הגג של קובי

הגעגועים ל"ירוק" על כל היבטיו, כבר הפכו לעובדה. האנשים רוצים ירוק ליד הבית במקום מפלצות הבטון, האנשים רוצים להתחבר לטבע. לבריאות. לריח הירק של פעם, כן, כן, תתפלאו פעם (עד לפני עשרות בודדות של שנים) היה ריח לצנון לעגבנייה לגזר, לשסק, לשזיף ולרימון, שלא לדבר על הטעם הנפלא של פעם. עכשיו, אנו מביאים לכם במה/פורום לגינון האורגני, ובה כל מה שרציתם לדעת על גינה אורגנית המשלבת עצי פרי, פרחים, צמחי תבלין וירקות. והכי חשוןב, איך להעיר את האדמה מהבחינה האורגנית, איך לחיות בהרמוניה עם האדמה, ללא מזיקים וללא מחלות.

כיצד מגדלים באופן אורגני? כאן תקבלו מידע מקיף מטובי המומחים. תוכלו גם להיעזר בכתבות בפורטל כאן נעים – בקטגוריה החדשה; גינון אורגני.
http://www.kan-naim.co.il/naim.asp?cid=531

כתובת ' ירוק נעים - גינון אורגני, אקולוגי, סביבה' בפייסבוק;
http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7 ... 56?sk=wall

כתובתנו: kan-naim@bezeqint.net
gardennaim@gmail.com

גלישה נעימה.

הגג של קובי

הודעהעל ידי קובי ג » 30 מאי 2016,14:04

היי אנשים יקרים,
אני חדש לכל הנושא של גינה, ומקווה לעזרתכם!
יש לנו דירת גג שרכשנו לפני מספר חודשים, בה אדניות עם צמחים, בעיקר צמחי תבלין ושני עצי הדר סיניים (תפוז סיני ולימין סיני) ולפני כיומיים נתקלתי לראשונה במין טפיל עם מעין שערות לבנות על צמח הלואיזה, כשנוגעים בהן הם מתחילות לזוז באיטיות. תמונה מצורפת. אחרי שצילמתי אותן התחלתי למעוך אותן ולנקות אותן עם מגבון לח...
מה זה, ואיך נפטרים מזה? ואיך מונעים מהן להתפשט ולהדביק צמחים אחרים בגג?

דרך אגב, לא ראיתי את הטפיל הזה על צמחים אחרים בגג, והלואיזה הזו ממש לא חדשה, קיבלנו אותה יחד עם הבית והטפיל הזה הגיע רק עכשיו.

תודה,
קובי
קבצים מצורפים
20160530_194454_sml3.jpg
כנימות??
20160530_194454_sml3.jpg (60.55 KiB) נצפה 4187 פעמים
נערך לאחרונה על ידי קובי ג בתאריך 30 מאי 2016,14:04, נערך פעם אחת בסך הכל.
קובי ג
גנן באימונים

Re: הגג של קובי

הודעהעל ידי ראובן אורן » 30 מאי 2016,14:04

כן, כנימה קמחית
אז.. אני מנחש שהלואיזה לא בשמש מלאה :wink:

בכל מקרה, הן מתרבות מהר.., אז טפל בהן מהר

בקבוק ריסוס (גם כזה של ניקוי חלונות, יתאים)
כף אחת של סבון כלים
1 מליטר מים
לנער היטב ולרסס ישירות עליהן
הבועות של הסבון חונקות אותן.. פשוט מאוד !
זכור לשטוף הצמח בעדינות, לאחר 10 דקות עם מים.
כי הסבון יכול לחנוק גם את העלים.

עשה זאת שוב ושוב עד שלא תהייה אף אחת !

בהצלחה,
מנהל פורום - גינון אורגני ואקולוגי - הדרכה ויעוץ

באדמה בריאה - גדלים צמחים בריאים
צמחים בריאים - לא סובלים ממזיקים
סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

היי ראובן,
תודה רבה!

איך אני שוטף את הצמח אחרי הסבון...?
השקייה עם משפך(מזלף) עם חרירים קטנים (כמו גשם) זה טוב ? או שצריך לעבור ולנגב עלה עלה עם סמרטוט או משהו?
ובנוסף, הסבון שמתנקה לאדמה לא בעייתי לצמח...?

דרך אגב, ראיתי באתר אחר בו רשמת (ככה הגעתי לפורום הזה :) ) טיפים נוספים של מיצוי שום ומיצוי ניקוטין.
זה שיטות שמתאימות גם ל"חיה" מהסוג הזה של הכנימה הקמחית...?

http://mobile.stips.co.il/ask/29046/%D7 ... 7%99%D7%AA

תודה,
קובי
קובי ג
גנן באימונים

את השטיפה עשה בריסוס / התזה של מים או מאקדח התזה או מעוד בקבוק ריסוס
לא, הסבון לא יזיק יותר מדי. המינון נמוך. מספיק שפריץ קטן עליהן והן נחנקות מייד

פו..., האתר ההוא.. איזו היסטוריה... אולי מלפני 10 שנים... :lol:

הסבון משמיד אותן
שאר האמצעים הם לדחייה. אל תמהר להשתמש בהם בגינת גג..

יהיו לך עוד הרבה שאלות לגבי גינת גג.. רצוי ועדיף להתייעץ כאן לפני שמתחילים :nod:

כי.. וגם... וגם...

לאט לאט..

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

תודה רבה!
איזה כיף שיש מקום לשאול שאלות!
בזכות הפורום הזה אני אהיה גנן טוב לצמחים שלי :)

דרך אגב, הלואיזה דווקא כן נמצאת בשמש ישירה, נמצאת על הגג בלי הצללות מעליה. צמודה אמנם לפינת קיר, אבל הקיר הוא בכיוון צפון ומערב כך שאין ממש שמש מהצדדים הללו.
לואיזה שלא נמצאת בשמש ישירה מועדת יותר לכנימות...?
קובי ג
גנן באימונים

כן
צמח הנמצא בשמש מלאה, אין מצב לכנימות.

צמחי תבלין, חייבים להיות בשמש מלאה. הם צריכים הרבה שמש כדי לייצר שמנים אתריים מורכבים - טעם וריח

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי קובי ג » 06 יוני 2016,14:04

עשיתי טיפול סבון לכנימות בשבוע שעבר, ושטפתי טוב אח"כ את העלים מהסבון (בעזרת שפריצר מים וליטוף העלים עם היד להורדת הסבון בעדינות),
ובשבת ראיתי שוב כמה כנימות אז עשיתי שוב את טיפול הסבון ושוב שטפתי.
ואתמול ראיתי שחק די גדול מהעלים קיבל מעין נקודות ואזורים חומים, מצורפות כמה תמונות
מה זה התופעה הזו...?
זה אולי בגלל שלא שטפתי את העלים טוב מספיק מהסבון...?

תודה,
קובי

20160605_162737_sml.jpg

20160605_162659_sml.jpg

20160605_162649_sml.jpg
קובי ג
גנן באימונים

הודעהעל ידי קובי ג » 10 יוני 2016,14:04

היי חברים,
התייעצות קצרה:
יש לי עץ קטן של תפוז סיני, שיש לו מלא פירות עכשיו, ואנחנו לא אוכלים אותם (כי הם נורא חמוצים).
האם כדאי לשים את הפירות שנופלים באדנית שלו, כדי שידשנו את הקרקע ויחזירו לו את המינרלים שהוא שהקיע בפירות,
או האם כדאי לזרוק אותם כדי שלא ירקיבו באדנית כיוון שזה עלול להביא מזיקים שונים (עייך ערך כנימות, קצת למעלה בפוסט הזה :P )

תודה,
קובי
קובי ג
גנן באימונים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 10 יוני 2016,14:04

או האם כדאי לזרוק אותם כדי שלא ירקיבו באדנית כיוון שזה עלול להביא מזיקים שונים

נכון וחד-משמעי !

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

תודה רבה!

ושאלה קצרה נוספת בנושא אחר,
יש לנו צמח זעתר שהתייבש לנו לפני כמה שבועות, בשבוע שהיה חם, ולא שמנו לב שהברז של הטפטפות היה סגור...
בינתיים אני משקה ידנית יום יום, ובכמות נדיבה, כך שהתחילו לצמוח עלים חדשים ירוקים, אבל היבשים עדיין לא התאוששו...
האם כדאי לגזום את הגבעולים היבשים, כדי לעזור לעלים החדשים לצמוח...?
והאם ניתן להשתמש בזעתר היבש, כלומר לקטוף לגרוס ולהשתמש כמו תבלין זעתר...?

תודה,
קובי
קובי ג
גנן באימונים

כן... כן ! אתה חושב נכון ויפה :y:

זה הרעיון הכללי של 'לקרוא את שפת הגוף של הצמחים'
לצבור מידע וחוכמה ולהפוך אותם לאינטואיציה !!!

אז, כן, תגזום היבשים.. אסוף אותם ביד אחת וביד השנייה מזמרה ו.. לחתוך כ 6 ס"מ מעל האדמה
כך גם עם קיצוץ תבלינים רבים - לקצוץ הענפים שמסביב או הארוכים יותר (6 ס"מ מהאדמה) כי הם הותיקים יותר ו.. ההתחדשות.. באה מהמרכז !!

כן, היבשים.. תפריד הגבעולים ע"י 'ניגוב' הגבעול בכיוון הפוך לצימוח וכל העלים יישארו ביד - אחלה תבלין.

כוון צינור המים לטיפטוף איטי ביותר - פחות מטפטפת.. ותשאיר לכמה שעות או אפילו ללילה (מבטיח שלא אספר לראובן :wink: )
כל הסיפור.. כ 6 ליטר לאורך הלילה..

ותוך יומיים שלושה.. עולם חדש :P

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

היי ראובן,
תודה רבה!
דרך אגב, שמתי לב שהתבלבלתי בשם הצמח... מה שהתייבש הוא אורגנו ולא זעתר... אני עדיין לומד :)
אבל לפי מה שרשמת אני מבין שגם אותו צריך לגזום כ- 6 ס"מ מהקרקע?
מה הדרך לגזום לואיזה? גם אותה אני צריך כבר לגזום. אבל היא לא יבשה (למעט התופעה שצילמתי בפוסט קודם, שעוד לא הבנתי אם היא יובש או בעיה משטיפה לא מספיקה של טיפול הסבון שעשיתי לה).
אותה אני מניח שיש לגזום אחרת ולא 6 ס"מ מהקרקע, כי אז יישארו רק כמה "גזעים" בלי עלים בכלל. כנראה שכאן יש שיטה אחרת :D

לגבי ההשקייה, אני אזכור את הטיפ עם הצינור :y:
בכל מקרה, בשבועיים שלושה האחרונים אני משקה ידנית עם מזלף (כמו גשם לצמחים), בצורה נדיבה, והצמחים, כולל כמה צמחים חדשים, נראים שאוהבים את זה ומתאוששים יפה.
(הרוב אצלנו צמחי תבלין, ושני עצים סיניים קטנים)
נראה לי שהטפטפות שלי לא עושות את העבודה... בלי ההשקייה הידנית הצמחים היו די מסכנים. לעומת החורף שהם שגשגו! בדקתי שהטפטפות לא סתומות וזה נראה בסדר.
הן היו מכוונות על 6 דקות מים, פעמיים ביום. הגדלתי ל- 4 פעמים ביום, אבל לא נראה שעזר כ"כ, אז התחלתי להוסיף את ההשקייה הידנית.
שמתי לב שאחרי שהטפטפות פועלות אני רואה יחסית הרבה מים על הרצפה של הגג, כאילו חלק גדול מהמים יוצא החוצה בלי להגיע לצמחים...
יכול להיום שאם הטפטפות כל הזמן נמצאות באותו מקום, נוצרת מעין תעלה קטנה באדמה והמים פשוט מגיעים לקרקעית בלי להיספג בקרקע כמעט...?
(מתחילת החורף לא הזזתי את הטפטפות. אמורים להזיז אותן מדי פעם...?)
הבנתי שיש טפטפות בסגנון שמתיז מים ולא מטפטף מנקודה קבועה, ואני מתלבט אם זה יהיה יעיל יותר להשקייה...

תדה,
קובי
קובי ג
גנן באימונים

קובי ג כתב:היי ראובן,
תודה רבה!
דרך אגב, שמתי לב שהתבלבלתי בשם הצמח... מה שהתייבש הוא אורגנו ולא זעתר... אני עדיין לומד :)
אבל לפי מה שרשמת אני מבין שגם אותו צריך לגזום כ- 6 ס"מ מהקרקע?
מה הדרך לגזום לואיזה? גם אותה אני צריך כבר לגזום. אבל היא לא יבשה (למעט התופעה שצילמתי בפוסט קודם, שעוד לא הבנתי אם היא יובש או בעיה משטיפה לא מספיקה של טיפול הסבון שעשיתי לה).
אותה אני מניח שיש לגזום אחרת ולא 6 ס"מ מהקרקע, כי אז יישארו רק כמה "גזעים" בלי עלים בכלל. כנראה שכאן יש שיטה אחרת :D

לגבי ההשקייה, אני אזכור את הטיפ עם הצינור :y:
בכל מקרה, בשבועיים שלושה האחרונים אני משקה ידנית עם מזלף (כמו גשם לצמחים), בצורה נדיבה, והצמחים, כולל כמה צמחים חדשים, נראים שאוהבים את זה ומתאוששים יפה.
(הרוב אצלנו צמחי תבלין, ושני עצים סיניים קטנים)
נראה לי שהטפטפות שלי לא עושות את העבודה... בלי ההשקייה הידנית הצמחים היו די מסכנים. לעומת החורף שהם שגשגו! בדקתי שהטפטפות לא סתומות וזה נראה בסדר.
הן היו מכוונות על 6 דקות מים, פעמיים ביום. הגדלתי ל- 4 פעמים ביום, אבל לא נראה שעזר כ"כ, אז התחלתי להוסיף את ההשקייה הידנית.
שמתי לב שאחרי שהטפטפות פועלות אני רואה יחסית הרבה מים על הרצפה של הגג, כאילו חלק גדול מהמים יוצא החוצה בלי להגיע לצמחים...
יכול להיום שאם הטפטפות כל הזמן נמצאות באותו מקום, נוצרת מעין תעלה קטנה באדמה והמים פשוט מגיעים לקרקעית בלי להיספג בקרקע כמעט...?
(מתחילת החורף לא הזזתי את הטפטפות. אמורים להזיז אותן מדי פעם...?)
הבנתי שיש טפטפות בסגנון שמתיז מים ולא מטפטף מנקודה קבועה, ואני מתלבט אם זה יהיה יעיל יותר להשקייה...

תדה,
קובי

תרגע.. גם אני הולך לאיבוד, מפעם לפעם, בין אורגנו וזעתר וציתרה משולשת.. והשד יודע מה עוד :lol:

'נוגן' אחראי על השמות המדוייקים.. :rofl: :bow:

לואיזה - אם תתן לה מספיק אדמה - עציץ 20 ו/או 50 ליטר.. היא תצמח למימדים של 'עץ' :nod:

אז.. אתה יכול לעצב אותה כרצונך, לפי תנאי השטח בגג
כן, אם לא שטפת היטב הסבון, העלים 'נחנקו' מהבועות הקטנות. כי לעלים יש גם פתחי נשימה - 'פייונייות'.

כן, אני לא אוהב טפטפות. יש לי ומזמן הפסקתי להפעיל אותן. כי.. אתה צודק, גם לגבי אדנייות - הן מטפטפות בצורה ממוקדת ואני מעדיף שכל האדמה תהיה לחה מסביב וכך יש 'נדידה חופשית של אורגניזמים בתוך האדמה. אם יש טפטפות, אז יש אזורים יבשים שהם 'מחסום' עבורם.
צלם פעם את מערכת הטפטוף, שנראה ונשטוף העיניים ואז נעיר ונתקן
כי, יותר טוב 'מתזונים' / 'ממטרונים'

אני, כבר כמה שנים, משקה ידנית.. חלק מההנאה שלי, לומר לצמחים - 'בוקר טוב' בלטיפה על הלחי, עם מים.

חשוב לזכור ! התזה / המטרה - רק בבוקר מוקדם, עם עליית השמש
אלא אם כן, יש צמחים גבוהים והמתזים לא ירטיבו העלים

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

היי ראובן,
תודה רבה.

אני בד"כ משקה את העדניות (עם המזלף) בערב/לילה. זה לא טוב...? צריך בבוקר מוקדם...?
אם אני שוכח אז אני משקה בבוקר, אבל לא ממש מוקדם, כי אני ישן עדיין בשעה שהשמש מתחילה לזרוח :D
(את הטפטפות כיוונתי ל 4 פעמים ביום, בשעות שאין שמש, כדי שלא יתאדו)
דיברת על התזה/המטרה ולא הבנתי אם ההשקייה צריכה או לא צריכה להרטיב את העלים...

לגבי מערכת הטפטפות, אני אצלם ואשלח תמונה. בעקרון זה די פשוט, צמוד לקיר של הגג, מקיף את כל הגג, עם יציאות בכל אדנית/עציץ...
לגבי הגודל של עציץ הלואיזה, להערכתי הוא כ- 6-8 ליטר, מצ"ב תמונה שלו עם כיווני השמיים צפון/דרום (בהמשך למה שרשמת לגבי שמש מלאה, יכול להיות שהחלק הקטן של הקיר מצד מערב גורם להצללה חלקית אחרי הצהריים, אבל מרבית היום אמור להיות שמש מלאה). בתמונה אפשר לראות חלק מהגג, ומאחור את צינור הטפטפות, לחדי הראייה :)

Screenshot_2016-06-01-18-27-53 sml.jpg

תודה,
קובי
קובי ג
גנן באימונים

טוב, אני מבין ש.. חסרים לך, כמה 'עקרונות בסיסיים'.:
1. לא משקים בלילה, לעולם לא ! נגמרה האגדה של 'בלילה יש יותר לחץ בצינורות' :lol:
הצמחים ישנים בלילה ! כן, ישנים! ומשנים מטבוליזם - מתחילים לנשום חמצן ופולטים פד"ח. בקיצור, הולכים לישון.
2. אז משקים רק בבוקר מוקדם - סליחה, מתי שאתה מתעורר ! :) ואז, גם אם העלים נרטבים לגמרי, השמש העולה לאט, מייבשת העלים לאט לאט ולא יהיו על העלים כתמי / כוויות שמש
3. בקיץ זה די סביר - השקייה נוספת..., אבל אין צורך ב 4 פעמים ביום! הנוספת, בערך ב 14:00-15:00 נאה ויפה
4. לוודא שיש חורי ניקוז בתחתית העציצים והאדנייות. איך?! מוודאים שמי ההשקייה יוצאים מחורי הניקוז
5. פעם בחודש, להשקות את כל העציצים והאדנייות בצורה מוגזמת, עד ליציאה ממשית של מים מחורי הניקוז. זאת לצורך 'שטיפת מלחים' - מי הברז מכילים הרבה מלחים המצטברים בקרקעית ויכולים לחסל הצמחים.
6. הכי טוב.. לעציצים - לאסוף ולאדור מי גשם בחורף או מי מזגנים בקיץ - מזגן סלוני של כ 4-5 כ"ס, מייצר כ 100 ליטר !! מים טהורים ביום !!
7. העציץ של הלואיזה.., בערך 20 ליטר :!:

תמונה נוספת, ארצה לראות.. של הטפטפות, מקרוב
זה כבר יהיה אחרי החג.. ^_^

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

תודה רבה!
נמשיך אחרי החג.
שבת שלום וחג שמח!
קובי ג
גנן באימונים

הודעהעל ידי קובי ג » 24 יוני 2016,14:04

היי ראובן,
בהמשך להתחלת השיחה לפני כשבועיים (השבועות די עמוסים לי), מצ"ב תמונות של הטפטפות.

בנושא אחר, הכנימות הקמחיות צצות על הלואיזה מדי פעם, כל פעם אחת בודדת. ואני מנסה להרוג אותן מקומית ע"י מעיכה עם נייר טואלט או משהו דומה.
חבל לי לתת טיפול סבון שלם לצמח כולו בגלל כנימה אחת שאני רואה...
היום ראיתי על הלואיזה גמל שלמה קטן! נראה גור, או שלא קוראים לצאצא צעיר של חרק... :)
אני יודע שגמל שלמה הוא טורף ולכן יכול לשמש כמדביר אורגני לכנימות, זה נכון גם במקרה של גמל שלמה וכנימות קמחיות...?
מצ"ב תמונה שלו על ענף הלואיזה, מראה כמה הוא קטן.
ולשאלה: האם כדאי להרוג את הכנימות שראיתי היום, או לתת לו לאכול אותן...? (החשש שלי הווא שאם אני אהרוג אותן, אולי לא יישאר לו מה לאכול והוא יילך)

תודה,
קובי
קבצים מצורפים
20160616_085207.jpg
20160616_085241.jpg
20160616_085307.jpg
20160616_085317.jpg
20160616_085312.jpg
קובי ג
גנן באימונים

ותמונות נוספות...
קבצים מצורפים
20160616_085339.jpg
20160616_085418.jpg
Background.jpg
IMG-20160624-WA0003_crop_sml.jpg
גמל שלמה קטן על הלואיזה
IMG-20160624-WA0003_crop_sml.jpg (219.35 KiB) נצפה 22968 פעמים
קובי ג
גנן באימונים

הודעהעל ידי ראובן אורן » 24 יוני 2016,14:04

קובי.., אני שמח שאני שוב חולק לך מחמאות על האינטואיציה הנכונה שלך!!ואני מתכוון במיוחד, לכנימות על הלואיזה :y:
כן, אם הן בודדות, אל תרסס בסבון
וכן, תשאיר אותן לגמל"ש (גמל שלמה), כי הוא מוגדר מבחינתנו כאחד מהחברים הטובים של הגינה האורגנית !
כשהם קטנים, הם אוכלים דברים קטנים. גדלים, אוכלים דברים יותר גדולים ו.. שומרים לנו על הגינה.
גם היום שמחתח לגלות מאחורי איזה קרש, 'קן' של גמל"שים - גוש קצף קשה שנראה כמו 'במבה' ומאחר והיו בו הרבה חורים, סימן שהצעירים בקעו ו.. 'יצאו לעבודה :inlove:

בדוק מדי פעם, מתחת לעלים של הלואיזה, במיוחד באזורים המוצללים, את כמות הכנימות. ואם יש יותר מדי.., אז כן, עם טישיו :y:

טפטפות - יפה יפה. צינוריחיות 4/7 עם מיני טפטפות.
הערות: תחשוב על פתרון.. איך לא לתת לצינורות השחורים 'להרתיח את המים'! צמחים לא אוהבים 'תה חם' בייחוד לא בקיץ
יש להשיג צינורות לבנים, אך הם מאוד יקרים. אז תאלתר משהו קל.., כמו לצבוע אותם בלבן (בייחוד את העבים), או לעטוף בנייר כסף וכו'

כל עץ וכן הלואיזה, מציע להשקות, פעם בשבועיים, ידנית.. עם 'תה הומוס'. באדנייות ועציצים אין מספיק 'משאבים' לצמח רציני :!:

ו.. פעם בשבוע.. להשקות את כל האדמה במיכל עם 'טוש', כדי שהאדמה תהיה כולה 'חיה' ולא רק מה שמתחת לטפטפות.

סמל אישי של המשתמש
ראובן אורן
מנהל ראשי
מנהל ראשי

תודה רבה!
הטפטפות מכוונות כרגע לפעמיים ביום, כל פעם 6 דקות, זה אמור להספיק גם עכשיו בקיץ, או עדיף להעלות את כמות ההשקיות או פרק הזמן...?
כרגע הן מכוונות לבוקר 06:00, ולערב 19:00. בשעות האלה כבר פחות חם, ואני מניח שאז הצמחים לא אמורים לקבל תה :D
אולי בהשקייה של 19:00 בערב, אחרי יום שלם בשמש כן יכול להיות חם... אני אנסה למצוא פתרון הצללה כמו שרשמת.

מה זה "תה הומוס" ואיפה קונים אותו?

לגבי הגמל"ש, ראיתי באתמול על הלואיזה מעין צמר גפן לגבן, שלא הבנתי מה הוא, חשבתי אולי בית של עכביש או משהו כזה (כי גם כאלו ראיתי על הצמחים)...
עכשיו אני מבין שזה היה כנראה הגולם של הגמל"ש :)
דרך אגב, הכנימות הקמחיות הללו, לפי מה שראיתי עד עכשיו, לא מתנהגות ככנימות רגילות. הן לא מתחבאות מתחת לעלים (אף פעם לא ראיתי אותן מתחת לעלים).
כשאני רואה אותן, הן תמיד על הגבעולים, בין הגבעול לעלה. יונקות ישר מהברז :D
כמו בתמונה הראשונה שהעליתי בפוסט לפני כמה שבועות.
קובי ג
גנן באימונים

הבא

חזור אל גינון אורגני ואקולוגי - של פורטל 'כאן נעים'

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־77 אורחים