השאלות של דן

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

השאלות של דן

הודעהעל ידי דנדן » 07 ספטמבר 2012,14:04

שלום לכולם, הפורום מרתק וקודם כל תודה על כל המידע הנגיש.

עברנו לבית חדש בקיבוץ נחשולים לפני כחצי שנה וכעת אני במגמה להתחיל להשקיע בגינה אורגנית. יש לי המון תשוקה לנושא ומעט ידע.
מפלס האדמה כרגע נמוך מידי בכעשרה ס"מ, כך שאני רוצה להזמין משאית אדמה. השאלה הראשונה שלי היא איזו אדמה?
האדמה המצויה בגינה כרגע היא אדמה חומה כבדה עם הרבה חרסית, אבל עושה רושם שהדברים בסהכ גדלים טוב. האם כדאי להוסיף אדמה מאותו סוג או אולי עדיף חמרה אדומה שתתערבב אם האדמה הקיימת?
וזה גם מוביל אותי לשאלה השנייה:
בחורף הקודם היה ממש ג'ונגל של עשבייה ולכן אני בטוח שהאדמה מלאה בזרעים.האם כדאי לי לבצע בזמן הקרוב חיטוי תרמי לקרקע או שעדיף לחכות לשכבת האדמה הנוספת מעל ורק אז להשקיע בחיטוי מזרעים?
אני לא יודע עם יש לזה משמעות מבחינת השאלות עד עכשיו, אבל כרגע יש כעשרה עצי פרי צעירים ששתלתי סביב היקף הגינה, ובנוסף אליהם חשבתי להוסיף עץ או שניים גדולים לצל במרכז והתכנון כרגע הוא לכסות את ייתר הגינה בשילוב של דשא, תבלינים, ירקות, ובריכת דגים קטנה בפינה.

תודה מראש

דן
דנדן
גנן חדש

Re: השאלות של דן

הודעהעל ידי ראובן אורן » 08 ספטמבר 2012,14:04

שבוע טוב
תחשוב שוב אם אתה באמת חייב להוסיף אדמה !!!

בצע קודם 'חיטוי תרמי' ולפניו כמובן, תיחוח רציני ומאסיבי של האדמה

לאחר שתתחח היטב, לפני ואחרי החיטוי התרמי, תמצא שהאדמה תפחה מאוד ו...אולי לא צריך להוסיף אדמה..

כדאי מאוד, לקראת החורף לבצע ערוגות וביניהם תלמים, למקרה של ירידת גשמים מרובים והתלמים יובילו את עודפי המים לאזורים אחרים בגינה.. ואולי גם לצלחות של העצים ששתלת.

אז.. יכול בהחלט להיות שאינך צריך להביא אדמה - תשקיע את הכסף והעמל בהבאת באלה או שתיים של קומפוסט וכך תטייב את האדמה שלך ותוסיף לה 'נפח'.
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי דנדן » 08 ספטמבר 2012,14:04

שבוע טוב,

תודה על התגובה, הייתי כבר ממש על הסף של להזמין משאית אדמה. אז טוב שהתייעצתי קודם, אבל כדי להיות בטוח שהבהרתי את המצב נכון-
האדמה כרגע נמוכה קצת יותר מעשרים ס"מ מגובה הריצוף במרפסת ולכן חשבתי להגביה אותה בכעשרה ס"מ כדי שהמדרגה לא תהיה גבוהה ככ. אני מבין שהתיחוח יגביה את האדמה, אבל אני מניח שלאורך השנים היא תשוב לשקוע ותגיע לגובה הנוכחי בחזרה. על רב הגינה מתוכנן דשא ואני מניח שלא ייתבצע באזור זה תיחוח נוסף בעתיד כך שזה כנראה ישקע ויישאר כך באופן קבוע, אלא אם הקומפוסט שאתה מציע לשים יהיה בכמות גדולה מספיק כדי לעשות את שינוי הנפח. גדול הגינה הוא כ 80 מ"ר, תוכל להמליץ כמה קומפוסט אצטרך? האם כדאי לשים כמות שונה לאזורים שונים- ירקות, דשא, תבלינים? והאם יש מקום או סוג מסויים באזור שאתה ממליץ לקנות?
האדמה כבדה היא וקשה מאוד ומחורצת כעת כשהיא יבשה, אבל הופכת לבוץ כבד ודביק מאוד כשהיא רטובה. בקיצור, הולך להיות פינוק התיחוח...
תודה
דן
דנדן
גנן חדש

הודעהעל ידי טל אשרוב » 08 ספטמבר 2012,14:04

אם אתה אומר שהיא קשה וכבדה אז שים 15 ס"מ אדמה ו 5 ס"מ קומפוסט.
לדעתי..
סמל אישי של המשתמש
טל אשרוב
גנן אורגני

הודעהעל ידי ראובן אורן » 09 ספטמבר 2012,14:04

נמעי שוב, לחסוך את החלק של הוספת אדמה, עדיף להישאר עם האדמה המקורית שיש שם.

לגבי כמות הקומפוסט, אני מדבר על כמות גדולה - כ 20 ליטר למ"'ר - וזה אכן שכבה של כ 5 ס"מ על פני האדמה.
מומלץ ורצוי לשכור לצורך זה 'מתחחת מוטורית' לתיחוח מקדים של השטח ואז.. פיזור הקומפוסט ו..שוב תיחוח יסודי עם מתחחת, לצורך הצנעת הקומפוסט.

זה יתאים לכל שימוש עתידי - ערוגות ירקות או מדשאה

ראה בארכיב הפורום, את טבלת ההמלצות לקומפוסט.

הקומפוסט הכי טוב שפגשתי בינתיים, הוא של 'שדה אליהו', רק שאתה צריך לארגן את ההובלה בעצמך. ייתכן שתוכל להתארגן בנושא דרך 'מתן הגנן' ולהזמין דרכו את הכמות הנדרשת כי הוא מוכר את הקומפוסט שלהם.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי דנדן » 10 ספטמבר 2012,14:04

תודה על התגובות,

אבצע את התיחוח, החיטוי והוספת הקומפוסט ואעדכן בנושא.
בינתיים שאלה נוספת- הסתכלתי בקישור למשתלות מומלצות ולא ראיתי כאלה באזור (מלבד ולך- שלא קיבלה ביקורות טובות). האם מישהו מכיר משתלה טובה לעצי פרי?
האם ידוע למומחים כאן איך משתלת חסקלברג?
שוב תודה
דנדן
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 10 ספטמבר 2012,14:04

דנדן כתב:תודה על התגובות,

אבצע את התיחוח, החיטוי והוספת הקומפוסט ואעדכן בנושא.
בינתיים שאלה נוספת- הסתכלתי בקישור למשתלות מומלצות ולא ראיתי כאלה באזור (מלבד ולך- שלא קיבלה ביקורות טובות). האם מישהו מכיר משתלה טובה לעצי פרי?
האם ידוע למומחים כאן איך משתלת חסקלברג?
שוב תודה

א. ב'גן שומרון' יש את 'משתלת ויניק' - טובה ומומלצת

ב. חפש בהודעות החדשות היום, את הדיווח של 'תמיר אילן' על 'משתלת חסקלברג', הוא ביקר שם ביום שישי והיא מופיעה גם בטבלת ההמלצות.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי דנדן » 15 ספטמבר 2012,14:04

שבת שלום,

עדיין לא התחלתי בתהליך התיחוח כי אני ממש לא מצליח למצוא מתחחת להשכרה. ראובן- אולי אתה מכיר משהו באזור?
כיוון והימים החמים הולכים ונעלמים אני קצת מרגיש צורך למהר ולכן אני חושב להתחיל את התהליך באופן ידני בעזרת קלשון במידה ולא אמצא מתחחת בימים הקרובים. מצרף לכאן שתי תמונות של החלק העיקרי של הגינה בו מתוכננים הדשא והירקות אם כמה שאלות נוספות שאולי מקדימות את זמנן, אבל בכל זאת:
לאחר התיחוח, כמה זמן יש להשאיר את האדמה מכוסה כדי שהחיטוי התרמי יהיה אפקטיבי בתקופה הזו? יש לי כאן גליל ניילון דק. האם משנה עובי הניילון?
לאחר השלמת התהליך חשבתי לשתול באזור מרכז הגינה עץ או שניים גדולים כדי שייתנו צל למרפסת ולגינה. חשבתי על עצי פרי נשירים כדי שהשמש החורפית תיכנס. האם יש למישהו רעיון לעץ פרי נשיר טוב לצל? עדיף משהו שלא שתלתי עדיין,כרגע שתלתי סביב הגינה: פאפאיה, אנונה, אפרסמון, תפוז, אשכולית אדומה, קלמנטינה, ליצ'י (ממש קטן), מנגו מאיה וגואיבה תותית וגואיבה אדומה. אגב מלבד המנגו קניתי את כל השאר אצל חסקלברג בסביבות סוף מאי, שאלתי אם מישהו יכול להעריך את המשתלה כי אני לא יודע לומר. העצים יפים בסה"כ אבל האנונה עברה תקופה קצת קשה בחודש האחרון ממנה היא מתאוששת עכשיו וההדרים עם עש המנהרות בחודש וחצי האחרונים (מתכנן מדורה בימים הקרובים כדי להשיג קצת אפר, אחרי שקראתי כאן על הטיפול). ייתכן מאוד כמובן שאין קשר לטיב העצים שהגיעו מהמשתלה אלא לכישרון של הגנן המטפל :roll: , מכל בחינה אחרת (שרות, מחיר) אהבתי את המשתלה.
חוץ מזה אשמח אם למישהו יש רעיון טוב לגדר חיה. עדיפות למשהו שהוא גם טעים :) .
לגבי הדשא- לא ממש מצאתי דעות לגבי הזרעה. האם תהליך גידול דשא מזעים אורך זמן רב או שהם גדלים מהר יחסית?
סליחה על השאלות הרבות ותודה מראש
קבצים מצורפים
2012-09-15 16.49.22.jpg
2012-09-15 16.49.22.jpg (71.24 KiB) נצפה 9499 פעמים
2012-09-15 16.49.49.jpg
2012-09-15 16.49.49.jpg (69.58 KiB) נצפה 9499 פעמים
דנדן
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 15 ספטמבר 2012,14:04

כן
יותר מדי שאלות במכה אחת.. זה די מעייף
תתחיל בתיחוח עם קילשון
רצוי להשקות את האדמה היטב! יומיים לפני תחילת התיחוח.
כל ניילון יתאים! רק תוודא שהוא לא יהיה צמוד לאדמה, כדי שתיווצר שכבת אויר חמה בין הניילון לאדמה
חייבים להשקות היטב לפני הכיסוי עם הניילון.
כדאי שתזדרז, כי מזג האויר הולך ומתקרר.
ייתכן ויספיק חיטוי תרמי למשך שבוע.., זאת תבדוק בעצמך ע"י הצצה מתחת לניילון, אם היו נביטות ואם הצמחים הפכו ל'לבנים'.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי דנדן » 30 ספטמבר 2012,14:04

שלום וחג שמח,

אחרי שהשקתי בכמויות גדולות מאוד את הקרקע, הצלחתי סוף סוף להכניס את הקילשון פנימה ובסופו של דבר סיימתי ככמה לתחח את רב הגינה (נשאר עד קטע קטן). היום או ביום שלישי אמור להגיע אלי כמות קומפוסט רצינית כדי להוסיף לקרקע בכמות של 20 ליטר למטר מרובע. אגב אם אתה רוצה לעדכן ראובן- הזמנתי עפ"י ההמלצה בטבלה מהמחסן של עופר, אבל המחיר ירד להפתעתי וקוב וחצי אורגני כולל משלוח עולה 350 ש"ח (בטבלה טל רשם 400 ש"ח).הספקתי גם לקרוא בפורום על מגוון נושאים ולהתחיל ערמה ראשונית של קומפוסט.
צרפתי תמונה אחת של הכיסוי ניילון שמיועד לחיטוי התרמי, אבל זה נראה לי כאילו זה לא ממש עובד. הניילון מלא אדי מיים אבל לא עושה רושם ששום דבר נובט מתחתיו ואני לא יודע מה הסיבה. האם לא השקתי מספיק? הניילון לא אטום מספיק או שלא חם מספיק? השתדלתי להשקות היטב ולאטום... מה אתה ממליץ לעשות? לשים קומפוסט ולהניח את הדשא על הקרקע לאחר פיזור הקומפוסט או לנסות להשקות שוב ולכסות בניילון? האם מרבדי הדשא הצפוף והחזק ייתגבר בכל מקרה על רב העשבייה?
קבצים מצורפים
2012-09-25 15.01.15.jpg
2012-09-25 15.01.15.jpg (80.6 KiB) נצפה 9360 פעמים
דנדן
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 30 ספטמבר 2012,14:04

זה נראה מעולה !
עוצמת השמש קצת ירדה בתקופה האחרונה, הקיץ מפנה עצמו לסתיו.. על כן, תשאיר עוד שבוע, לפי הרגש - אולי תהיה שמש חזקה בסף השבוע..

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי דנדן » 03 אוקטובר 2012,14:04

היי ראובן, הבוקר סיימתי לתחח את הקטע האחרון בגינה בו אני אמור לשים דשא. האדמה עצמה עושה עלי רושם של אדמה עשירה מאוד. התיחוח גילה חיפושיות וחרקים יחד עם הרבה שורשים וזרעים של הגדילן המצוי שהשתלט על הגינה לפני הקיץ. בגלל שתחזית מזג האויר צופה גשם עד סוף החג חשבתי שאין טעם לכסות בניילון את הקטע הטרי כי ממילא לא יתבצע חיטוי תרמי בימים אלה ואולי דווקא תוספת המים לאדמה ייעזרו לנביטות נוספות. הקטע האחרון היום נעשה לאחר מספר ימי עיכוב מאז תחילת ההשקייה ושמתי לב שכבר יש בו נביטות רבות. האם בעצם לא אידיאלי לתחח במצב זה? כך כבר יש לתיחוח עצמו ערך גם בהשמדת הנבטים הלא רצויים עוד לפני החיטוי התרמי.
דנדן
גנן חדש

הודעהעל ידי דנדן » 03 אוקטובר 2012,14:04

בהמשך למה שכתבתי, הקומפוסט הגיע ומחכה להצטרף לאדמה. כדי לוודא שאני מבין נכון את השלבים הבאים באזור המיועד לדשא- בעוד מספר ימים ,כשאראה ששום עשב חדש לא הולך לנבוט ולמות מתחת לניילונים, אפזר את הקומפוסט על האדמה+תיחוח של האדמה פעם נוספת כדי להטמיע את הקומפוסט וסידור שיפועי הגינה כדי שהמיים יתנקזו למקומות הרצויים. אם חסרה לי אדמה עדיין כדי להגיע לגובה הרצוי אני מניח שזה השלב להוסיף? אחכ הנחת צינורות השקייה, השקיית האדמה היטב ואז הנחת מרבדי דשא והידוקו בעזרת חבית למשל?

תודה
דן
דנדן
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 03 אוקטובר 2012,14:04

דנדן כתב:היי ראובן, הבוקר סיימתי לתחח את הקטע האחרון בגינה בו אני אמור לשים דשא. האדמה עצמה עושה עלי רושם של אדמה עשירה מאוד. התיחוח גילה חיפושיות וחרקים יחד עם הרבה שורשים וזרעים של הגדילן המצוי שהשתלט על הגינה לפני הקיץ. בגלל שתחזית מזג האויר צופה גשם עד סוף החג חשבתי שאין טעם לכסות בניילון את הקטע הטרי כי ממילא לא יתבצע חיטוי תרמי בימים אלה ואולי דווקא תוספת המים לאדמה ייעזרו לנביטות נוספות. הקטע האחרון היום נעשה לאחר מספר ימי עיכוב מאז תחילת ההשקייה ושמתי לב שכבר יש בו נביטות רבות. האם בעצם לא אידיאלי לתחח במצב זה? כך כבר יש לתיחוח עצמו ערך גם בהשמדת הנבטים הלא רצויים עוד לפני החיטוי התרמי.

את כל מה שהחיטוי התרמי לא הספיק לבצע, תוכל להמשיך בתיחוח ואחרי הגשם (למיטב זכרוני, צפוי גשם באזור שבת) שירטיב היטב את האדמה.. לעומק, ייתכן ותראה עוד נביטות.

שווה להשקיע בהתחלה ולהשתדל לחסל את כל הזרעים הנסתרים ואת הנביטות. אחרת, 'תבכה' על כך בהמשך, כשהן יעלו מתוך מרבדי הדשא !! שישארו הרבה שנים.

לאחר הגשם, תהייה נביטה מהירה

תשקול ותחליט, כמה ימים לאחר הגשם.

ולגבי מה שכתבת בהמשך - קח בחשבון שלאחר ביתצוע תיחות, האדמה המהודקת תתפח ותתפוס יותר נפח מאשא לפני התיחוח.., במיוחד אם תבצע ערוגות ותעלות / תלמים ביניהן

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי דנדן » 04 אוקטובר 2012,14:04

אני כבר מכין את עצמי 'לבכות' הרבה על העשבים שיעלו, אבל מקווה שהשמחה מהגינה החדשה תחפה על זה :). חוץ מזה קראתי אתמול על התכונות הנפלאות של הגדילן המצוי אז לפחות ננסה להוציא את המקסימום מהעניין...
לגבי הוספת אדמה- כבר עכשיו נפח האדמה גדל ואני בטוח שהוא אכן יעלה עוד לאחר תיחוח שני (חושב שהפעם כבר תהיה לי מתחחת), אבל הרי הנפח של התיחוח יעלה בגלל הכנסת האויר כך שהאם לא ברור שהאדמה תשקע בחזרה יחסית מהר?האם אתה יכול להעריך איזה גובה מומלץ להשאיר בסוף התהליך לפני הנחת מרבדי הדשא בין הקרקע לריצוף?
ושאלה אחרת לגבי השקיית עצי הפרי הצעירים- כיוון שלפני הנחת הדשא אניח גם צינורות השקייה אני מנסה לתכנן את המערכת. עד היום השקתי בצורה אינטואיטיבית את צלחות העצים עם צינור כפעמיים בשבוע לאורך הקיץ מתוך אותה מחשבה שאתה ממליץ שהשורשים צריכים להעמיק ולא להתבסס על השקייה מרובה וגם בגלל שהאדמה הכבדה אצלי אוגרת מיים היטב, אבל האם כדאי בכל זאת לתכנן מערכת השקייה עם טפטפות לעצים או להמשיך בצורת מילוי הצלחות?
דנדן
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 04 אוקטובר 2012,14:04

מרבדי הדשא, לאחר הנחתם, יהיה בגובה של כ 5-6 ס"מ
לאחר שהדשא 'יתפוס' וייקלט ויצמח, תגיע למצב שהוא בגובה כ 10 ס"מ ואף יותר ואני מדבר על דשא קצור ומכוסח.
האדמה לא תתהדק כמו בעבר, כי הדשא יחדיר שורשים ולא יתן לה להתהדק, מה עוד שהדריכה הפעם, תהיה על הדשא ולא על האדמה ישירות.
עם התבגרותו של הדשא, הוא יהיה יותר עבה ומצד שני, האדמה תתהדק במקצת.. כך שגובה של כ 10 ס"מ, מתחת למפלס הריצוף, הוא נורמאלי ובסדר.
קח בחשבון, שבהמשך, במידה והשיפועים לא ימצאו חן בעיניך, או שבאיזה מקום תהייה 'שקיעה' מסויימת, וכן תוקין ה'תפרים' שבין המרבדים.., תוכל להוסיף עוד חול כדי לתקן 'תפרים' ולשנות את המפלס ולהגביה אותו. לצורך זה תצטרך להשתמש באדמה או חול כלשהו - רצוי 'חול מתוק' שבו משתמשים בבניין ולא בא מחוף ים.
אני שיניתי לאט לאט, במשך כמה שנים את מפלס הדשא כדי לכוון את השיפועים יותר טוב, לפי זרימת מי הגשם.. בחורף

לגבי השקיית העצים - כן, תבנה ותכין מערכת השקייה עם צינור עגול הנמצא לא צמוד לגזע, אלא בעיגול - בשולי הצלחת.
אם מדובר במחשב השקייה, אז לבצע קו נפרד עם תכנות נפרד לעצים שיקבלו כ 50 ליטר בשבוע, ב 3 מנות לאורך השבוע - עד שיתחילו הגשמים ואז תעצור עם ההשקייה.

(לשיחים קו נפרד וכן קו נפרד לערוגות הירקות.. וכמובן, קו נפרד למדשאה.)

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי דנדן » 04 אוקטובר 2012,14:04

תודה רבה על התגובה המהירה. אמשיך בעבודה בהתאם להצעותיך ואעדכן.
דן
דנדן
גנן חדש

הודעהעל ידי ראובן אורן » 04 אוקטובר 2012,14:04

יופי

תצלפ שלבים לפני ואחרי לכל אורך הביצוע ותכניס גם לכאן, לפורום
תמיד יהיו חברים עם ניסיון שישמחו להעיר ולהאיר ולתקן.. מניסיונם !

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי דנדן » 06 אוקטובר 2012,14:04

אשתדל מאוד להקפיד על צילומים, כרגע אני מחכה לגשמים כדי להרוג את הנביטות שיהיו אחריהם בעזרת התיחוח (בגלל שלא נראה לי שהיתה ההרבה הצלחה לחיטוי התרמי). הבטיחו בשבת ועכשיו שמעתי ביום שני. מקוווה שזה יהיה בימים הקרובים כדי שאוכל להתקדם. בינתיים מתכנן את מערכת ההשקייה. יש מקום מומלץ באזור (או באינטרנט) לקניית צינורות וחלקים או שהמחירים די דומים?
דנדן
גנן חדש

הודעהעל ידי דנדן » 08 נובמבר 2012,14:04

היי ראובן,

תודה רבה על הביקור המרתק היום, קיבלתי הרבה רעיונות ולמדתי הרבה. ועכשיו צריך לראות איך מיישמים אצלי.

נזכרתי שראיתי באנטרנט את הדשא שבתמונה ששמו מפורסם כזויסיה טנופוליה

המראה הטבעי שלו נחמד.מכיר? יכול לחוות דעה אם הוא יכול להתאים לי?

בנוסף- אמרת לי משהו לגבי הצנרת לדשא ששמים צינור כפול. מה הכוונה? לא מספיק לשים צינור אחד רגיל וממנו להוציא מתזים?

תודה

דן
קבצים מצורפים
דשא.jpg
דשא.jpg (65.44 KiB) נצפה 23492 פעמים
דנדן
גנן חדש

הבא

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־3 אורחים