ברגים ואומים.
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 16 ספטמבר 2011,14:04

זה בסיידר! אנחנו תמימי דעים.

פשוט לא הספקתי לשאול אותך מה גובה ה'משפך' הזה. ייתכן והוא יתאים. לא זוכר בע"פ את גובה צינור היציאה מהחבית.. חושב (אבדוק מחר..) שהוא בגובה כ 40 ס"מ מלמעלה
כך שיכול להיות שיתאים לחלוטין.. בלי 'צינור' ובלי בטיח..
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

אמבטיה כסנן ביולוגי

הודעהעל ידי תמיר אנגל » 17 ספטמבר 2011,14:04

שלום לכולם.

אני מתלבט בין אמבטיה כסנן בילוגי למיכל 1 קוב. את האמבטיה אני יכול "לשתול" באדמה וזה ייראה פשוט יותר יפה. הבעיה היא שהאמבטיה יותר ארוכה מכל חבית, אבל פחות עמוקה. מבחינת השכבות המדוברות, מה אתם ממליצים, כמה ס"מ אדמה, טוף, רעפים וכו'? האם אני יכול לוותר על החלק התחתון שבו יש רשת ומתח שכבת מים קלה?

אגב, בכל מקרה יהיה סירקולציה קבועה עם מיכל האגירה שהוא 1 קוב, אני מקווה שזה יפצה על חוסר העומק של הסנן.
תודה
תמיר אנגל
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 17 ספטמבר 2011,14:04

אמבטיה גדולה ושקועה, יכולה לשמש כ'אגן ירוק' מעולה. רק לבנות אותו נכון !
לא צריך בכלל אדמה ! וכך תוכל לוותר גם על 'בד גאוטכני'.

לא כתבת מה גובה / עומק האמבטיה..

שכבה ראשונה בתחתית של שברי רעפים + טוף ענק בשכבה אלכסונית (האמבטיה משופעת.. נכון?! :) ) שכבה זו תהיה בעומק של כ 30 ס"מ, קרוב לפתח הניקוז. וכ 15 ס"מ בחלק הגבוה יותר שבצד השני. את שאר המילוי תעשה מטוף בינוני שיגיע עד לגובה של כ 10 ס"מ משפת האמבטיה ועליו, מילוי עד לשפת האמבטיה של טוף דק

אץצמחי הגדה, תשתול בתוך הטוף בצורה דקורטיבית - הגדולים והגבוהים מאחור
וזה.. זה יהיה מצויין

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי תמיר אנגל » 18 ספטמבר 2011,14:04

אם אני פועל עם פתח יציאת האמטביה התחתון, השיפוע יכול להיות ממש עדין, אפילו בשיפוע כמעט אפס המים יצאו, נכון?

לגבי גודל האמבטיה, אורך 1.5 מ', רוחב 50 ס"מ, עומק 48 ס"מ. זה סביר?
תמיר אנגל
גנן חדש

Re: אמבטיה כסנן ביולוגי

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 18 ספטמבר 2011,14:04

תמיר אנגל כתב:שלום לכולם.

אני מתלבט בין אמבטיה כסנן בילוגי למיכל 1 קוב. את האמבטיה אני יכול "לשתול" באדמה וזה ייראה פשוט יותר יפה. הבעיה היא שהאמבטיה יותר ארוכה מכל חבית, אבל פחות עמוקה. מבחינת השכבות המדוברות, מה אתם ממליצים, כמה ס"מ אדמה, טוף, רעפים וכו'? האם אני יכול לוותר על החלק התחתון שבו יש רשת ומתח שכבת מים קלה?

אגב, בכל מקרה יהיה סירקולציה קבועה עם מיכל האגירה שהוא 1 קוב, אני מקווה שזה יפצה על חוסר העומק של הסנן.
תודה

תמיר בוקר טוב.
תחילה מעט נתונים טכניים.
שטח פנים של חבית 0.28 מ"ר
שטח ח פנים של אמבטיה 0.75 מ"ר
שטח פנים של קוביה 1000 ליטר 1 מ"ר

הבעיה היחידה באמבטיה היא עומק הסינון (50 סמ מקסימום)הקטן יחסית לשתי האופציות האחרות.

מעבר לעומק הסינון האמבטיה היא אגן ירוק מעולה (ניקוז תחתון ,ניקוז עליון ,שטח פנים גדול.מיכל אסטתי)

עומק הסינון משפר את טיהור המיים וסינונם .

אצלי גובה האגנים הוא 50 סמ ואני מקבל תוצאות מיים נהדרות ואפילו הדגים המשולבים בבריכה עם המיים

המטוהרים שוחים במרץ ונראה שטוב להם(בינתיים עברו 18 יום מקווה שלא יאכזבו אותי).

היום אם הייתי בונה מערכת טיהור הייתי הולך על קוביה 1000 ליטר עם שטח פנים גדול ועומק סינון גבוה

וזאת מהסיבה שעם הזמן המערכת נסתמת עי שומנים חומר אורגני ו....בקטריות טובות שממלאות את כל

החלל שבין אבני הטוף ובכך מונעות זרימה חופשית של מיים.

האם אתה מתכנן שינוי במיקום של אגן הטיהור .

לאן ינוקזו המיים ? איך תעביר אותם למיכל האגירה? (אם האמבטיה קבורה באדמה ).

שלומי
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי תמיר אנגל » 18 ספטמבר 2011,14:04

אצטרך מתחת לאמבטיה להכין מיכל בו תהיה משאבה שתרים את המים ל מיכל האגירה. זו באמת התלבטות קשה. מצד אחד אמבטיה יכולה להיות באמת נאה בעיקר שהיא באדמה. אגב מבחינת העומק הקטן משהו, אני פחות דואג כי תהיה כל הזמן סירקולציה חוזרת, כך שהמים יעברו בסוף את הסינון הדרוש למרות העומק הדל (מקווה שאני צודק...). מצד שני עומד לרשותי מיכל קוב עם מעטפת מתכת ב250 ש"ח בלבד.

אגב אצלך זו אמבטיה עם מיל סינון או אגן ירוק (מים בלבד)?
תמיר אנגל
גנן חדש

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 19 ספטמבר 2011,14:04

תמיר אנגל כתב:אצטרך מתחת לאמבטיה להכין מיכל בו תהיה משאבה שתרים את המים ל מיכל האגירה. זו באמת התלבטות קשה. מצד אחד אמבטיה יכולה להיות באמת נאה בעיקר שהיא באדמה. אגב מבחינת העומק הקטן משהו, אני פחות דואג כי תהיה כל הזמן סירקולציה חוזרת, כך שהמים יעברו בסוף את הסינון הדרוש למרות העומק הדל (מקווה שאני צודק...). מצד שני עומד לרשותי מיכל קוב עם מעטפת מתכת ב250 ש"ח בלבד.

תמיר שלום.
ברגע שאתה מבצע סירקולציה קבועה בין האגן הירוק למיכל האגירה מובטח לך מיים צלולים ומטוהרים.
אצלי יש 2 מערכות טיהור

הראשונה של מי מכונת הכביסה והמקלחת של הילד (שבגג הבית).
מיכל הפרדת שומנים,אגן ירוק אנאירובי,אגן ירוק אירובי,(האגנים הירוקים כוללים טוף וצמי גדה)מיכל אגירה 200 ליטר.

המערכת השניה של מי המקלחות והכיורים של הבית.
מסנן חול,אגן ירוק אנאירובי,אגן ירוק אירובי ,מנורת uv , שתי בריכות דגים עם צמחי מיים (ללא מצע סינון וטוף).

בשתי המערכות מתקבלים מיים צלולים מאוד ללא ריחות.

אני מפנה אותך לקישור הסרטון של המערכת שלי(טוב מראה עיניים).

viewtopic.php?f=9&t=4047
ואלו התמונות של בריכות הדגים עם צמחי המיים המשולבת במערכת המיים האפורים.
IMGP1245_640x480.jpg
בריכת דגים עם צמחי מיים
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי תמיר אילן » 19 ספטמבר 2011,14:04

תמיר אנגל כתב:אצטרך מתחת לאמבטיה להכין מיכל בו תהיה משאבה שתרים את המים ל מיכל האגירה. זו באמת התלבטות קשה. מצד אחד אמבטיה יכולה להיות באמת נאה בעיקר שהיא באדמה. אגב מבחינת העומק הקטן משהו, אני פחות דואג כי תהיה כל הזמן סירקולציה חוזרת, כך שהמים יעברו בסוף את הסינון הדרוש למרות העומק הדל (מקווה שאני צודק...). מצד שני עומד לרשותי מיכל קוב עם מעטפת מתכת ב250 ש"ח בלבד.

תמיר (לא יכול לכתוב 'תמיר א.' כי גם אני תמיר א. :D )
אם יש לך מקום תשתמש בחצי (או 2/3) של מיכל הקוב לסינון (אין צורך בעומק של מטר כאשר אתה מסחרר כל הזמן את המים, וזה סתם מכוער וקשה לטפל בסנן). צא משם לאמבטיה כאגן ירוק ("בריכה") שנמצאת בתוך האדמה (10-20 ס"מ מעל פני הקרקע), את הקוביה (והאמבטיה) אפשר ולהקיף בצמחיה יפה (כמו שראובן עשה). משאבת אקואריום בתוך רשת בתחתית האמבטיה תסחרר את המים יופי אל מיכל הקוב (החתוך).
מהפתח העליון של האמבטיה צא לחבית שקבורה גם באדמה באותו גובה כמו האמבטיה. בתוכה אפשר לשים משאבה טבולה קטנה שתרים את המים לגובה 1.8 מטר אל מיכל אגירה (חבית או מיכל קוביה נוסף).

נ.ב. כפי שכבר כתבתי בפורום, אצלי יש שני חצאים של מיכל קוביה כשהאחד משמש כאגן יבש (סינון ביולוגי-צמחי גדה) והשני אגן ירוק עם צמחי מים ודגים, כשביניהם צירקולציה מתמדת. מיכל קוב נוסף (שלם) בראש הגבעה מקבל מים ממשאבה הטבולה באגן הירוק (המשאבה יושבת בדלי גדול מחורר השקוע באגן הירוק - "הבריכה" והדלי מונע מצמחיה ודגים להשאב למשאבה הטבולה)
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

תמיר1 כתב:

אם יש לך מקום תשתמש בחצי (או 2/3) של מיכל הקוב לסינון (אין צורך בעומק של מטר כאשר אתה מסחרר כל הזמן את המים, וזה סתם מכוער וקשה לטפל בסנן). צא משם לאמבטיה כאגן ירוק ("בריכה") שנמצאת בתוך האדמה (10-20 ס"מ מעל פני הקרקע), את הקוביה (והאמבטיה) אפשר ולהקיף בצמחיה יפה (כמו שראובן עשה). משאבת אקואריום בתוך רשת בתחתית האמבטיה תסחרר את המים יופי אל מיכל הקוב (החתוך).
מהפתח העליון של האמבטיה צא לחבית שקבורה גם באדמה באותו גובה כמו האמבטיה. בתוכה אפשר לשים משאבה טבולה קטנה שתרים את המים לגובה 1.8 מטר אל מיכל אגירה (חבית או מיכל קוביה נוסף).

נ.ב. כפי שכבר כתבתי בפורום, אצלי יש שני חצאים של מיכל קוביה כשהאחד משמש כאגן יבש (סינון ביולוגי-צמחי גדה) והשני אגן ירוק עם צמחי מים ודגים, כשביניהם צירקולציה מתמדת. מיכל קוב נוסף (שלם) בראש הגבעה מקבל מים ממשאבה הטבולה באגן הירוק (המשאבה יושבת בדלי גדול מחורר השקוע באגן הירוק - "הבריכה" והדלי מונע מצמחיה ודגים להשאב למשאבה הטבולה)[/quote]

תמיר1 הצעת יעול למערכת שלך.
אם תוסיף חבית 200 ליטר שתונח באותו גובה של בריכת הדגים ותעביר צינור מבריכת הדגים לחבית בצורת ר (החלק הנמוך בבריכת הדגים והגבוה אל החבית) כמו מפריד שומנים,
תוכל להעביר את שתי המשאבות הגדולה 300 וואט והקטנה 30 וואט לחבית ובכך לא יסתמו לך המשאבות.
אצלי 2 המשאבות בתוך המיכל 500 שקבור באדמה ואני פעם ב3 חודשים מוודא ומנקה את המשאבות (הטיפול הוא טיפול מונע אין כמעט ליכלוך במשאבה).
מאחר והמשאבה הגדולה מבצעת יניקה כל הירוקת עלים ושורשים יצמדו לך למשאבה.

שלומי.
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי תמיר אנגל » 19 ספטמבר 2011,14:04

תמיר1 כתב:

נ.ב. כפי שכבר כתבתי בפורום, אצלי יש שני חצאים של מיכל קוביה כשהאחד משמש כאגן יבש (סינון ביולוגי-צמחי גדה) והשני אגן ירוק עם צמחי מים ודגים, כשביניהם צירקולציה מתמדת. מיכל קוב נוסף (שלם) בראש הגבעה מקבל מים ממשאבה הטבולה באגן הירוק (המשאבה יושבת בדלי גדול מחורר השקוע באגן הירוק - "הבריכה" והדלי מונע מצמחיה ודגים להשאב למשאבה הטבולה)

היי תודה על התשובות.

האמת שאני מעוניין לבצע את עניין המחזור בשלבים. בסופו של תהליך תיארת בדיוק את מה שאני רואה לנגד עיני, אולם לפחות בתחילה אדלג (נראה לי) על האגן הירוק ואשאר לעת עתה עם חבית מפריד השומנים- מיכל קוביה לסנן ביולוגי- חבית קטנה שתאסוף את המים מהסנן ותרים עם משאבה למיכל האגירה שנמצא בגובה 1.80 לערך מעל הגינה. מיכל האגירה ע"י הגרוויטציה יחזיר את המים לסחרור תמידי לסנן הביולוגי. החלטתי לבצע את הפרויקט בשלבים כי אני גר באזור מאד קר (לשמחתי:) בנוף ארצנו ואני לא יודע כיצד הצמחיה תגיב לכך בחורף.

שאלות נוספות:
1.כדי לנסות ליצור אחידות במערכת אני מעוניין שכלל הצינורות יהיה ככל שניתן בגדלים זהים. האם חצי צול יספיק.
2.על פי הבנתי אני צריך משאבת מצוף שתרים את המים למאגר. החברים אמרו כאן שאני צריך חבית רחבה של 40 ס"מ לפחות כדי שיהיה למצוף מרווח פעולה. עד כמה זה קריטי והאם גם צריך גובה מינימאלי כדי שהמצוף יפעל.

תודה
תמיר אנגל
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 19 ספטמבר 2011,14:04

שלומי... הבמה שלך...

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

תמיר אנגל כתב:
תמיר1 כתב:
תמיר אנגל כתב:

היי תודה על התשובות.

האמת שאני מעוניין לבצע את עניין המחזור בשלבים. בסופו של תהליך תיארת בדיוק את מה שאני רואה לנגד עיני, אולם לפחות בתחילה אדלג (נראה לי) על האגן הירוק ואשאר לעת עתה עם חבית מפריד השומנים- מיכל קוביה לסנן ביולוגי- חבית קטנה שתאסוף את המים מהסנן ותרים עם משאבה למיכל האגירה שנמצא בגובה 1.80 לערך מעל הגינה. מיכל האגירה ע"י הגרוויטציה יחזיר את המים לסחרור תמידי לסנן הביולוגי. החלטתי לבצע את הפרויקט בשלבים כי אני גר באזור מאד קר (לשמחתי:) בנוף ארצנו ואני לא יודע כיצד הצמחיה תגיב לכך בחורף.
תודה

שאלות נוספות:
1.כדי לנסות ליצור אחידות במערכת אני מעוניין שכלל הצינורות יהיה ככל שניתן בגדלים זהים. האם חצי צול יספיק.
2.על פי הבנתי אני צריך משאבת מצוף שתרים את המים למאגר. החברים אמרו כאן שאני צריך חבית רחבה של 40 ס"מ לפחות כדי שיהיה למצוף מרווח פעולה. עד כמה זה קריטי והאם גם צריך גובה מינימאלי כדי שהמצוף יפעל.

תודה

תמיר שלום.
1.אצלי במערכת הצנרת ממפריד השומנים לאגנים הירוקים ומהאגן הירוק למיכל האגירה השקוע באדמה היא 50 ממ.
הצנרת מהמשאבה הטבולה למיכל האגירה 1000 ליטר בקוטר 25 ממ.
לדעתי צנרת חצי צול קטנה מידי למפריד השומנים ולאגן הירוק.
יש לבדוק עם ראובן ותמיר אם הם התנסו בצנרת בקוטר חצי צול.
היא מתאימה אולי למיים החוזרים ממיכל האגירה 1000 ליטר שלך בחזרה לאגן הירוק.(אני הייתי שם צנרת 25 ממ עם ברז לוויסות).
אני תמיד מחמיר ומגדיל צנרת כלפי מעלה מחשש לסתימה.
קח בחשבון שמספיק גרגיר קטן של טוף שנכנס לצינור חצי צול וכבר הצנרת נסתמה בחצי מקוטרה במקרה הטוב.

2.החברים שאמרו על חבית רחבה בקוטר 40 ס"מ מינמום אני אחד מהם.
בתור אחד שמתעסק עם הרבה משאבות טבולות ורואה ממה משאבות מתקלקלות או נשרפות השכיח ביותר זה ממצוף שנתקע באחד מדפנות המיכלים הצרים בקוטרם ובכך המשאבה עובדת ללא הפסקה עד שהיא נשרפת .
המצוף עצמו מגיע עם כבל באורך שבין 30-40 סמ ובית המצוף מחובר אליו.
במצב רגיל תמיד ישארו בין 10 -20 סמ מיים במיכל בגלל ניתוק המצוף.
במצב עבודת המשאבה היא תיכנס לפעולה בגובה שבין 40-60 סמ תלוי באורך כבל המצוף.
ניתן לקצר את מהלך המצוף ע"י קשירת המצוף לגוף המשאבה .
יש לזכור שכל הפעלה של המשאבה ישנה תזוזה קלה של המשאבה הגורמת למצוף להתקרב אל הדפנות .
לכן יש לבדוק מידי פעם ולראות שהמצוף רחוק ככל שניתן מהדופן.

מתוך ניסיון לא מומלץ לשים מיכל קטן(100 ליטר)מאחר והמשאבה תיכנס לעבודה בכל 30 ליטר שיכנסו למיכל.
יוצא מכך שהמשאבה עובדת בפרקי זמן קצרים מה שמגביר את הבלאי של המשאבה.
הייתי ממליץ על מיכל של 200 ליטר לפחות.

מקווה שעזרתי .
בהצלחה
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 19 ספטמבר 2011,14:04

המקום היחיד שבו הרשתי לעצמי להשתמש בצנרת של ½ צול או 3/4 , היה רק ביציאה ממפריד השומנים למיכל הסינון ולא רק, אלא שביציאה התקנתי גם ברז 'מסוט' כדי שתהיה לי האפשרות לשלוט על קצב הגעת המים אל 'מיכל הסינון'. ככל שהקצב איטי יותר, איכות הסינון עולה.
אך זאת רק בשל העובדה שמערכת הטיהור שלי הסתיימה ביציאה מ'מיכל הסינון', ללא 'אגן ירוק' או מיכל הכלה / איסוף / אגירה, וכמובן ללא כל סירקולציה.

המערכת שלי עוברת כעת שידרוג וייעול, בעיקר הוספת 'אגן ירוק' + סירקולציה וברור לי שלאחר שידרוג זה, לא ארד מצנרת בקוטר 30 מ,מ

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי תמיר אילן » 20 ספטמבר 2011,14:04

היה לי צנור 20 ממ ביציאה ממפריד שומנים. היום זה 25 ממ כמדומני. הרבה פעמים זה שאלה של זמינות. משתמשים במה שיש אלא אם כן ממש לא מתאים. לא הייתי שם צינור 16ממ (חצי צול) במערכת שבה יכולים לנוע מוצקים (לא מתוכננים).
בסננן עם אדמה למעלה חשוב להאיט הזרימה (אפילו עם ברז כמו שראובן עשה. אבל הקונצנזוס בפורום הוא שאיפה שיש זרימות משמעותיות (כביסה, אמבטיות) להשתמש בטוף בגדלים שונים כשלמעלה טוף עדין של כמה ממ ואז האטת הזרימה לא משמעותית (רק שצריך אז צירקולציה-סיחרור- כמובן)

שלומי: הרעיון לשים את המשאבות (אקואריום וטבולה) בתוך האגן היתה לחסוך מיכל אם אין מקום. מסכים איתך שמבחינת נקיון וטיפול עדיף מיכל נפרד - אם יש אפשרות מבחינת גבהים לנקז פעם בכמה חודשים את חבית המשאבות כדי לרוקן ג'יפות שמצטברות
A is A
תמיר אילן
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 25 ספטמבר 2011,14:04

היה היום יום נאה, עם שמש נעימה ואדמה עם ריחות טובים..
את החלק האמצעי של היום, הקדשתי להרכבת המערכת המחודשת של טיהור המים.
[שלויימה.. אתה פה ?!]

התוכנית כבר הייתה בראש וגם ה'אינסטרומנטים' שהגיעו בהזרמה שוטפת ע"י מלאכנו הנודד..
אז הכל רץ ותוך שעתיים, כל המערכת הייתה בנוייה, מורכבת ו.. מחכה למישהו שיתקלח סוף סוף.. :cry: :cry:
כל הקונסטרוקציה שעליהן עמדו החבייות הקודמות (בלוקים, מרצפות ובולי עץ..) פורקה ובמקומם (לאחר ניקוי השטח למשעי) הוצבה קונסטרוקציה מברזל מגוולוון והקרקעית כוסתה בשכבה של טוף. חבית הפרדת השומנים בצד ימין ובצד שמאל מיכל ה 100 ליטר' של ה'תה סירפדים' - שניהם על הקונסטרוקצה בגובה 1 מטר מעל הקרקע..
[החבית הכחולה ברקע, זו החבית הישנה ש..הולכת לזבל. המיכל השחור מלא ב מים טהורים מהמזגן. באמצע הקונסטרוקציה, היכן שנמצאים כעת המיכלים עם העודפים של 'מי מזגנים', יבוא מדף לאיחסון]

חידוש מע טיהור 001.jpg

חבית חדשה של 200 ליטר
מסביב לאחד הפתחים פתחתי חור בקוטר 180 מ"מ שלתוכו נכנסת מסננת נירוסטה - גליל מחורר באורך כ 50 ס"מ עם שוליים רחבים, כך שהוא יושב 'בול' על החור. לתוכו תיכנס 'מסננת כלשהי' לסינון 'מוצקים' המגיעים עם המים האפורים (חוטים, סיבים שיער' וכדומה).
כל המים האפורים מתנקזים לצינור האפור המגיע מלמעלה. ( 3 הצינורת ברקע, לא שייכים למערכת, רק מאוחסנים שם זמנית)

חידוש מע טיהור 006.jpg

חידוש מע טיהור 008.jpg

חידוש מע טיהור 007.jpg

במחצית הגובה של החבית, קדחתי חור להחדרת צינור היציאה מהחבית - בפנים יש לו צינור ר וביציאה (1 צול) ברז / מסוט לאפשר לי את עוצמת הזרימה לכיוון חבית הטיהור.
את החור ל 1 צול קדחתי במידה קטנה יותר ועם אבן משחזת שהתאמתי ל 1 צול בדיוק, השלמתי את החור כדי שהחור בפלסטיק יתחמם ויתרכך ובעודו חם, הכנסתי את צינור ה'ניפל' שיצר תבריג של ממש בפלסטיק הרך. לאחר הברז מתחבר צינור 25 מ"מ המוביל את המים אל חבית הסינון.

חידוש מע טיהור 002.jpg

בתחתית החבית להצפת שומנים, קדחתי חור 60 מ"מ והלבשתי עליו 'גומייה חודרת' שלתוכה הוכנס צינור 50 מ"מ עם ברז מסוט איכותי - תוצרת 'המלאך הנודד'. צינור זה ישמש לניקוי תקופתי - ישירות לביוב.

חידוש מע טיהור 003.jpg

כעת כל החבייות נמצאות לאורך הקיר, כמו חיילים בשורה. כולל חבית האגירה של מי המזגנים - חבית 100 ליטר - השחורה

חידוש מע טיהור 004.jpg

היא הגיעה ללא מכסה, אז עיצבתי לה מכסה 'בסגנון כפרי'..

חידוש מע טיהור 005.jpg

בהמשך השורה, כמובן, הקוטג' של התולעים האדומות עם הטפטוף הבלתי פוסק של 'מיץ הומוס' - כ 1 ליטר ליממה :geek:
והמיכל עם המכסה הכתום, המלא במיץ הומוס מרוכז

חידוש מע טיהור 009.jpg

וחזרה למערכת הטיהור..

חידוש מע טיהור 011.jpg

מצד ימין מיכל הטיהור הותיק והטוב ולצידו, 'אגן ירוק' חדש שייכנס בקרוב לעבודה, עם צמחים, דגים ומשאבת סירקולציה, וגם צמחים מסביב שיישתלו בקרוב. בינתיים יש אפשרות לבחור אם המים המטוהרים יוזרמו ל'אגן הירוק' או לצינור השניה המוביל לתעלה המקיפה את גל גינת הירקות מסביב.

ולסיום, הליפה ממשיכה להשתולל לכל הכיוונים.., וכעת גם דבורי הדבש מגיעות ל'חאפלה'..

חידוש מע טיהור 012.jpg

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ראובן אורן » 28 ספטמבר 2011,14:04

שלויימה

הנה התמונה של הצינור התקוע בחבית, לאחר החיזוק וכו'
קבצים מצורפים
חידוש מע טיהור 012.jpg

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי שלומי קאפח » 28 ספטמבר 2011,14:04

ראובן נראה סוף הדרך.

בביקור הבא מקווה שנראה גמבוזיות צמחי מיים וקולות שיכשוך מיים.

כוס קפה בגינה וקול שיכשוך המיים המרגיעים את הנפש .

מחכה כבר לשבוע הבא ראובן נא להזדרז עם סיום העבודות :lol:

שלומי
שלומי קאפח
המלאך הנודד
המלאך הנודד

הודעהעל ידי ראובן אורן » 28 ספטמבר 2011,14:04

שלומי קאפח כתב: ראובן נא להזדרז עם סיום העבודות :lol: שלומי

טוב... :whew: :twisted: :swear:

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי תמיר אנגל » 29 ספטמבר 2011,14:04

ראובן אורן כתב:היה היום יום נאה, עם שמש נעימה ואדמה עם ריחות טובים..
את החלק האמצעי של היום, הקדשתי להרכבת המערכת המחודשת של טיהור המים.
[שלויימה.. אתה פה ?!]

התוכנית כבר הייתה בראש וגם ה'אינסטרומנטים' שהגיעו בהזרמה שוטפת ע"י מלאכנו הנודד..
אז הכל רץ ותוך שעתיים, כל המערכת הייתה בנוייה, מורכבת ו.. מחכה למישהו שיתקלח סוף סוף.. :cry: :cry:
כל הקונסטרוקציה שעליהן עמדו החבייות הקודמות (בלוקים, מרצפות ובולי עץ..) פורקה ובמקומם (לאחר ניקוי השטח למשעי) הוצבה קונסטרוקציה מברזל מגוולוון והקרקעית כוסתה בשכבה של טוף. חבית הפרדת השומנים בצד ימין ובצד שמאל מיכל ה 100 ליטר' של ה'תה סירפדים' - שניהם על הקונסטרוקצה בגובה 1 מטר מעל הקרקע..
[החבית הכחולה ברקע, זו החבית הישנה ש..הולכת לזבל. המיכל השחור מלא ב מים טהורים מהמזגן. באמצע הקונסטרוקציה, היכן שנמצאים כעת המיכלים עם העודפים של 'מי מזגנים', יבוא מדף לאיחסון]

חידוש מע טיהור 001.jpg

חבית חדשה של 200 ליטר
מסביב לאחד הפתחים פתחתי חור בקוטר 180 מ"מ שלתוכו נכנסת מסננת נירוסטה - גליל מחורר באורך כ 50 ס"מ עם שוליים רחבים, כך שהוא יושב 'בול' על החור. לתוכו תיכנס 'מסננת כלשהי' לסינון 'מוצקים' המגיעים עם המים האפורים (חוטים, סיבים שיער' וכדומה).
כל המים האפורים מתנקזים לצינור האפור המגיע מלמעלה. ( 3 הצינורת ברקע, לא שייכים למערכת, רק מאוחסנים שם זמנית)

חידוש מע טיהור 006.jpg

חידוש מע טיהור 008.jpg

חידוש מע טיהור 007.jpg

במחצית הגובה של החבית, קדחתי חור להחדרת צינור היציאה מהחבית - בפנים יש לו צינור ר וביציאה (1 צול) ברז / מסוט לאפשר לי את עוצמת הזרימה לכיוון חבית הטיהור.
את החור ל 1 צול קדחתי במידה קטנה יותר ועם אבן משחזת שהתאמתי ל 1 צול בדיוק, השלמתי את החור כדי שהחור בפלסטיק יתחמם ויתרכך ובעודו חם, הכנסתי את צינור ה'ניפל' שיצר תבריג של ממש בפלסטיק הרך. לאחר הברז מתחבר צינור 25 מ"מ המוביל את המים אל חבית הסינון.

חידוש מע טיהור 002.jpg

בתחתית החבית להצפת שומנים, קדחתי חור 60 מ"מ והלבשתי עליו 'גומייה חודרת' שלתוכה הוכנס צינור 50 מ"מ עם ברז מסוט איכותי - תוצרת 'המלאך הנודד'. צינור זה ישמש לניקוי תקופתי - ישירות לביוב.

חידוש מע טיהור 003.jpg

כעת כל החבייות נמצאות לאורך הקיר, כמו חיילים בשורה. כולל חבית האגירה של מי המזגנים - חבית 100 ליטר - השחורה

חידוש מע טיהור 004.jpg

היא הגיעה ללא מכסה, אז עיצבתי לה מכסה 'בסגנון כפרי'..

חידוש מע טיהור 005.jpg

בהמשך השורה, כמובן, הקוטג' של התולעים האדומות עם הטפטוף הבלתי פוסק של 'מיץ הומוס' - כ 1 ליטר ליממה :geek:
והמיכל עם המכסה הכתום, המלא במיץ הומוס מרוכז

חידוש מע טיהור 009.jpg

וחזרה למערכת הטיהור..

חידוש מע טיהור 011.jpg

מצד ימין מיכל הטיהור הותיק והטוב ולצידו, 'אגן ירוק' חדש שייכנס בקרוב לעבודה, עם צמחים, דגים ומשאבת סירקולציה, וגם צמחים מסביב שיישתלו בקרוב. בינתיים יש אפשרות לבחור אם המים המטוהרים יוזרמו ל'אגן הירוק' או לצינור השניה המוביל לתעלה המקיפה את גל גינת הירקות מסביב.

ולסיום, הליפה ממשיכה להשתולל לכל הכיוונים.., וכעת גם דבורי הדבש מגיעות ל'חאפלה'..

חידוש מע טיהור 012.jpg

האגן הירוק יהווה גם מיכל אגירה או שעדיין יהיה מיכל אגירה נפרד?
תמיר אנגל
גנן חדש

הקודםהבא

חזור אל ארכיב גינון

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־49 אורחים